Jakie baterie 18650?

Awatar użytkownika
breyger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 7:21 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: breyger » sob paź 12, 2019 6:26 pm

Dzięki Haze za poradę. No właśnie po czym poznać? Zaraz coś poszperam po necie ale ktoś może ma sprawdzony sposób.
Parowniki: SmokTfv8cloudbeast, VandyVapeKylinM, WOTOFORecurve, JoyetechProCoreAries
Zasiłki: SmokXcube180W, TeslaPunk220W, VoopooX217, AegisMax100W
Było: Stingray Nemesis Fogger4.1, KayfunLite MutationXV2, DarkHorse, Sigelei100 EleafiStick50 SMPLK, Zephyrus
Awatar użytkownika
Jacop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: czw lip 04, 2019 10:33 am
Lokalizacja: Tczew
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podzięk.: 109 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Jacop » sob paź 12, 2019 6:25 pm

A po czym poznać oryginały? Po źródle zakupu?
Czy to są oryginały?
Obrazek
Szukam Ambition Mods - Full Kit Converter 50W
Znudził ci się, napisz
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: Haze » sob paź 12, 2019 4:46 pm

Trochę lepiej.
Obrazek
Awatar użytkownika
breyger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 7:21 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: breyger » sob paź 12, 2019 4:18 pm

A jeśli był bym pewny że to ori HG2 to lepiej je?
Parowniki: SmokTfv8cloudbeast, VandyVapeKylinM, WOTOFORecurve, JoyetechProCoreAries
Zasiłki: SmokXcube180W, TeslaPunk220W, VoopooX217, AegisMax100W
Było: Stingray Nemesis Fogger4.1, KayfunLite MutationXV2, DarkHorse, Sigelei100 EleafiStick50 SMPLK, Zephyrus
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: Haze » sob paź 12, 2019 3:23 pm

Ponieważ jest mała szansa, że dostaniesz oryginalne HG2 brałbym Sony.
Obrazek
Awatar użytkownika
breyger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 7:21 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: breyger » sob paź 12, 2019 2:02 pm

Mam dylemat. Sony VTC6, Samsung 30Q czy LG HG2.
Wapuję na boxie 2x 18650 na 75W. Zależy mi na tym, aby długo trzymały.
Parowniki: SmokTfv8cloudbeast, VandyVapeKylinM, WOTOFORecurve, JoyetechProCoreAries
Zasiłki: SmokXcube180W, TeslaPunk220W, VoopooX217, AegisMax100W
Było: Stingray Nemesis Fogger4.1, KayfunLite MutationXV2, DarkHorse, Sigelei100 EleafiStick50 SMPLK, Zephyrus
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Maskota » śr wrz 25, 2019 8:18 am

Najszczęśliwszy będziesz zakładając że wszystkie mają po 3000mAh. Wtedy spośród wybranych firm kup najtańsze.
Awatar użytkownika
zegnallo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: wt sie 27, 2019 9:18 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 965 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: zegnallo » śr wrz 25, 2019 7:37 am

Haze akurat zdjęcie było tych trzecich.
Superlux dokładnie na tym forum czytałem co linki podałeś. Nie znałem wcześniej tej firmy dlatego też pytałem a i poczytałem tu i tam.
Myślę, że zamówię Murata 3120mAh Li-Ion 3.7V 30A z Batimex i tyle. Kuszą mnie też ShockLi IMR 18650 3600mAh i chyba też poleci zamówienie :-) ale też widziałem na forach, że mają po 3100-3300...
Asmodus Minikin v2 + Geekvape Zeus X Mesh RTA, Vandy Vape Kylin Mini V2 RTA
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Superlux » śr wrz 25, 2019 7:21 am

zegnallo pisze:Jedno tylko zdanie o AWT...w teście niby fajnie wypadły ale gdzieś na zagranicznym forum znalazłem info, że to straszny bubel.
Muraty wyglądają dość ciekawie tylko na stronie jest info, że "Akumulator bez zabezpieczenia PCM, można go używać tylko po zainstalowaniu PCM". Co to oznacza?


Jeden z największych w świecie waperskim specjalistów m in od akumulatorów li-ion - Mooch z amerykańskiego forum ecf już od dłuższego czasu oznacza kolejne wprowadzone do sprzedaży batki brandowane jako AWT ...jednym prostym i jakże dobitnym - Do Not Buy, Extreme itp itd

https://www.e-cigarette-forum.com/attac ... eg.831885/


https://www.e-cigarette-forum.com/attac ... eg.794283/


To jest tylko kwestia ryzyka, jedna batka wybuchnie a 9 innych nie....w produktach innych firm to prawdopodobieństwo jest dużo, dużo, dużo...i jeszcze raz dużo :mrgreen: mniejsze.
Nie dość że AWT nie są bezpieczne to jeszcze podają w specyfikacji nieprawdziwe dane a to już jest kryminał....tak samo jak bywa to z różnymi Basenami, Ampkingami itp itd. Tylko kilka firm na świecie produkuje oryginalne akusy, reszta to rewrapy ( po prostu ktoś zakłada na dowolną batkę koszulkę z nazwą swojego brandu i tyle ). AWT tak właśnie robi , tyle tylko że nikt nie wie których, czyich akumulatorów właśnie teraz używają ( bo to się zmienia :lol: ).
Oczywiście jest kilka firm które też sprzedają tylko rewrapy ale na prestrzeni lat zyskały zaufanie, np - AW czy Keeppower. Ostatnie modne są również Shockli i Vapcell ale w przeszłości było tyle zamieszania z tymi markami że do dzisiaj spoglądam na nie z pewną nieśmiałością.

Zabezpieczenia PCM w ogóle nas nie dotyczą ( to nie te czasy ), my używamy batek bez tzw zabezpieczeń i te nasze imo są bezpieczniejsze, to jest bezpieczniejsza chemia, inna specyfikacja ( chociaż nie zawsze ). Jesteśmy bezpieczni jeżeli postaramy się żeby tak było. O tym czy postąpisz dobrze czy źle decyduje Twoja znajomość podstaw fizyki, wybór odpowiedniego zasilania i odpowiedniego parownika, grzałki...do których dobierzesz odpowiedni akumulator li-ion. Ładowarka to też całkiem istotny problem. Proste.

Chcesz mieć święty spokój ? To kupuj tylko markowe produkty takich firm jak - Samsung, LG, Sanyo/Panasonic, Murata ( byłe Sony ), Molicel...i jeszcze tam o czymś zapomniałem bo jest taka genialna chińska firma która sprzedaje czasem swoje akusy właśnie takim firmom / brandom jak Vapcell, Shockli, kiedyś Aspire. Niestety nie pamiętam jej nazwy.
Nie szukaj g....batek których ( podane przez producenta / zakładacza koszulek ) osiągi są wzięte z sufitu. Zdarza się że tak nie jest ale jeżeli spotykam taki produkt 5 - 10 razy w życiu i tylko raz czy dwa razy jego specyfikacja jest zgodna z realnymi możliwościami to przepraszam ale nigdy już się z tym AWT, Basenem, Imrenem itp itd nie pogodzę.

Masz kilka wielkich firm, pewniaków. Kupuj w specjalistycznych sklepach ( jeżeli chodzi o aku ja osobiście omijam vape shopy ). Batimex, Hurt.com.pl, Batlit, Mhunt, Bratex, BTO...Szczególnym zaufaniem darzę BTO, lubię manufakturkę Batlit a najtaniej większość tych najlepszych baterii kupisz w Batimexie...i też będzie dobrze :ok: .




:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Haze » śr wrz 25, 2019 7:12 am

Taaa... to teraz rzuć kostką, o który model chodzi:

awt.jpg


:lol: :lol:

Obstawiam, że o ostatni...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości