Jakie baterie 18650?

Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Jakie baterie 18650?

Postautor: Selene » ndz sty 30, 2022 1:11 pm

@
Awatar użytkownika
iron64
, możemy już wrócić do tematu? W każdym poście powtarzasz to samo, wierzysz, wierzysz koledze. Wiemy, no ale daj już spokój...
:BtT:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: iron64 » ndz sty 30, 2022 12:59 pm

Nie kilka fejków, a cały kontener.
Nie widzisz, pewnych rzeczy. To, że zamawia się od producenta bezpośrednio, nie eliminuje całkiem takich wpadek. Prawdopodobieństwo jest większe od zera. Sam przyznasz.
Ja tam nikogo o e chęci nie oskarżam, ale ostrożnie podchodzę do zapewnień Chinczyków. Tak zwyczajnie. Pracowałem kiedyś w Urzędzie Celnym, może dlatego.
Ale dobra, starczy. Ja mu po prostu wierzę w to co napisał, Wy nie i na tym zostańmy. Czekamy teraz na opis kolegi, czy z wymienionymi ogniwami na inne ma podobnie, czy poprawiło to sytuację.

eD
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Superlux » ndz sty 30, 2022 12:08 pm

@
Awatar użytkownika
iron64



Ultrafire w Molicelu? :szok1: Ogniwa przybywają prosto z Tajwanu, z fabryki... a nie z Aliexpress jak to robi kilka innych firm. I Tobie się wydaje że jakiś tajwański Chińczyk w fabryce Molicela wrzuci do palety kilka fejków, żeby było tych pięć złych na tysiąc? ;-) Zapłacili mu z Muraty czy z innego Samsunga? Ja rozumiem że mogło wyjść z produkcji kilka kiepskich ogniw, to mogę zrozumieć.
Molicele też są podrabiane, ale poza Kanadą i Tajwanem... raczej i nie należą do czołówki, przynajmniej jak do tej pory. Natomiast z HG2 mamy bardzo długą historię, sięgającą jeszcze 2017 roku. Już przebiły złą sławę Sony, którą teraz próbuje ratować Murata. Dlatego nie dziwię się że był to powód Twoich pierwszych odwiedzin. Pamiętasz pierwsze Efesty a później AWT?
Fejk na fejku, wydajność prądowa prosto z czapy... ale smaku nie zmieniały, przynajmniej na początku, kiedy były w pełni naładowane. No chyba że w środku rzeczywiście jest Ultrafire, tfu tfu...Trustfire, wszakże jesteśmy pełni zaufania. :-D



:friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: iron64 » sob sty 29, 2022 1:49 pm

A ja wierzę koledze, jak napisałem wyżej. Fejki HG2 nakierowały mnie na to forum w poszukiwaniu informacji, wpadłem tu na chwilę, ponad 3 lata trwa ta chwila już. ;)
Po prostu się to zdarza i jeśli zamiast wysokoprądowego akumulatora dostaniemy UltraMegaHiperDuperFire ze zmienioną koszulką tylko, no to takie są skutki właśnie. I jak najbardziej słaby akumulator spłaszcza smak. Ogniwo się nie wyrabia (bo kiepskie jest), spada napięcie i zamiast 50 W dostajemy 20 W. Oczywiście w MTLu tego może nawet nie zauważycie, ale dla mnie moce od 30 W w Horusie (bo najdelikatniejszy mój sprzęt), po nawet 100 W w RDA i wtedy wychodzi szydło (nie Szydło) z worka. Takie życie wapera jak wyżej napisałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Superlux » sob sty 29, 2022 12:16 pm

@
Awatar użytkownika
iron64


Nie napinam się, :cycki: tylko jestem lekko sceptycznie nastawiony.
Przecież napisałem - "Akumulatory mogą być wadliwe, w każdej partii może się to zdarzyć." Tu nie chodzi o fejki, tylko o to że sam producent mógł coś spitolić.
To naturalne ale pierwszy raz spotykam się z tym... że w pełni naładowane ogniwa mają inny smak. ;)

A co do LG HG2, to bardzo długa historia. Niestety, ich sława spoodowała że podzieliły los Soniaków. M in. dlatego i z powodu obecnych cen pan Sławek w ogóle zrezygnował z LG, z całego asortymentu tej firmy w dziale akumulatorów Li-Ion. Ja już nawet napisałem do chłopaków z Batlitu, żeby poszukali LG HG2 z depakietów... i cisza, od 2-3 lat i z tym są problemy. Takie buty.

Peace & Love. :-D



:friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Jakie baterie 18650?

Postautor: Selene » sob sty 29, 2022 11:05 am

@
Awatar użytkownika
iron64
, ależ nikt się nie napina. ;) Skoro sklep ma akumulatory bezpośrednio od producenta, z jednego źródła, to bardzo mało prawdopodobne jest o "fejkowy" produkt.
A zbyt mały "kop" czy spłaszczony smak, to absolutnie nie jest wina akumulatora. ;)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: iron64 » sob sty 29, 2022 10:40 am

Niepotrzebnie się tak napinacie. Ja rozumiem obronę zarówno sklepu jak i akumulatorów, ale wadliwe mogą zdarzyć się wszędzie. To, że dotąd się nie zdarzyły, nie znaczy, że tak być nie może.
Ja tam wierzę koledze, że trafił kiepsko, bo mnie się też zdarzyło tak trafić tyle, że na HG2 i doskonale go rozumiem. Sklep porządny i Aku porządne, a jednak się zdarzyło. Takie życie wapera.
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Superlux » pt sty 28, 2022 9:41 pm

@
Awatar użytkownika
jeffrey



:szok1: Bardzo dziwne, doświadczyłem już prawie wszystkiego, ale zmiany smaku, czy kopa przy różnych w pełni naładowanych ogniwach jeszcze nie, wapuję od 2009 roku i jeszcze o czymś takim nie słyszałem. Jeżeli ten sklep to AkuAkcesoria, należący do kolegi S.R., to ma od dawna jednego, pewnego dostawcę. Nie sprowadza akumulatorów za pośrednictwem kilku dostawców, jak to czynią np. niektóre Vape Shopy, czy kilka innych znanych sklepów. Im mniej pośredników, tym zdrowiej. Akumulatory mogą być wadliwe, w każdej partii może się to zdarzyć. Osobiście mam 8 sztuk P26A z AkuAkcesoria i schodzą bardzo nisko, bez wpływu na moc kopa, itp., itd. Jednym słowem - działają tak dobrze, jak na wykresach Moocha, czy HKJ.
Oczywiście używam ich tylko w zasilaniach na dwa ogniwa, jedno ogniwo 18650 przy DTL, to IMO trochę strata czasu i przede wszystkim potencjału tych akumulatorów, w skrócie - nie ma to sensu. Do takich zastosowań używa się pojedyńczych ogniw 21700. P26A obecnie jest najlepszym ogniwem 18650 do rasowego DTL, tu Molicele praktycznie nie mają konkurencji, poza Murata VTC5A, ale i tu japońskie ogniwa zostały w tyle. Jednak podobnie jak to jest z Murata/Sony, dobre i oryginalne LG HG2 (dobre do łagodnego DTL, do łagodnego...) bardzo trudno dostać, a jeżeli już, to jest dość drogie, oczywiście nie piszę o Vape Shopach, tam nigdy nie kupuję akumulatorów. LG HG2 i starsze Sony (przed przejęciem przez Murata), to najczęściej podrabiane akumulatory na świecie.

Bez względu na to, co się wydarzy, jeżeli robiłeś zakupy w ww. sklepie pan Sławek na pewno wymieni Twoje ogniwa na inne, tej samej marki. Gorzej, jeżeli dokładnie zmierzy ich parametry i nie będzie różnicy, tzn. że tylko u Ciebie będzie "inny smak". :-D Ale generalnie to nie ma się o co martwić, to jest uczciwy człowiek i na pewno Ci pomoże. Moim zdaniem... i niech będzie że tylko moim, w Polsce są obecnie tylko dwa pewne źródła - AkuAkcesoria i w troszeczkę mniejszym stopniu Batimex. :good:



:beer1:

eD
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: iron64 » pt sty 28, 2022 3:28 pm

Jak dla mnie to padliście (razem ze sprzedawcą) ofiarą fejka. Oryginalne Molicele to bardzo dobre ogniwa i takiego efektu byś nie miał. Takie moje zdanie. Nie oskarżam sprzedawcy o wmanewrowanie w maliny, bo pewnie sam o tym nie wie nawet, ale fakty jakie podajesz są jednoznaczne.
Podaj link do tego tematu sprzedawcy, zwłaszcza te ostatnie posty.
Obrazek
Awatar użytkownika
jeffrey
Patronauta
Patronauta
Posty: 303
Rejestracja: czw lip 12, 2018 6:20 am
Lokalizacja: Stalowa Wola
Podziękował: 410 razy
Otrzymał podzięk.: 233 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: jeffrey » pt sty 28, 2022 2:28 pm

Więc tak, był u mnie brat i zainstalowaliśmy akumulator Molicel w jego Lost Vape Grus. Porównaliśmy z innymi bateriami i brat jest tego samego zdania co ja, na innych bateriach jest większy kop jak na Molicel.
Odeślę akumulatory do sprzedającego i może za dopłatą wezmę LG lub Samsung.
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 2 gości