Szybkie zużycie(?) grzałki smok TFV8 Baby

Pasek1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 19, 2018 12:09 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Szybkie zużycie(?) grzałki smok TFV8 Baby

Postautor: Pasek1234 » pn mar 05, 2018 4:31 pm

Dzień dobry

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i przepraszam za zamieszanie, w końcu znalazłem chwilę w pracy, poczytałem, zdecydowałem się na Blitzena RTA od majfrenda. Kupiłem sobie watę japońskich majfrendów, claptona w szpuli i zestaw małego mechanika i czekam na przesyłki. Jak mnie szlag nie trafi to wrócę w odpowiednie miejsce pochwalić się swoimi zmaganiami z tymi miniwarsztatem.

Jak już ogarnę miniwarsztat i premixy będą wchodzić na zwoje to zacznę zabawę z bimbrowaniem, teorię już przeglądam na forum. :)

Dziękuję raz jeszcze za pomoc.
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Szybkie zużycie(?) grzałki smok TFV8 Baby

Postautor: dorota » sob mar 03, 2018 11:40 am

Pasek1234 pisze:Stick V8 Baby, takiego mechanika posiadam i używałem zanim nie kupiłem Osub. Poszedłem z obydwoma sprzętami do sklepu, miła pani mi powiedziała, że baza do brit tanka nie będzie pasować, bo jest inna średnica tubki, a baza którą posiadają jest niekompatybilna z baby 2ml, który posiadam, tylko z wersją 3,5ml


Po piewsze skoro uzywasz sticka v8 powinienes byl uzywac grzalek do baby z napisem M2!!! to sa grzalki do baby montowanego na sticku, inne si przepalaja wlasnie w 2 dni.

Obrazek

Skoro masz juz box do zamontowania tego baby z normalnymi grzalkami to powinno byc dobrze, bo juz mozesz regulowac napiecie.
A tak na marginesie to grzalki od NRG Vaporesso i eleaf tez sa kompatybilne ze smokiem.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Szybkie zużycie(?) grzałki smok TFV8 Baby

Postautor: Tommy Black » sob mar 03, 2018 11:15 am

Pasek1234 pisze:Po taniości - znajomy miał, używał, kupił nowy, a że znajomemu postanowił spuścić cenę to nie moja wina


Ależ ja pomimo wszystkich swoich ograniczeń, :) pojmuję co znaczy " po taniości" Mnie tylko to sformułowanie razi potwornie. :evil:
Pasek1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 19, 2018 12:09 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Szybkie zużycie(?) grzałki smok TFV8 Baby

Postautor: Pasek1234 » sob mar 03, 2018 11:10 am

Tommy Black pisze:
Pasek1234 pisze:Nabyłem po taniości


Od samego tego tekstu bolą zęby... :evil:

Więc podstawowa sprawa. Nie kupuj " po taniości". Druga, to jest tu Dział Techniczny i tam są opisy albo nawet kompletne testy doc. dr. hab.inż. @
Awatar użytkownika
Haze
go. Poczytaj trochę, spróbuj sobie wybrać takie zasilanie i taki atomizer które spełniają Twoje oczekiwania i wtedy zapytaj o konkretne sprawy.Na pewno dostaniesz wiele wskazówek.

Pasek1234 pisze:mój Baby jest w tej złej wersji - 2ml, zamiast 3,5ml i baza RBA do niej nie pasuje...

Tego to nie rozumiem...jakie to Baby jest konkretnie? Baza nie pasuje czy szkiełko nie pasuje?


Po taniości - znajomy miał, używał, kupił nowy, a że znajomemu postanowił spuścić cenę to nie moja wina :)

Stick V8 Baby, takiego mechanika posiadam i używałem zanim nie kupiłem Osub. Poszedłem z obydwoma sprzętami do sklepu, miła pani mi powiedziała, że baza do brit tanka nie będzie pasować, bo jest inna średnica tubki, a baza którą posiadają jest niekompatybilna z baby 2ml, który posiadam, tylko z wersją 3,5ml
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Szybkie zużycie(?) grzałki smok TFV8 Baby

Postautor: Tommy Black » sob mar 03, 2018 9:57 am

Pasek1234 pisze:Nabyłem po taniości


Od samego tego tekstu bolą zęby... :evil:

Więc podstawowa sprawa. Nie kupuj " po taniości". Druga, to jest tu Dział Techniczny i tam są opisy albo nawet kompletne testy doc. dr. hab.inż. @
Awatar użytkownika
Haze
go. Poczytaj trochę, spróbuj sobie wybrać takie zasilanie i taki atomizer które spełniają Twoje oczekiwania i wtedy zapytaj o konkretne sprawy.Na pewno dostaniesz wiele wskazówek.

Pasek1234 pisze:mój Baby jest w tej złej wersji - 2ml, zamiast 3,5ml i baza RBA do niej nie pasuje...

Tego to nie rozumiem...jakie to Baby jest konkretnie? Baza nie pasuje czy szkiełko nie pasuje?
Pasek1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 19, 2018 12:09 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Szybkie zużycie(?) grzałki smok TFV8 Baby

Postautor: Pasek1234 » sob mar 03, 2018 8:58 am

Dzień dobry, wróciłem :D

I mam jeszcze większy problem niż poprzednio. Okazało się, że mój Baby jest w tej złej wersji - 2ml, zamiast 3,5ml i baza RBA do niej nie pasuje...

Nabyłem po taniości Smoka Osub 80W od znajomego, ale i tutaj okazało się, że parownik to brit tank, do którego znów nie pasuje baza RBA...

W związku z tym żeby pozbyć się kolejnych fakapów i głupich wydatków poproszę o pomoc w wybraniu parownika, którego warto kupić do tego posiadanego boxa.

Prośby od totalnego żółtodzioba, ale wolę najpierw zapytać niż się naciąć znów na stówkę-dwie niepotrzebnego wydatku...
Awatar użytkownika
dwagiel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 28, 2018 10:15 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 42 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Szybkie zużycie(?) grzałki smok TFV8 Baby

Postautor: dwagiel » wt lut 20, 2018 9:06 am

... a wymiana grzałki przez długi czas ogranicza się do przepalenia oraz wymiany waty :)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Szybkie zużycie(?) grzałki smok TFV8 Baby

Postautor: slaviop » wt lut 20, 2018 5:52 am

Nie wyobrażam sobie chmurzenia na kupnych grzałkach. Tylko własne setupy mają rację bytu. Poza tym to dużo tańsze i smak lepszy. Żywotność takiej grzałki też większa...

Pisane mobilnie...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Szybkie zużycie(?) grzałki smok TFV8 Baby

Postautor: basika » pn lut 19, 2018 9:49 pm

Pasek1234 pisze:Szczerze to nie mam pojęcia o czym mówisz, ale doczytam, dziękuję

Trochę to trudne na początek ? Nie martw się. Wszystkiego się nauczysz ;)
Po kolei :
Pico 25 ( na razie niedostępny, ale cena rzeczywiście atrakcyjna)
https://e-dym.pl/pl/boxy/3111-85w-eleaf ... c-mod.html

Baza RBA - stosujemy ją zamiast fabrycznych grzałek - i w ich miejsce wkręcasz ją i na niej mocujesz grzałki, tak jak to widzisz na zdjęciu.
https://e-dym.pl/pl/bazy-rba/2769-baza-rba-v8-baby.html

clapton, fused clapton i stagered fused clapton

To nazwy grzałek i kolega zaproponował, że może Ci takie sprezentować żebyś poczuł o ile lepszy jest na nich smak. Tu masz tematy o takich i podobnych grzałkach:
viewtopic.php?f=53&t=380
viewtopic.php?f=53&t=2419
Pasek1234
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 19, 2018 12:09 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 7 razy
Płeć: Mężczyzna

Szybkie zużycie(?) grzałki smok TFV8 Baby

Postautor: Pasek1234 » pn lut 19, 2018 7:18 pm

Azgar pisze:Wydatek albo i nie. Obserwuj pod hasłami "nowa cena" (dyrektywa tytoniowa zrobiła swoje) w doborze sprzętu nie znajdziesz chyba nikogo lepiej zorientowanego niż @
Awatar użytkownika
Haze
w tym jak to naprawdę działa. Na edymie był pico 25 podobno nie są złe, żona ma zwykły pico i jest zadowolona. (zwykły nie mieści parowników takich jak np. tfv 8 smoka, natomiast pico 25 już powinien taki parownik zmieścić)
W nowej cenie były chyba po 49zł z hakiem.
Teraz jakoś edym miał mieć inwentaryzację więc spora część asortymentu niedostępna i nie wiadomo w jakiej cenie wróci.
jeśli chcesz smaku i niczego więcej to claptony, fused claptony na początek a jak dojdziesz do stagered fused clapton to smak sprawi że odpłyniesz.
Baza RBA to kosz 30-40 zł w tym czajniku.
Jeśli się zdecydujesz to daj znać na priv podeślę ci mojej roboty na spróbowanie po 2 szt. claptona, fused claptona i stagered fused claptona. (na dobry początek wapowania za darmo. powiedzmy że to bedzie próbka tego co sam kiedyś zrobisz ) :ok:


Szczerze to nie mam pojęcia o czym mówisz, ale doczytam, dziękuję

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości