Grffin 25 plus

Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Grffin 25 plus

Postautor: piowolt » czw maja 03, 2018 5:37 pm

skaecik pisze:Wygląda na to że gwint w pinie się wyrobił, dlatego nie jesteś w stanie dokręcić go i słupka bazy jak należy. Jeśli jeszcze masz gwarancję próbuj reklamować, choć raczej pójdzie na błąd użytkownika (zbyt mocne dokręcenie i zerwanie gwintu)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie tak.
Rozkręciłem na części i na zdjęciu pierwszym widać składowe, na zdjęciu 2 pin wkręcony do oporu. Niestety po złożeniu całości nie da się dokręcić pina, koniec gwintu nie łapie. Dziwne bo kręcić pinem zacząłem dopiero dzisiaj po tym jak zauważyłem, że lata, wcześniej nie wiedziałem że nawet można nim kręcić

Powinno się wkręcić najpierw pin do tej części która teraz się rusza, a na koniec na pin nakręcić śrubke.ObrazekObrazek

_ _
Pozdrawiam
Piotr W.

Added in 8 minutes 26 seconds:
Vlad pisze:Nie wiem jak jest w 25 Plus, ale w 22 jak bym pin odkręcił, baza się rusza, ale po dokręceniu siedzi, także chyba reklamacja.
Poniżej rozkład bazy , ale w 22, czy jest tak samo w 25, musisz obadać.

Poza tym wątpie, że da coś rozbieranie tego, ale próbować możesz, tylko żebyś nie miał potem problemów reklamacją, bo zbić to wszystko potem do kupy nie jest prosto.

http://e-palic.blogspot.com/2016/04/gri ... 44b8d303cb

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Jest dokładnie tak samo, udało się złożyć więc reklamacja, póki co zalalem i chmurze.

_ _
Pozdrawiam
Piotr W.
skaecik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: ndz kwie 15, 2018 9:46 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 66 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Grffin 25 plus

Postautor: skaecik » wt maja 01, 2018 8:32 pm

Wygląda na to że gwint w pinie się wyrobił, dlatego nie jesteś w stanie dokręcić go i słupka bazy jak należy. Jeśli jeszcze masz gwarancję próbuj reklamować, choć raczej pójdzie na błąd użytkownika (zbyt mocne dokręcenie i zerwanie gwintu)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Grffin 25 plus

Postautor: Vlad » wt maja 01, 2018 8:27 pm

Nie wiem jak jest w 25 Plus, ale w 22 jak bym pin odkręcił, baza się rusza, ale po dokręceniu siedzi, także chyba reklamacja.
Poniżej rozkład bazy , ale w 22, czy jest tak samo w 25, musisz obadać.

Poza tym wątpie że da coś rozbieranie tego, ale próbować możesz, tylko żebyś nie miał potem problemów reklamacją, bo zbić to wszystko potem do kupy nie jest prosto.

http://e-palic.blogspot.com/2016/04/gri ... 44b8d303cb

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Grffin 25 plus

Postautor: piowolt » wt maja 01, 2018 6:47 pm

adamsud pisze:Zapomnij o czym pisałem powyżej. U mnie ta część do mocowania grzałek stoi stabilnie. Nawet po wykręceniu pina nie da się jej ruszyć.


Myślałem, że ten pin łączy tę część, która u Ciebie się porusza. Tak to bywa w innych atomizerach. To jest chyba inna konstrukcja. Spróbuj ten słupek mocno wcisnąć.
U mnie po wykręceniu pina daje się tą część do mocowania grzałek wyciagnać, po wkręceniu już nie.
Zastanawiałem się czy można jakoś jeszcze bardziej rozebrać dolną część, tak żeby dostać się od spodu do tych mocowań grzałek ale nie bardzo wiem jak.
Gryffin ma dopiero dwa tygodnie więc jeśli to nie kwestia dokręcenia jakiejś śrubki to będę reklamował. Tym bardziej że raczej zwrocilbym uwagę gdyby się ruszało od początku.

_ _
Pozdrawiam
Piotr W.
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Grffin 25 plus

Postautor: Azgar » wt maja 01, 2018 6:10 pm

W takim razie kolego zapomnij i o tym co ja pisałem. Mój błąd. Skojarzyłem bazę z velocity ale nigdy na żywo Gryfina nie widziałem.
Stad mój błąd...
Przepraszam za zaśmiecanie posta i powodzenia.
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Grffin 25 plus

Postautor: adamsud » wt maja 01, 2018 6:03 pm

Zapomnij o czym pisałem powyżej. U mnie ta część do mocowania grzałek stoi stabilnie. Nawet po wykręceniu pina nie da się jej ruszyć.


Myślałem, że ten pin łączy tę część, która u Ciebie się porusza. Tak to bywa w innych atomizerach. To jest chyba inna konstrukcja. Spróbuj ten słupek mocno wcisnąć.
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Grffin 25 plus

Postautor: Azgar » wt maja 01, 2018 6:01 pm

Odkręć pin.
Słupek bazy w którego podstawę wkręca się pin dociśnij.
Cały czas dociskając przykręć pin.

Daj znać jak poszło. Powszechny problem bazy velocity.
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Grffin 25 plus

Postautor: adamsud » wt maja 01, 2018 5:47 pm

Zobacz czy jakaś uszczelka się nie "wyrobiła". Rozłóż atomizer na części. Ten złoty pin powinien być izolowany za pomocą uszczelek. Jeżeli kręci się w prawo bez oporu to może oznaczać, że uszczelka uległa spłaszczeniu. Nigdy nie rozbierałem griffina ale ... Zresztą zaraz rozbiorę :smile: Poczekaj.
Awatar użytkownika
piowolt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 241
Rejestracja: śr gru 28, 2016 9:37 am
Lokalizacja:
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: nieokreślona

Grffin 25 plus

Postautor: piowolt » wt maja 01, 2018 5:33 pm

Dzisiaj przy zakładaniu setupu zauważyłem że jeden z pinów (tak to się chyba fachowo nazywa - chodzi o to w co wkłada się wąsy grzałki) się rusza. Oglądałem to ze wszystkich stron i jedyne miejsce gdzie można to ustrojstwo dokręcić to śrubka w podstawie (taka złota[emoji3]) ale ona w prawo kręci sie w kółko za to w lewo deje się odkręcić razem z długim bolcem na końcu którego jest gwint. Po odkręceniu tej śrubki to co nazwałem pinem daje się wyciągnąć, ale za cholerę nie można dokręcić tak coby się nie ruszał. Tak ma być?

Na pierwszym zdjęciu to co się rusza (prawe), na drugim złota śrubka[emoji3]ObrazekObrazek

_ _
Pozdrawiam
Piotr W.

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości