Przeróbka kapsuły/kartridża VooPoo

pampalini
Płeć: nieokreślona

Przeróbka kapsuły/kartridża VooPoo

Postautor: pampalini » czw lis 12, 2020 9:16 am

Żeby miało to ręce i nogi, ustnik kartridża musiałbyś skrócić do połowy, w dolnej części jest wtopiony metal do obsadzania grzałki. Ponadto średnica ustnika jest duża (nie mam Argus-a, ale wygląda podobnie jak w Drag-u), a ścianki grube. Przerabiany ustnik nie zasłoni tego, tym samym wyglądać to będzie cudacznie. Nie wspomnę o kleju, który musiałby mieć atest dopuszczający produkt do żywności, tak by wapując nie wciągać jakichś chemikaliów. Pomysł wydaje mi się nie wart zachodu.

Dla zobrazowania średnicy ustnika. Ja w Drag-u obsadziłem dripa od AIO (ten ze spiralką w środku) by zmniejszyć średnicę, nawet nie musiałem za dużo ścierać powłoki z dripa by wszedł. Jedynie jest przycięty na wysokość (obcięty element z gumkami).

Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Przeróbka kapsuły/kartridża VooPoo

Postautor: edarek » śr lis 11, 2020 9:20 pm

Sam drip, to nie problem, nawet druk 3D można rozważyć dla spełnienia fantazji. Trudniej będzie go połączyć z kapsułą. Zastanawiam się, czy ewentualnie na tokarce w tej kapsule dałoby się zrobić gniazdo pod ustnik. Nie mam ich pod ręką, bo w pracy zostały, ale z ciekawości sprawdzę.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
pampalini
Płeć: nieokreślona

Przeróbka kapsuły/kartridża VooPoo

Postautor: pampalini » śr lis 11, 2020 9:03 pm

Bardzo podobny drip ma Nautilus 2/2S i Berserker v2. Albo ten:
https://pl.aliexpress.com/item/10050016 ... web201603_
Awatar użytkownika
DziedzicPruski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: śr sty 22, 2020 12:39 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Podziękował: 117 razy
Otrzymał podzięk.: 137 razy
Płeć: Mężczyzna

Przeróbka kapsuły/kartridża VooPoo

Postautor: DziedzicPruski » śr lis 11, 2020 7:01 pm

Szanowni/-e doradźcie. Kupiłem ostatnio kapsułę VooPoo PNP MTL dedykowną do Argusa/Argusa Pro i niezwykle mi spodobał się jej drip-tip. Niestety pojemność 2 ml wprawia mnie w stan nerwowy a nosić buteki ze sobą nie zwykłem.
Czy ktoś bardziej wykształcony politechnicznie ode mnie zechciałby wypowiedzieć się czy jest możliwość dołączenia tego dripa do standardowej kapsuły VooPoo? Cięie, klejenie, coś innego? Albo może polecić jakiegoś dripa, który byłby identyczny w kształcie (lub bardzo zbliżony) jak w kapsule MTL i dałoby się go "wkomponować"?
Obrazek
:help:
VooPoo: Vinci Air, Argus Air, Drag S, Doric 60
Vismec: R40

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości