VSTICKING VK530 - G-Class dla ubogich

Disu89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 18, 2021 3:05 pm
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Płeć: Mężczyzna

VSTICKING VK530 - G-Class dla ubogich

Postautor: Disu89 » ndz lip 18, 2021 3:12 pm

Witam,

Odkopię trochę temat. Ostatnio mój box zaczął pokazywać dziwne biało-szare paski na wyświetlaczu. Da się to jakoś naprawić?
Obrazek

Elektronika nie została zalana, sprawdzałem ostatnio jak tylko pierwsze paski się pokazały.

 ! Wiadomość od: Sobear
Witaj @
Awatar użytkownika
Disu89


Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.
Awatar użytkownika
Neidar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: śr lut 19, 2020 8:39 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

VSTICKING VK530 - G-Class dla ubogich

Postautor: Neidar » sob sie 29, 2020 6:33 am

Trochę odkopuje temat lecz może się komuś przydać. Po niemiłym incydencie czyli wycieku z parownika na boxa zauważyłem przebarwienie na wyświetlaczu. Chcąc nie chcąc moja wina więc trzeba było się zabrać za wymianę podświetlenia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co trzeba przyznać, małe rączki nie żałowały silikonu do zabezpieczenia elektroniki przed dostawaniem się liqiudu, jednakowoż srebrny okrąg działa jak rynna wspomagająca dostawaniem się płynu na najmniej zabezpieczony element tj. wyświetlacz. Na szczęście i nieszczęście zamontowany tam IPS jest dość gruby i posiada o dziwo tylko trzy warstwy podświetlenia ( plexa, mleczna i lustrzana) i dwie diody LED.

Moim skromnym zdaniem box może być fajnym wyjściem jeśli lubimy majsterkować i chcielibyśmy zrobi sobie zasilanie na zamieszczonej tam elektronice.

Z reszta jak widać Chińczykowi nie chciało się przygotowywać oprogramowania pod oczko, które w nim jest więc nic nie stoi na przeszkodzie aby uzyskać kwadratowy wyświetlacz we własnym projekcje.
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

VSTICKING VK530 - G-Class dla ubogich

Postautor: bulit73 » pn mar 30, 2020 9:12 pm

Buła pisze:Uzywam podobnego moda IPV V-IT, chip z tej samej serii YIHI SX540 - TC działa znakomicie, po ustawieniu trybu na Joule'a.

Też mam V-IT, niestety ja nie używam TC.
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VSTICKING VK530 - G-Class dla ubogich

Postautor: iron64 » pn mar 30, 2020 4:50 pm

No kurde, @
Awatar użytkownika
Haze
bardzo bym prosił o sprawdzenie tego, bo już czekam na mojego VK530. Skorzystałem z 10 rocznicy Ali i już jedzie do mnie. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

VSTICKING VK530 - G-Class dla ubogich

Postautor: Haze » pn mar 30, 2020 2:48 pm

Buła pisze:Opróżniłem kilka razy Skyline do samego dna (brak pary), jak wymieniałem watę bawełnę nie zauważyłem przebarwień od temperatury.
PS. Przy ustawieniach, bardzo ważne jest dobre ustawienie temperatury otoczenia (ja mam na 18 stopni).

Dzięki :beer2: . W takim razie muszę się bardziej temu przyjrzeć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Buła
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 31, 2018 7:31 am
Lokalizacja: Trzy Wieże
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

VSTICKING VK530 - G-Class dla ubogich

Postautor: Buła » pn mar 30, 2020 2:29 pm

Opróżniłem kilka razy Skyline do samego dna (brak pary), jak wymieniałem watę bawełnę nie zauważyłem przebarwień od temperatury.
PS. Przy ustawieniach, bardzo ważne jest dobre ustawienie temperatury otoczenia (ja mam na 18 stopni).
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: VSTICKING VK530 - G-Class dla ubogich

Postautor: Haze » pn mar 30, 2020 2:06 pm

O ile dobrze pamiętam to ustawiałem Dżule, ale jeszcze sprawdzę...
A co dla Ciebie znaczy "znakomicie"? Robiłeś test na suchej bawełnie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Buła
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 31, 2018 7:31 am
Lokalizacja: Trzy Wieże
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

VSTICKING VK530 - G-Class dla ubogich

Postautor: Buła » pn mar 30, 2020 1:20 pm

Uzywam podobnego moda IPV V-IT, chip z tej samej serii YIHI SX540 - TC działa znakomicie, po ustawieniu trybu na Joule'a.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

VSTICKING VK530 - G-Class dla ubogich

Postautor: Haze » pn mar 30, 2020 12:26 pm

Jakiś czas temu odczułem gwałtowną potrzebę posiadania 2-bateryjkowego moda z przyciskiem posadzonym centralnie na szerszej stronie obudowy. GX trochę za drogi, HCigara akurat nigdzie nie było, ale napatoczyło się to:

Obrazek

Czyli VSTICKING VK530. Po sprawdzeniu specyfikacji trochę zdziwiłem się ceną, i tym bardziej stwierdziłem "jest YIHi - będzie zabawa" :-D . Zobaczmy jak się ubawiłem...


1. WYKONANIE.

To klasyczny przypadek mieszanych uczuć: jakieś 80% bryły moda pokryte jest okleiną. Porządną ale jednak jest to naklejka. Z drugiej strony ma ona przyjemną "fakturę" i w ogólnym rozrachunku daje radę, przez swoją "matowość" wspomagając dodatkowo chwyt. W połączeniu z niemałą wagą i porządnymi elementami metalowymi ogólne wrażenie jest całkiem solidne. Wręcz zadziwiająco solidne ... jak na moda za 40 dolarów...
Klapka baterii działa WZORCOWO - nie trzeba walczyć z zatrzaskiem, wciskać na siłę, itp., wkładamy batki, klikamy, i już. Brawo. Warto też dodać, że jest ona pancerna, ze dwa razy grubsza niż np. w Miragu:

vk-klapka.jpg

Góra również bez zastrzeżeń, spokojnie zmieści w swoim obrysie parownik 32 mm.

Jak jesteśmy przy plusach to jeszcze przycisk Fire - działa z twardym i krótkim, ale wyraźnym klikiem i jak na razie nie zawodzi.

No to teraz minusy. Dżojstik - tradycyjnie dla modów YiHi działa jak w budyniu, z oporem smoły i bez wyczuwalnego punktu zadziałania. Niby można się przyzwyczaić, ale jeśli używa się równolegle innych modów to zmiana nastaw w VK530 jest zawsze bolesna. Dobrze że przynajmniej menu jest nieco bardziej przejrzyste niż w innych wynalazkach od YiHi.
Drugi minus to ekran:

20200326_162152.jpg

Pominę milczeniem MARNOWANIE takiej powierzchni na jakiś nikomuniepotrzebny wskaźnik, ale trudno mi zrozumieć dlaczego odbyło się to kosztem czytelności pozostałych nastaw. Wskazania rezystancji i napięcia nie mają chyba nawet milimetra. A tryb pracy jest jeszcze mniejszy. Sytuacji nie ratuje fakt, że scalak oferuje wprawdzie 9 innych tapet do wyboru ale WSZYSTKIE są właściwie bezużyteczne ponieważ jakiś geniusz tak dobrał kolory, że nastawy zlewają się z tłem:

20200326_162241.jpg

Nie wiem czy to tradycyjne olewanie klienta czy tylko braku mózgu projektanta.

I jeszcze na koniec ciekawostka: we wszystkich opisach VK530 podawane jest, że mod działa na scalaku YiHi sx530. Spróbujcie znaleźć go na stronie firmy ...


2. PARAMETRY.

Moc: 200 W
Obsługiwane rezystancje: 0,15 - 3 ohm
Tryby pracy: VW, TC(?), TCR(?)
Bateria: 2x18650
Wymiary: 93 x 48 x 33 mm
Waga: 237 g (z bateriami)
Dodatkowo: preheat, SXi-Q


3. TRYB VW.

Najpierw kształt napięcia przy 30W:

Obrazek

Trochę postrzępiony ale dla nas to bez większego znaczenia, ważne że dobrze trzyma nastawę mocy. Preheaty:

Obrazek

Pomijając tryb Soft (nie wiem po co ktoś miałby wybierać tryb obniżający moc aż o 30%) wyglądają sensownie: Powerful podbija moc o około 15%, Powerful+ o 20%.
Jakby co to dla indywidualistów :D jest też tryb SXi-Q:

Obrazek

Czyli regulacja mocy w interwałach okołopółsekundowych.


4. TRYB TC.

Działa tak:

Obrazek

Czyli NIBY coś się dzieje (pojawia się modulacja) ale ... to ruchy pozorne - suchy knot upala się NATYCHMIAST. Mimo różnych eksperymentów z materiałem grzałki i TCR efekt zawsze taki sam.


PODSUMOWANIE.

Miłośnicy kontroli temperatury powinni VK530 OMIJAĆ Z DALEKA. A "mocarze" ;) mogą go rozważyć. Jeśli o mnie chodzi to korzysta mi się z niego wygodniej niż ze Swella (w sensie ergonomii rzecz jasna) ale trochę gorzej niż z Legenda.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość