Spalone zasilanie Paramour SBS

Pralf1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 10:20 pm
Lokalizacja: Bytom
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Spalone zasilanie Paramour SBS

Postautor: Pralf1 » czw lip 07, 2022 10:32 pm

Witam. Czy ktoś miał taką sytuację:
Rozładowany akumulator więc wymieniam na naładowany. Po kilku godzinach akumulator rozładowany nagle do zera. Zazwyczaj starcza mi na dwie doby 21700. Akumulatorów mam 3 szt, które pracują na zmianę. Niestety trzecia szuka jest w domu, a ja w trasie. Jakoś wytrzymam tylko martwi mnie, że tak nagle padła bateria? Mają ok. rok pracy za sobą. Dziś awaryjnie ładuje przez SBS. Po ładowaniu przez 1 h pokazało 0.5 na pasku, kilka sztachów i znów zero...

eD
lukikow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: sob sie 10, 2019 4:59 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 11 razy
Płeć: Mężczyzna

Spalone zasilanie Paramour SBS

Postautor: lukikow » śr cze 22, 2022 2:27 pm

Ten SBS to kiepska zabawka. W porę się zorientowałem i wyciągnąłem baterię.
Co się stało: koszulka w którą wsuwa się baterię wyskoczyła z mocowania. Ja chciałem ją wcisnąć co spowodowało lekkie nacięcie koszulki pina dodatniego, a dalej to już sami wiecie.
Obrazek
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 666
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 662 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Spalone zasilanie Paramour SBS

Postautor: vitz » pt mar 25, 2022 11:28 am

Kami pisze:czyli wszystko sobie padło bo tak? Ładowarka, akumulatory i box i nie ma to nic ze sobą wspólnego?

Ma, zbieg okoliczności - tandetna ładowarka, box podatny na uszkodzenia oraz akumulatory wątpliwej jakości. Chyba, że masz jakieś niesamowite przepięcia instalacji elektrycznej, ale to raczej niemożliwe.
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Spalone zasilanie Paramour SBS

Postautor: Krytyk » pt mar 25, 2022 11:25 am

Droga @
Awatar użytkownika
Kami
. Nie wiem, kto doradził Ci zakup tych dziwnych rzeczy, ale radzę zmienić doradców. Pamiętaj, że zdarzają się podróbki akumulatorów i warto kupować w sprawdzonych sklepach. Poczytaj o polecanych akumulatorach i ładowarkach w tym dziale: viewforum.php?f=83.

Moim zdaniem słaba ładowarka się popsuła i zniszczyła ogniwa (potencjalnie podróbki).

Ten box jest słabo wykonany, więc mógł się zepsuć po tym, jak Ci upadł.

Tyle.
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Spalone zasilanie Paramour SBS

Postautor: iron64 » pt mar 25, 2022 11:11 am

Ismokong to w całości omijaj.
Wracając do zasilania, coś wiadomo co z nim?
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Spalone zasilanie Paramour SBS

Postautor: Krasnal45 » pt mar 25, 2022 11:08 am

Podsumowując to wszystko, Kami, nie słuchasz naszych uwag i zaleceń. Box Ci upadł. Po kilku wpisach można stwierdzić z 99% pewnością, że padł pin plusowy i robi zwarcie. Zrobił Ci się momentalnie gorący co zrozumiałe. Koszulka mogła przy tym nawet popękać, ale żeby spuchł od tego, wątpię. Nie mam pojęcia co masz za ładowarkę i podejrzewam, że nikt pojęcia nie ma, ale chyba to coś trudno po opisach nazwać ładowarką. Piszesz, że gościu zmierzył napięcie na wyjściu i jest dwa razy większe. Ciekawe jak to zmierzył, czym i w jakich warunkach. Wierzę, że w pewnej konfiguracji mogło mu tyle pokazać, tylko w takim razie to o elektryce i elektronice nie ma on bladego pojęcia. Jeżeli jest to "ładowarka" o jakiej myślę, to mogła spowodować nawet spuchnięcie akumulatora i w takim układzie dziękuj Bogu że tylko na tym się skończyło. A teraz wyrzuć tę ładowarkę, te akumulatory, tego boksa i zaczynamy od nowa.

P.S. Zapomnij o tym iSmoking, o tych podróbach LG i o tej ładowarce, bo podejrzewam że Ci kit wsadzili.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Kami
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: śr lut 02, 2022 2:24 am
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 304 razy
Otrzymał podzięk.: 85 razy
Płeć: Kobieta

Re: Spalone zasilanie Paramour SBS

Postautor: Kami » pt mar 25, 2022 11:02 am

@
Awatar użytkownika
iron64
nie jesteś pierwszy który mi to mówi, możesz wierzyć lub nie, ale ja tak mam ciągle. Ładowarkę kupiłam w iSmoking przy zakupie pierwszego boxa i 4 akumulatory LG. Takie polecił mi sprzedawca więc zaufałam, zakładając, że wie co sprzedaje. Teraz wiem, że diody powinny po naładowaniu świecić się na niebiesko, a one zawsze były czerwone.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Spalone zasilanie Paramour SBS

Postautor: iron64 » pt mar 25, 2022 10:43 am

Ja nie wiem jak było, gdybym sobie jedynie. Jednak to co odpisujesz wydaje się wręcz nieprawdopodobne X2. Zagraj w totka, bo skoro masz taką siłę przyciągania rzeczy niemożliwych, to zgarniesz główną nagrodę w pierwszym losowaniu. Nadal będę twierdził, że opisana przez ciebie sytuacja jest po prostu niemożliwa.
Jeśli już nawet zdecydowałaś się na taką ładowarkę (swoją drogą, skąd pomysł zakupu tego czegoś?) i nawet jeśli ona chciała ładować akumulatory do 5 V to szybciej by ci rozwaliło akumulator niż boxa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kami
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: śr lut 02, 2022 2:24 am
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 304 razy
Otrzymał podzięk.: 85 razy
Płeć: Kobieta

Spalone zasilanie Paramour SBS

Postautor: Kami » pt mar 25, 2022 10:39 am

@
Awatar użytkownika
darek11
czyli wszystko sobie padło bo tak? Ładowarka, akumulatory i box i nie ma to nic ze sobą wspólnego?

MGdy
Awatar użytkownika
darek11
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 9:36 am
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podzięk.: 60 razy
Płeć: Mężczyzna

Spalone zasilanie Paramour SBS

Postautor: darek11 » pt mar 25, 2022 10:26 am

iron64 pisze:Wiesz co @
Awatar użytkownika
Kami
, to nie wydaje się możliwe. Nie wiem gdzie dałaś do sprawdzenia ten sprzęt, ale moim zdaniem ktoś cię lekko w trąbę robi.
Ładowarka, nawet najtańszy chiński chłam za 15 zł nie ma możliwości podania napięcia x2, bo zasilana jest sama z 5 V. A te lepsze z własnymi zasilaczami wbudowanymi, szybciej wyciągną kopyta same, niż podadzą 8 V na ogniwo.
Idąc dalej, nawet zakładając, że jakimś cudem było napięcie 8 V podczas ładowania, to akumulator byłby tak gorący, że pewnie owijka na nim by się stopiła.
Ale nawet to pomijając, akumulator nie zrobi zwarcia w zasilaniu sam z siebie, owszem może wystąpić zwarcie przy uszkodzonej owijce choćby. Sam akumulator może dziwnie się zachować jeśli jego wydajność prądowa jest 5 A, a chcesz z niego 50 A. Ale zwarcie w środku zasilania nie spowoduje. No nie.

Jaka to ładowarka? To sporo wyjaśni w tym temacie, bo jak do tej pory, to ktoś cię robi w trąbę i to kosmicznie, takie moje zdanie.

EDIT. Moim zdaniem zasilanie zdechło, bo tak. Bo czasami się zdarza, powodów może być milion, ale zdarza się i tyle.

eD

Kolega ma absolutną rację:
1. Ładowarki to nie agregaty prądotwórcze, nie wygenerują napięcia x2 bo to fizycznie niemożliwe.
2. Akumulatory z PCB nie nadają się do EIN . Po pierwsze gabaryt, po drugie - to elektronika boxa ma dbać o napięcie minimalne akumulatora a nie jego PCB. Dwa grzybki w barszcz to ciut za dużo.
3. Box padł i tyle. :cry:

MGdy

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości