Jakie baterie 18650?

Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: tinOFbeer » śr lis 21, 2018 7:16 pm

Kiepska jakość LG HG2, hmmm ciekawe. Ja korzystam tylko z tych a wszystkie obecne mody mam na jeden akumulator, i tak się składa, że wapuje na mocach w przedziale 35-40W i jakoś bez problemu zjeżdżają do samego końca.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
tomgrim2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 05, 2016 7:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podzięk.: 48 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: tomgrim2 » śr lis 21, 2018 7:10 pm

tinOFbeer pisze:Jeśli ktoś myśli o zakupie akumulatorów 18650 to w piątek będzie ku temu dobra okazja. W oficjalnym sklepie LiitoKala będzie można nabyć ogniwa LG HG2 (z naklejką LiitoKala) w cenie 9zł z groszami/szt. z bezpłatną wysyłką. Przy większej ilości cena spada. Cena standardowa jest również mocno atrakcyjna ok. ~12zł. Sklep oczywiście znajdziemy na AliExpress.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka


Mam i nie polecam. O ile w modach 2 czy 3 akumulatorowych dają sobie radę o tyle ich kiepska jakość wychodzi na jaw w modach 1 akumulatorowych gdzie wapując np. na 40 W już przy 50% naładowania potrafią odmówić posłuszeństwa.
Awatar użytkownika
tinOFbeer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 921
Rejestracja: ndz lut 14, 2016 12:16 am
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 183 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: tinOFbeer » śr lis 21, 2018 12:24 pm

Jeśli ktoś myśli o zakupie akumulatorów 18650 to w piątek będzie ku temu dobra okazja. W oficjalnym sklepie LiitoKala będzie można nabyć ogniwa LG HG2 (z naklejką LiitoKala) w cenie 9zł z groszami/szt. z bezpłatną wysyłką. Przy większej ilości cena spada. Cena standardowa jest również mocno atrakcyjna ok. ~12zł. Sklep oczywiście znajdziemy na AliExpress.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
stlife
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 18, 2018 3:58 am
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: stlife » ndz lis 18, 2018 7:16 pm

Zgadzam się, na stoisku zapewniali mnie że to najlepsze co może być. Zawsze kupowałem firmowe, ale tak mnie te parametry rozbawiły że musiałem kupić :D
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Azgar » ndz lis 18, 2018 7:13 pm

Jak na 18650 to parametry pasują do mitów lub opowieści fantastycznych..... Ciężko uwierzyć żeby 18650 posiadała taką pojemność... A co dopiero Amp.... Ciekawe.... :D
stlife
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: ndz lis 18, 2018 3:58 am
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: stlife » ndz lis 18, 2018 7:09 pm

Cześć wszystkim, jako świeżak nie mam dostępu żeby pisać priv, więc @
Awatar użytkownika
Haze
testowałeś może baterie: BestKalint 3500mAh 60A, zakupiłem ją stacjonarnie w Olsztynie. Jeżeli nie to z chęcią Ci ją wyśle :)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Haze » pt lis 16, 2018 7:16 pm

Tommy Black pisze:Hmmm...brałem to pod uwagę, bo faktycznie mało która ładowarka posiada balanser( ?) moje Smoki raczej go nie mają (?)

Ponieważ dałeś znaki zapytania to odpowiadam: porządne ładowarki stacjonarne nie potrzebują balansera bo ładują niezależnie N kanałów, i nie dość, że w każdym kanale osobno sterują napięciem, to jeszcze w każdym kanale możesz ustawić inny prąd ładowania (w sprzętach typu Redox niewykonalne).


Tommy Black pisze:...ten balanser bardziej by się przydał w samym modzie a to raczej niemozliwe...

Dokładnie tak, i dokładnie tam właśnie są montowane - w nieco lepsiejszych modach dwu-i-więcej-bateryjkowych na potrzeby ładowania.


Tommy Black pisze:Dałem dziś taką ładowarkę ale nie jestem do końca pewny czy się dla nas nadaje?

Nadaje się mniej więcej tak jak kupienie osobno scalaka YiHi, kawałka drewna, gniazda 510, itp. celem zrobienia sobie zasilania - o ile nie ma się talentu moddera to wyjdzie co najwyżej jakaś chałtura :mrgreen:


A co do Rw to @
Awatar użytkownika
deXter
ma oczywiście rację - nierównomierne rozładowywanie batek spowodowane jest głównie ich nierówną rezystancją wewnętrzną.
Obrazek
Awatar użytkownika
deXter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: ndz kwie 17, 2016 11:52 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 32 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: deXter » czw lis 15, 2018 8:20 am

Według mnie nie tyle balanser w modzie co sprawdzenie Rw ogniw i używanie podobnych (zbliżonych) do siebie.
Ładnie to widać jak się podstawi dane pod wzór na Rw ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Op%C3%B3r ... zny_ogniwa )

Z fizyki byłem noga i nie wiem dokładnie jak to wygląda dla pakietu 2s, ale jeżeli to działa tak prosto jak mi się wydaje to już wiemy (a może nie?) czemu jedno ogniwo klęka szybciej.

Aktualnie używam boxa na 1 akku i przestałem zamartwiać się głupotami :P
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Tommy Black » czw lis 15, 2018 7:00 am

deXter pisze: ...wskaźnik w modzie pokazuje jedną kreskę wrzucasz akku do ładowarki, a tam jeden prawie pełny, a drugi pusty. Obstawiam brak balansera po prostu i zapewne różnice w Rw tez mają tu znaczenie.


Hmmm...brałem to pod uwagę, bo faktycznie mało która ładowarka posiada balanser( ?) moje Smoki raczej go nie mają (?) no ale gdyby tak rozumować, to ten balanser bardziej by się przydał w samym modzie a to raczej niemozliwe...

PS
Dałem dziś taką ładowarkę ale nie jestem do końca pewny czy się dla nas nadaje?

REDOX ALPHA V2
viewtopic.php?f=83&t=4586
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: piowolt » śr lis 14, 2018 8:53 pm

Haze pisze:
piowolt pisze:... czy też z kilku takich samych ogniw każde może mieć inny wynik?

Może i zapewne będzie miało. Pytanie tylko czy odchyłka będzie rzędu 2% czy 12%... Ja również najwięcej używam LG HG2 (pewnie ze 12 sztuk by się nazbierało) i Sony vtc5 (też z 10 sztuk) i w przypadku tych firm nie widzę drastycznych różnic, przynajmniej w modach jednobateryjkowych.
Właśnie chodzi o te >12.
Wiesz to tak jak za starych dobrych czasów z Łącką śliwowicą po która się szło za chłopem w pole, niby miała mieć 70 voltów, ale wahania były spore w odróżnieniu od czystej ze sklepu która miała napisane 40 i taki był voltarz w 10 butelkach na 10.
Jeśli czytają to dzieci to alternatywnie mleko 2 i 3.5%.

Na marginesie, wolałem Łącką.

--
Pozdrawiam
Piotr W.

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości