Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: Superlux » ndz lis 17, 2019 10:42 pm

@
Awatar użytkownika
salto


Teraz jarzę...a ten składany panel też pamiętam z DXtreme, zupełnie przypadkowo ale zapewne można to kupić w wielu sklepach. Jest :ok: .



:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: PucH2 » ndz lis 17, 2019 10:19 pm

@
Awatar użytkownika
salto
tylko pamiętaj że H2 jak i H4 przy braku energii przechodzi w funkcję rozładowania akusów, co przy panelu słonecznym jest już problemem. Akurat poluje na ten panel https://www.banggood.com/50W-125V-Porta ... rehouse=CN . Ten rozkładany jak pisałem był mało wydajny jak na nasz klimat.
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: salto » ndz lis 17, 2019 10:16 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux
ja tylko nazwę Soshine pokojarzyłem. Zupełnie przypadkiem. Jak dyskutowalismy o ładowarkach, to szukałem sobie trzech ładowarek: poręcznej, samochodowej oraz słonecznej i tak znalazłem firmę Soshine. Ten ichni panel (SC20W) zwrócił moją uwagę.
Obrazek
Rozmwiają z nim na 6V ładowarki H2/H4
Obrazek
oraz T2
Obrazek
która jest kompaktowa, ale nie rozmwaia z samochodem. Myślałem o zestawie H2 + SC20W. Bardzo uniwersalny mi się wydawał.


:beer2:
_____________________________________
Edit: patrząc na testy tych ładowarek to >>T2<< nadaje się do śmietnika, natomiast >>H2 (v2)<< tylko do Li-Ion, co mnie urządza.

Edit #2: ta H4 v1, której test podlinkowałeś nie odcina prądu (ładuje non-stop), tym samym nadaje się również do utylizacji; jak dla mnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: Superlux » ndz lis 17, 2019 9:51 pm

@
Awatar użytkownika
PucH2


Monitoring temperatury aku to nadal rzadkość więc nie jest to aż taka wada. Ta z testów HKJ posiada adapter do samochodu. Te małe na dwa sloty kupiliśmy mniej więcej w tym samym czasie, dobrze ponad 5 lat temu chyba w DXtreme. Ty dałeś sygnał a ja zamówiłem zaraz po Tobie :-D .

To jest ta czterokanałówka z testów Henrika -

https://lygte-info.dk/review/Review%20C ... %20UK.html



:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: PucH2 » ndz lis 17, 2019 9:39 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux
choćby dlatego warto ją w tym teście uwzględnić. Z racji upływającego czasu ma wady, brak usb i zasilania samochodowego, jak i monitoringu ciepła akusów. Sam na nią nie narzekam. Ciekawy za to ma tryb rozładowania akusów. Wystarczy odłączyć zasilanie by 1A rozładowała akusa do 3,5V i to w każdym kanale osobno.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: Superlux » ndz lis 17, 2019 9:23 pm

@
Awatar użytkownika
salto


Mam tę mniejszą Sosinkę ale niestety już ześwirowała ( mały bunt w szafce, ona, Nitecore, Luc...za chwile najedzie mnie jakiś dziki Kubiłaj ze swoją hordą :lol: ). O tej większej Henrik nie wypowiedział się zbyt pochlebnie, nawet o jakimś poślednim Xtarze czy innej Lii napisał że jest dość dobra lub dobra a tu że tylko co najwyżej akceptowalna, możliwa do zaakceptowania itp itd. Zazwyczaj można przeczytać u niego że coś jest słabe, przeciętne, ostatecznie dopuszczalne, w miarę dobre, dobre, bardzo dobre ale takiego sformułowania jakiego użył przy okazji testów większej Soshine to chyba jeszcze u niego nie widziałem.
Piszę to jako ktoś komu ta ładowarka w wersji H2 służyła dość długo, pamiętam że kupił ją Puchacz a zaraz po nim ja bo mierzyła różne rzeczy i w ogóle to był cymes...fakt że dawno temu to było ale fakt pozostaje faktem.

No chyba że masz jakiś nowszy, przybajerowany model :-D .


:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: PucH2 » ndz lis 17, 2019 9:18 pm

@
Awatar użytkownika
salto
nie mam ale już wiem co dokupić. Dzięki za inspiracje. Z fonem taki panel w kajaku nie zdawał egzaminu.

@
Awatar użytkownika
Nikotynos
ona ma 2A z zasilacza. Dwu kanałowa ma 1,5A i po zamianie zasilaczy na 1,5A można zupki gotować na tym zasilaczu. Tych multi unikam jak ognia za wyjątkiem zasilania z stacji lutowniczej. No ale to już podchodzi pod sprzęt laboratoryjny.
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: salto » ndz lis 17, 2019 8:44 pm

PucH2 pisze:Na okres tygodnia mogę pozbyć się mojej czterokanałowej Soshine. Mam taką dwukanałową więc dam radę. Jest wiekowa ale w momencie zakupu był to szczyt techniki do akusów walcowych. Ciekawe byłoby porównać na ile coś się zmieniło na lepsze.


Soshine nadal robi świetne ładowarki impulsowe, tyle że wolne. Za to ich niewątpliwym plusem jest to, że rozmawiają z panelami słonecznymi, co ma niebagatelne znaczenie na wakacjach.
Obrazek
Czy masz taki panel do swojej?


:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7309 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: Nikotynos » ndz lis 17, 2019 7:49 pm

PucH2 pisze:Na okres tygodnia mogę pozbyć się mojej czterokanałowej Soshine. Mam taką dwukanałową więc dam radę. Jest wiekowa ale w momencie zakupu był to szczyt techniki do akusów walcowych. Ciekawe byłoby porównać na ile coś się zmieniło na lepsze.


Puszkin, a nie chciałbyś sprawdzić czy wytrzyma mój inteligentny multi-prądowy zasilacz :-D (tylko reklamacji nie uwzględniam), za freee, okazja :mrgreen:
Haze będzie od tradycyjnych testów, a ja od crash testów :lol3:
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Cała (?) prawda o ŁADOWARKACH

Postautor: Haze » ndz lis 17, 2019 7:26 pm

@
Awatar użytkownika
salto
, dokładność muszę sprawdzić bo nie mam teraz przy sobie instrukcji. A co do korelacji odchyleń to poczekaj na kolejne wyniki - zobaczysz że żadna korelacja nie będzie miała sensu :-D
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], Goomowiec i 12 gości