Smoant LADON 225 - kompaktowa KRZEPA

Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Smoant LADON 225 - kompaktowa KRZEPA

Postautor: Tomba » pn kwie 27, 2020 2:31 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
- zgadzam się z Tobą w 100%. Już dawno mnie kusił, ale ten przycisk nie pozwolił mi na ostateczną decyzję o zakupie.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Smoant LADON 225 - kompaktowa KRZEPA

Postautor: Tommy Black » pn kwie 27, 2020 2:24 pm

Nawet mi się podoba ten Ladon, lubię takie poręczne, kompaktowe zasilania, szczególnie jeśli są na dwa ogniwa. Nie lubię narzekać albo się do czegoś przyczepiać ale w całym tym dizajnie jest dla mnie tylko jeden dysonans. To ten przycisk, jego kształt i kolor.

Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Smoant LADON 225 - kompaktowa KRZEPA

Postautor: Haze » pn kwie 27, 2020 11:47 am

Dzisiaj modzik, który przyszedł do nas do testów (za sprawą Kolegów @
Awatar użytkownika
kras0n
i @
Awatar użytkownika
Tommy Black
:beer2: ) od firmy Smoant.

Obrazek


1. WYKONANIE.

LADON to zdecydowanie mod z gatunku PANCERNIAKÓW. I to nie tylko za sprawą wagi (260 g to więcej niż Legend Limited) ale również wykonania i gabarytu. Obudowa to w większości stop cynku, do tego z przodu mamy jeszcze ciekawy grill, a z tyłu pseudokarbonową okleinę, która w tym akurat przypadku w miarę daje radę. A to wszystko zawarte w gabarycie niewiele większym niż ... Tesla WYE 85 :szok1: . No dobrze, jest o 1 cm szerszy i wyższy od Tesli, ale mieści DWIE batki 18650, a nie jedną. Tak że wrażenie zwartości i solidności jest bardzo pozytywne. I tylko nieco psuje je klapka baterii, a konkretnie jej półmilimetrowy luz:

Obrazek

Przycisk Fire ma dosyć miękki ale wyraźny klik i jest trochę za bardzo wpuszczony w obudowę (jak dla mnie) ale innych powodów do czepiania się nie daje. Podobnie przyciski up/down, mimo tego że schowane są pod jedną osłoną działają całkiem pewnie.

Gniazdo 510 bez zastrzeżeń:

Obrazek

Metalowy talerz ma 20 mm średnicy, a razem z kołnierzem 25 mm, tak że nawet Blotto dosyć dobrze się tu komponuje.

Ekran to OLEDowa żyleta:

LADON225-ekran.jpg

Czcionka dodatkowych parametrów nie jest największa ale najważniejsze, że cały układ wyświetlacza jest dość przejrzysty i czytelny.


2. PARAMETRY.

Moc: 225 W
Obsługiwane rezystancje: brak danych, ale pewnie 0,05 - 3 Ω
Tryby pracy: VW, TC, TCR
Bateria: 2 x 18650
Wymiary: 91 x 47 x 30 mm
Waga z bateriami: 260 g
Dodatkowo: DVW
Ładowanie: 2A / USB-C


3. TRYB VW.

Najpierw kształt napięcia przy 30W:

LADON225-30W.png

Podobnie jak w Battlestarze każdy sztach w trybie VW rozpoczyna się ponad 5-voltową szpilą. Mało elegancko ale na szczęście trwa to poniżej 0,1 s więc bezwładność cieplna grzałek ratuje sytuację i strzałów raczej nie doświadczymy.

Ladon również pozbawiony jest preheatów ale posiada tryb DVW, który wygląda tak:

LADON225-DVW.png

Tradycyjnie jest mało intuicyjny w nastawianiu, ale za to działa dość dokładnie.

Oddawanie mocy:

LADON225-moce.png

Przyzwoicie, na grzałce 0,25 Ω udaje się wyciągnąć ~160 W (czyli moc, której pewnie i tak nikt nigdy nie użyje), później zaczyna działać tradycyjne ograniczenie prądu 25 A.


4. TRYB TC (ss316).

Suchy knot:

LADON225-DRY.png

Widać, że rozpoznanie suchości knota następuje tu dużo szybciej niż w Battlestarze (czyżby coś poprawili w scalaku?), napięcie leci w dół już po pół sekundy, ale i tak dochodzi do upalenia knota:

ladon225-knot.jpg

Przy czym powyższy obrazek należy traktować wyłącznie jako laboratoryjną ciekawostkę, w rzeczywistości przez to pół sekundy bobra raczej nie zaliczymy.

Na lekko nawilżonym knocie:

LADON225-3puff.png

Jest już lepiej, aczkolwiek regulacja jest dość tolerancyjna, mod pali ostro.


5. PODSUMOWANIE.

Szukam w pamięci ale nie znajduję zbyt dużo równie KOMPAKTOWYCH modów na dwie baterie 18650. Właściwie to nie znalazłem żadnego (ale to zapewne moja skleroza). Bawiąc się w aptekarza można by się uczepić tej szpili w trybie VW, ale prawda jest taka, że wiecie o niej tylko za sprawą mojego oscyloskopu :) . Organoleptycznie jest niezauważalna więc nie ma sensu się nią przejmować. Lepiej skupić się na bardzo solidnym ogólnym odbiorze moda, zwłaszcza dla miłośników solidnych sprzętów!

Obrazek

LADONA do testów dostarczyła firma SMOANT.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Wróć do „Haze i jego testy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość