Dziwne zachowanie akumulatorów Samsung 30Q

Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Dziwne zachowanie akumulatorów Samsung 30Q

Postautor: bulit73 » pn sty 11, 2021 10:48 pm

Zasady dotyczące kupowania akumulatorów znam i zawsze starałem się kupować ze sprawdzonych źródeł.
Jednakże ja sam w codziennym użyciu mam 15 akusów + 5 żony. Gdy trzeba je wymienić nie jest to mała kasa.
Biorąc za pierwszym razem z Ali, spodziewałem się, że mogą to być podróby i to marnej jakości. Byłem mile zaskoczony, bo jeśli podrobione, to zrobiono to dobrze. Trzymały parametry i nie miałem z nimi żadnych problemów. Problemy zaczęły się z drugą partią. I jak już pisałem na samym początku, rady nie dają zasilania Ehpro a SX mini bez problemu. I to mnie właśnie zastanawia. Ładują się normalnie.
Chyba jednak nie będę kusił losu i jednak pójdą do utylizacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Dziwne zachowanie akumulatorów Samsung 30Q

Postautor: Haze » pn sty 11, 2021 5:49 pm

Tomba pisze:Haze, a z czego wnioskujesz, że się cieszę?

Absolutnie nie wnioskuję, że Ty się cieszysz, ja się cieszę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Dziwne zachowanie akumulatorów Samsung 30Q

Postautor: Selene » pn sty 11, 2021 4:44 pm

Ej no Panowie... Wyluzujcie. Wszyscy jesteśmy dorośli i samodzielnie odpowiadamy za swoje czyny. :shy:
Tacy fajni jesteście, nie docinajcie sobie. :prosi:
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Dziwne zachowanie akumulatorów Samsung 30Q

Postautor: Tomba » pn sty 11, 2021 4:43 pm

@
Awatar użytkownika
Robson
- określając mój post jako chamski bełkot wykazałaś się faktycznie Wysoką Kulturą. Gratuluję.

@
Awatar użytkownika
Haze
, a z czego wnioskujesz, że się cieszę? Przy takich wyborach nie towarzyszą mi jakieś szczególne uczucia / emocje. Kupuję to co mi wygodne i nic nikomu do tego.
Choć uwielbiam moją Hondę, to filtr kabinowy czy filtr powietrza kupuję na Allegro, bo takiej samej klasy kosztuje 1/3 ceny tego oryginalnego. Jakbym miał wymienić sprzęgło, to pewno wziąłbym oryginalne. Mój wybór nie jest w żaden sposób podyktowany uczuciami, a pragmatyzmem.

Edit: przy okazji przypomniała mi się trawnikowa wojna dotycząca kupowania oryginalnych parowników, a klonów.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Dziwne zachowanie akumulatorów Samsung 30Q

Postautor: Superlux » pn sty 11, 2021 4:34 pm

@
Awatar użytkownika
Haze



Wszystko sprowadza się do tego żeby być czujnym. :-D Oczywiście że nie znamy dnia ni godziny ale ja mam i podejrzewam że Ty również masz taką mapkę, własną mapkę tych bardziej zaufanych źródeł. Dlatego jeszcze żyjemy. :lol: Problemy z Ali nie wzięły się z wczoraj, to się powtrarza od kilku lat. Teoretycznie teraz jest już z tym troszeczkę lepiej, bezpieczniej ale nadal omijam to miejsce kiedy szukam nowych ogniw.

Obecnie moje zainteresowania kończą się na 18350, 18650 i 21700...finito. BTO, Batimex, Litowa123.pl....w zupełności ogarniają całe moje zapotrzebowanie. I na razie ( na razie ! ) mam ogromny luz. :good:




:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Dziwne zachowanie akumulatorów Samsung 30Q

Postautor: Haze » pn sty 11, 2021 4:20 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
, widzę że nie możesz przeżyć tej wierności marce :-D . Dla równowagi dodam, że je się w zasadzie* zgadzam z @
Awatar użytkownika
Robson
em ( :beer2: ), no ale wiesz, ja z tych co raczej nie kupują zamienników i jeszcze się z tego cieszą.

A wracając do bateryjek to zapewne wiesz @
Awatar użytkownika
Superlux
jak długo źródło pozostaje pewne? Dopóki jakiś bystrzejszy zakupowiec nie stwierdzi "hmm, przecież tamten dostawca ma te same ogniwa o 30% taniej, norrrmalnie strzał sezonu", tak że nie znamy dnia ani godziny. Co nie zmienia faktu, że akurat Ali powinno być ostatnim miejscem zakupu bateryjek...

* - "w zasadzie" bo zdarza mi się niestety kupić klona :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1042
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Dziwne zachowanie akumulatorów Samsung 30Q

Postautor: Robson » pn sty 11, 2021 4:10 pm

Tomba pisze:Jeszcze czegoś nie rozumiesz?

Nie rozumiem Twojego chamskiego bełkotu wobec mnie. :szok1: :lol:
Może swoje problemy emocjonalne zostaw przed klawiaturą, co @
Awatar użytkownika
Tomba
? :D
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Dziwne zachowanie akumulatorów Samsung 30Q

Postautor: Tomba » pn sty 11, 2021 3:18 pm

Robson pisze:"Starzy" coraz częściej zaczynają mnie zadziwiać na tym forum, ale nie piszę nic więcej, bo zaraz będzie, że mnie poniosło. :lol: :lol: :lol:


Jak nie widzisz różnicy pomiędzy zapasowym szkiełkiem do parownika, a akumulatorami, to może warto zmienić okulary?

Sformułowanie „popłynąłeś” było i tak delikatne, i tyczyło się tego Twojego nieszczęsnego manifestu o kupowaniu oryginalnych część zamiennych w ramach okazywania szacunku i podziękowania za to, że ktoś łaskawie wypuścił dobry produkt. (viewtopic.php?f=82&t=11475&p=141423&hilit=potraktuj%C4%99#p141423)

Jeszcze czegoś nie rozumiesz?
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Dziwne zachowanie akumulatorów Samsung 30Q

Postautor: Superlux » pn sty 11, 2021 2:51 pm

edarek pisze:
Superlux pisze:... Nic to, kupujta gdzie chceta bracia i siostry. :-D.

Posłuchaj Ty... imienniku :-D, ja kupiłem może nie 30Q, ale 40T w Batimexie i to najgorsze ogniwo z 21700, jakich używam. Lii-40A i VariCore V-21D biją go na głowę pod względem trzymania pojemności i kupione na AliExpress. Do LG HG2 (podobno taka lipa z AliExpress) też nie mam zastrzeżeń. Jak widzisz źródło pochodzenia nie ma tu raczej znaczenia. Trafisz felerną partię, czy sztukę i echo niesie.





Posłuchaj mój drogi Daruchna :-D , źródło !!!...jest najważniejsze. Piszesz VariCore a prawie nikt tego nołnejma nie zna, zapewne to przez ludzką zawiść. Henrik popełnił jakąś jedną jedyną reckę ale to o zupełnie innym formacie.
O Liitokalach nie rozśmieszaj...to jest jak loteria, zależy od tego co spadło z pańskiego stołu i nie przeszło pełnej weryfikacji w laboratoriach Samsunga, LG, Sony/ Muraty, Panasonica itp itd....I niech to będzie nawet 85 % zadowolonych użytkowników tych Liitokali, to dla mnie nadal przynajmniej o te 10 - 14 % za mało.

Źródło jest właśnie najważniejsze, żeby mieć pewność że każde następne ogniwo będzie posiadało zbliżoną specyfikację. O tym także jest ten temat....przeczytaj jeszcze raz od samego początku.
Nie zamawiam na Ali jeżeli w Polsce mogę kupić niewiele drożej...i pewniej. A co by to było gdyby jakiś szpenio z nołnejmowej firmy VariCore wrzucił do środka ogniwo od Molicela które ma jeszcze lepsze parametry niż król królów ( właściwie to wice-król zaraz po Tajwańczykach ) Samsung 40T....( możnaby wtedy pomyśleć że pobił Samsunga, możnaby powtórzyć za Tobą ). Tak się czasem robi, na rozruch....choć i tu jest loteria ponieważ to są zazwyczaj ogniwa które nie przeszły pełnej kontroli jakości, więc znów możemy mieć te 10 czy 20 % wątpliwości. A co będzie jeżeli jutro wrzucą do środka najnowszego Lishena a pojutrze coś co przedwczoraj pchali do Imrena czy jakichś innych Basenów, Ampkingów... oczywiście informacje zawarte na owijce się nie zmienią...40A, 50A, 80A...kto da więcej. :lol: Niestabilność, to że nie sposób myśleć o niezawodności ( jako marki ) tych wszystkich Vapcelli, Liitokali itp itd, w dłuższej perspektywie....to jest clue. Mogłeś wysłać do Batimexu maila i napisać że ich ogniwo nie trzyma parametrów, jeżeli to prawda to na pewno przysłaliby nowe. I co oznacza to że Lii i Vari " biją go na głowę "...czyżby poszło o ca 500 - 600 mAh, jeżeli nie więcej ?

Żaden akumulator kupowany w tzw zaufanych źródłach jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, natomiast od kilku lat wciąż czytam o cudownie zmieniających się parametrach w wielu rewrapach, to sezonowe sensacje. Zwróć uwagę na testy i tabele Moocha, skąd te ramy czasowe, te widełki o których non stop powtarza. Jak sądzisz dlaczego tak robi ??? Zwróć na to uwagę bo to niezwykle istotne.

Sam parownik nie zrobi bum, z pustym zasilaniem ( przyjmijmy że już sprawdzonym, stabilnym, wysoko ocenianym ), raczej też nie będzie fajerwerków. Co zatem jest tu tym decydującym faktorem ?
Ogniwo. Jeżeli kupuję ogniwa których nie wypuszcza pod swoim brandem jedna z tych dosłownie kilku największych korporacji, są takie formaty - 18350, 26650...to robię research, czasami trwa i rok zanim zaufam danemu rewrapowi, swoim psim węchem dotrę do źródła...skąd przyszło, czy trzyma normy i kogo dana firma ( brand ) obsługuje dalej, czyli kto darzy ją swoim zaufaniem...to bardzo ważne. Śpię spokojniej przy Keeppowerach czy Enercigach. To są długie tradycje, porządne firmy....i nawet zaplecze badawcze. Liitokali której cała powierzchnia biur, laboratoriów, fabryk zajmuje ca 40 m2....nie jestem w stanie zaufać w taki sam sposób, sorry.
A wracając do tych popularnych obecnie formatów - 18650, 21700 to trzymam się oryginalnych producentów. Oczywiście, ich też podrabiają, kiedyś Sony czy później LG HG2 ale tu również wrócę do początku, do kwestii źródła i do naszego zaufania jakim je darzymy. To nie zaczęło się dzisiaj czy wczoraj, ten problem wciąż powraca jeszcze od prastarych czasów kiedy wierni jedynie słusznemu rewrapowi AW płacili dwa razy więcej niż za szarego Panasa który był w środku. No ale do pewnego momentu AW było tzw pewnym rewrapem ( z resztą z takimi bebechami nie mieli się czego wstydzić ). To nie jest żadne echo, to jest ładne kilka lat...i już się o tym naczytałem aż do zerzygania.


Uważam że lekcja jaką daje nam Mooch jest tu najważniejsza, najistotniejsza i że warto zaznajomić się z jego metodologią.

Ja nadal będę głupi przepłacał i dorzucę te 25 - 30 plnów na 4 kupionych ogniwach. Z resztą mogę zapłacić i więcej i mieć święty spokój. Nikomu nie będę też zabraniał ( bo nie mam takiego prawa ) bawić się rewrapami, nie dziwią mnie tylko historie, takie jak ta opisana przez naszego kolegę w tym temacie. Kupując oryginalne Samsungi i Molicele będę miał po prostu swój osobisty, prywatny święty spokój. Gdybym jeszcze dysponował jakimiś extra narzędziami żeby potwierdzać czy każda kolejna partia Vapcelli, Basenów itp itd jest zgodna ze specyfikacją...i gdyby jeszcze chciało mi się w to bawić, to może i robiłbym to do końca świata...przy okazji wydając w uj kasy na takie testy....ale całkiem szczerze, nie chce mi się....ja idę na łatwiznę. :-D

I na koniec po raz setny - pamiętajmy o lekcji jaką daje nam Mooch, niech go pan bócek ma w swojej opiece.



Przeca napisałem - kupujta co chceta....a że z pewnym przekąsem, nie mogłem inaczej.
Piątka Mój Drogi Darusiunieńku :friends:
Obrazek
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1042
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1939 razy
Płeć: Mężczyzna

Dziwne zachowanie akumulatorów Samsung 30Q

Postautor: Robson » pn sty 11, 2021 10:35 am

"Starzy" coraz częściej zaczynają mnie zadziwiać na tym forum, ale nie piszę nic więcej, bo zaraz będzie, że mnie poniosło. :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości