Jakie baterie 18650?

Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Superlux » ndz paź 13, 2019 7:04 pm

@
Awatar użytkownika
Jacop


Przymierzasz się do kupna ? No to na luzaku i po taniości czyli >>> Batimex.



:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Matadrox
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: pn sie 21, 2017 8:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 55 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Matadrox » ndz paź 13, 2019 6:55 pm

@
Awatar użytkownika
Jacop
25-27zł za oryginał HG2 to dużo? Moje służą mi już około pół roku i jestem zadowolony. Od czasu posiadania czajnika Merlina, po dwakroć zadowolony, bo nie przekraczam 20W, więc jedno ładowanie = cały spokojny dzień do nocy. Naprawdę nie szukajmy oszczędności tam, gdzie ich być nie powinno.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Superlux » ndz paź 13, 2019 6:48 pm

breyger pisze:No więc właśnie. Myślałem o nowych nie z demontażu z Batimexu ale chyba wezmę te z demontażu bo na logikę macie rację że większa szansa na ori.


Jeżeli chodzi o ślady po zgrzewach to zawsze można do nich zadzwonić lub napisać żeby je usunęli. Zrobią to, to dobrzy ludzie są :mrgreen: .




:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Metall » ndz paź 13, 2019 6:40 pm

Nie chcę nikomu rządzić portfelem, bo pieniądze nie leżą na ulicy, ale naprawdę nie ma co nadmiernie oszczędzać na akumulatorach. Po pierwsze powinny być bezpieczne, a po drugie jak najtańsze. Nie odwrotnie. Poza tym akumulatory to nie liquid, kupuje się je raz na dłuższy czas. A im lepszej jakości kupimy tym dłużej i bezpieczniej będą nam służyć. Przy pewnych zakupach dziadowanie i sknerstwo może wyjść drożej niż dołożenie tych kilkunastu złotych do czegoś lepszego jakościowo. Zwłaszcza, jeżeli komuś potrzeba akusów do wysokich watów (niskie subomy przy DTL), gdzie będą pracować pod dużym obciążeniem.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Haze » ndz paź 13, 2019 6:35 pm

@
Awatar użytkownika
Jacop
, poza pomiarem na żywca nie znam sposobu rozpoznania podróbki HG2. A o HG2 (również tych od LiiToKali) popełniłem kiedyś taki thriller :mrgreen: :



Warto zwrócić uwagę na bateryjkę, którą pokazuję w okolicach 7 minuty...
Obrazek
Awatar użytkownika
Jacop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: czw lip 04, 2019 10:33 am
Lokalizacja: Tczew
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podzięk.: 109 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Jacop » ndz paź 13, 2019 6:26 pm

Metall pisze:@Jacop, przecież masz na nich naklejkę z napisem LiitoKala. A LiitoKala to przecież nie LG. Choć to też nie jest takie proste.

Nie wiem jaka jest 100% prawda, ale gdzieś czytałem, że LiitoKala odkupuje od LG akumulatory, które są dobre i działające, ale nie przeszły w 100% wyśrubowanych testów LG. Odkupują i przebrandowują, i sprzedają dalej jako LiitoKale.
...


Te LG odkupiłem wraz z boxem. Po naklejkach domyśliłem się, że mogły być kupione wraz z ładowarką ale nie mają zmienionych koszulek. Mam jeszcze dwie LG GH2 które kupowałem osobiście w e-... i wyglądają identycznie, zachowują podobne parametry, więc stąd moje pytanie czy jest jaki "myk' na odróżnienie podróbek od oryginałów.
Co do "ogniw z odzysku" - też mam ich trochę lecz trudno jest trafić na wysoko-prądowe. O ile sprawdzić je można właśnie porządną ładowarką, porównując zmierzone parametry z danymi producenta, to niestety większość 'klęka' przy ustawieniach boxa >40W. Jak już napisano wcześniej - używanie ich w mechanikach grozi kalectwem, a w pól-mechanikach pokazuj od razu rozładowanie...
Te aku z odzysku zdają egzamin tylko w momencie jak ktoś wapuje do 35-40W.

Właśnie przymierzam się do zakupu dwóch kompletów 18650 i pary 21700 i stąd moje zainteresowanie tematem. Chce kupić nowe ale chciałbym je kupić w przyzwoitej cenie ze sprawdzonego źródła :)
Szukam Ambition Mods - Full Kit Converter 50W
Znudził ci się, napisz
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Haze » ndz paź 13, 2019 5:54 pm

Żebyś nie miał za łatwo :mrgreen: to uprzedzam, że zdarza się że ogniwa po wylutowaniu z pakietu wyglądają tak:

wylut.jpg

Jest to stan, który praktycznie dyskwalifikuje ich bezpieczne używanie. Dlatego przed zakupem warto zapytać sprzedawcę czy nie będzie takich niespodzanek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
breyger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 7:21 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: breyger » ndz paź 13, 2019 4:54 pm

No więc właśnie. Myślałem o nowych nie z demontażu z Batimexu ale chyba wezmę te z demontażu bo na logikę macie rację że większa szansa na ori.
Parowniki: SmokTfv8cloudbeast, VandyVapeKylinM, WOTOFORecurve, JoyetechProCoreAries
Zasiłki: SmokXcube180W, TeslaPunk220W, VoopooX217, AegisMax100W
Było: Stingray Nemesis Fogger4.1, KayfunLite MutationXV2, DarkHorse, Sigelei100 EleafiStick50 SMPLK, Zephyrus
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: Maciejko » ndz paź 13, 2019 4:23 pm

Ja kupuję z demontażu. Trzymają parametry, a z pakietu jest mniejsza szansa, że trafi się jakaś felerna sztuka. Aczkolwiek ja raczej jestem kiepskim doradcą, bo przy moim użytkowaniu jeden VTC5A wystarcza mi spokojnie na odparowanie 15-20ml liquidu przez cały dzień. I mówię tutaj o podemontażowych akumulatorach z Batlit. :smile:
Awatar użytkownika
breyger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 7:21 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: breyger » ndz paź 13, 2019 4:01 pm

To lepiej VTC6 z Batimexu za 22 zł nowe nie z demontażu, czy od BatLit z demontażu w pamperkowej koszulce za 17?
Parowniki: SmokTfv8cloudbeast, VandyVapeKylinM, WOTOFORecurve, JoyetechProCoreAries
Zasiłki: SmokXcube180W, TeslaPunk220W, VoopooX217, AegisMax100W
Było: Stingray Nemesis Fogger4.1, KayfunLite MutationXV2, DarkHorse, Sigelei100 EleafiStick50 SMPLK, Zephyrus

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 4 gości