Ammit MTL i Ephro True MTL - liquid w ustach

Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3798 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ammit MTL i Ephro True MTL - liquid w ustach

Postautor: Nikotynos » ndz lis 03, 2019 9:20 pm

@PoProstuDawid Dzięki za zalecenia, obadam, może z czasem będzie jeszcze lepiej.
PoProstuDawid
Płeć: nieokreślona

Re: Ammit MTL i Ephro True MTL - liquid w ustach

Postautor: PoProstuDawid » ndz lis 03, 2019 8:23 pm

Rada ode mnie odnośnie Ehpro, i z resztą na innych parownikach robię tak samo.
Mianowicie bawełna ciasno w grzałce, wąsy przycinam z objętości tak żeby ładnie i swobodnie leżały w kanałach, długość tak żeby nie dotykała dna. W takim konfigu True śmiga aż miło.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3798 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ammit MTL i Ephro True MTL - liquid w ustach

Postautor: Nikotynos » ndz lis 03, 2019 7:18 pm

Odniśnie Ehpro. Ja osobiście nie nalewam na full, tylko tak właśnie jak piszesz.
Podejście trzecie:
Tym razem grzałka fabryczna z zakupionego zestawu.
Zgodnie z zaleceniami Haze: dużo mniej waty niż miałem i żeby najlepiej nie dotykała dna bazy oraz idealnie powkładana w rowki (czyli trochę inaczej niż na różnych filmikach, gdzie jest więcej waty i dotyka mocno dna).
AH przestał wylewać liquid, drip tip też nie wylewa, ale pojawiają się dość spore skropliny w dwóch różnych drip tipach. Jak na razie parownik dla mnie tragiczny jeżeli chodzi o zabawę z setupem, w KFL2019 czy Dvarw bezproblemowa łatwizna. Na fotach można też zauważyć że setup dalej jakiś cały skąpany w liquidzie. Smak spoko.ObrazekObrazek
trusiu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 198
Rejestracja: ndz maja 19, 2019 12:26 pm
Lokalizacja: Bialystok
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podzięk.: 199 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ammit MTL i Ephro True MTL - liquid w ustach

Postautor: trusiu » ndz lis 03, 2019 6:26 pm

W temacie mam pytanie czy nie nalewasz
za dużo liquidu do parownika? Wytwarzane przy zakręcaniu capa ciśnienie wpycha liquid do kanałów powietrznych i powoduje ich zawilagacanie a nawet możliwość zaciągnięcia się plynem. Najlepiej przy wlewaniu liquidu zostawić około 1 mm wolnej przestrzeni w tanku.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kompiler
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: pt kwie 12, 2019 10:01 am
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 234 razy
Otrzymał podzięk.: 642 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ammit MTL i Ephro True MTL - liquid w ustach

Postautor: kompiler » ndz lis 03, 2019 5:13 pm

Od kilku tygodni używam tylko i wyłącznie MTL, a do niedawna udało mi się także żonę przekabacić na używanie MTL.
Obecnie posiadamy tylko samogony robione z bazy 50/50 i ze stężeniem od 6 do 8mg bo tak najlepiej nam się wapuje.
Wcześniej próbowałem Ammita MTL i opis mojego użytkowania znajduje się w temacie z Ammitem. Nie miałem wtedy problemu
z mokrym ustnikiem, ale może to było tzw szczęście nowicjusza. Po kilku dniach testu przyznam, że w moim odczuciu
trochę lepiej Galaxies oddaje smak od Ammita. To może mieć związek z dolnym przepływem powietrza w Galaxies.
Parowniki różnią się także średnicą 22/24 i pojemnością 2/4ml. Oba natomiast są wysokie porównując je do True MTL.

Nigdy nie zwracałem specjalnie uwagi na zalecane ułożenie grzałek, montowałem je tak jak pozwalał na to parownik,
w przypadku Ammita i Galaxies grzałki oddalone mam od wlotów powietrza na odległość nie więcej niż 2mm.
Mało kiedy zdarza mi się ostatnio montować drugą identyczną grzałkę bo zawsze jestem ciekaw jak będzie na innej.
Próbuję różne grzałki z różną ilością zwojów i średnicą, zwykłe druty, druty z owijką, czasem bez odstępów
pomiędzy zwojami, a czasem z dużymi odstępami. Dlatego stwierdzam, że grzałka nie ma wpływu na problem mokregu ustnika.
Podobnie sytuacja wygląda przy bawełnie, nie odmierzam jej ilości ani jej średnicy i długości. Stosuję sznurówki 3mm,
zwyczajnie odrywam trochę z ich grubości i przewlekam przez grzałkę. Bawełnę obcinam także bez specjalnego odmierzania,
w przypadku Ammita i Galaxies przewleczoną przez grzałkę bawełnę obcinam na wysokości mniejszej niż krawędź parownika.
Przez brak szczegółowej powtarzalności bawełny stwierdzam, że ona też nie może mieć wpływu na problem mokrego ustnika.

Kiedy moja żona używała Ammita to na początku dwa razy zwróciła mi uwagę właśnie na mokry ustnik, ale nie mogłem
znaleźć sensownego wyjaśnienia i próbowałem to wyjaśnić sposobem wapowania po przejściu z DTL na MTL.
Między czasie przeglądając pudełko Galaxies zobaczyłem dodatkowy ustnik, taki sam jak założony na Galaxies
tylko w innym kolorze. Spodobał się żonie kształtem, ma bardziej łagodne wykończenia, więc oryginalny z Ammita
trafił do pudełka, a na jego miejsce założony jest ustnik od Galaxies. Dni mijały, samogony odparowywały,
grzałki się zmieniały, bawełny się przewlekały, zapomnieliśmy o problemie mokrego ustnika.

Na moim przykładzie mogę próbować wyciągnąć dwa wnioski, pierwszy to zmiana ustnika, a konkretnie jego średnicy
wewnętrznej bo długością są prawie takie same. Wniosek drugi to może żona nauczyła się inaczej wapować MTL,
ustawiła odpowiednią ilość odsłoniętych otworów powietrza do siły zaciągania.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3798 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit MTL i Ephro True MTL - liquid w ustach

Postautor: Nikotynos » ndz lis 03, 2019 4:20 pm

@
Awatar użytkownika
Krasnal45

Tak, próbowałem z większą mocą (siorbanie, bulgotanie dalej jest) i wyższym driptipem (np. od Dvarw v2) :cry: Ok obadam to jeszcze na różna sposoby, rozkręcę na części pierwsze i pomyślę.
P.S. Mi tylko chodzi o Ehpro, bo Ammita nie posiadam.
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ammit MTL i Ephro True MTL - liquid w ustach

Postautor: Cinmar » ndz lis 03, 2019 4:03 pm

To JEST kwestia dripa, w Ammicie na pewno, True MTL nie posiadam. Mam go jakieś półtora tygodnia i nie mogłem wykrzesać z niego nic, poza dozownikiem do picia liquidu.
Po zmianie dripa na syrenkowy (bez zmiany setupu, czy wymiany pampersa), jak ręką odjął, mam parownik, który cieszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit MTL i Ephro True MTL - liquid w ustach

Postautor: Krasnal45 » ndz lis 03, 2019 3:52 pm

A próbowałeś nieco podnosić moc na grzałce?
Nie będę się tu za dużo wymądrzał, bo Ammita miałem kiedyś, kiedyś i to krótko a Ehpro wcale.
Kwestia samego driptipa też może być istotna.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3798 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ammit MTL i Ephro True MTL - liquid w ustach

Postautor: Nikotynos » ndz lis 03, 2019 1:25 pm

To i ja się podłączę; ten sam problem z Ehpro. Kurna z dwa razy trudniejszym setem do Dvarw nie mam problemów, a tu takie cyrki. Może te na przecenie w najlepszym sklepie jakieś wadliwe. Zrobiłem drugi set wedle zaleceń i to samo, liquid leci z AF i drip tipa. Grzałkę podniosłem, na moje oko jest nawet za wysoko, a waty nawet za dużo i dalej to samo, wycieki na maxa. Samogon na Amphorze z MA z którym na innych parownikach nie mam problemu. ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: sob maja 26, 2018 10:28 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 107 razy
Płeć: Mężczyzna

Ammit MTL i Ephro True MTL - liquid w ustach

Postautor: amnum » pn wrz 16, 2019 5:09 pm

Tak jak ci napisałem na zielonym forum:

Za mało waty w Ammicie i za nisko grzałka w True MTL. Lewy bok w Ammicie ma mniej waty, niż ten po prawej.

EDIT: Staraj się zachowywać odległość 1,5mm grzałki od airhole, a w Ammicie pamiętaj, że masz tam dwa. Jeden z boku, a drugi pod. Ustaw grzałkę tak, by była idealnie nad nim, ale nie za nisko niż 1,5-2mm. Ten z boku ma dodatkowo nawiewać i dla mnie to głupota, bo to miał być niby Atomizer pod MTL, a ten dodatek tutaj jest zbędny. Powiem szczerze że posiadam też zwykłego Ammita RTA 22mm i MTL to taka kopia zwykłego RTA bez pomysłu osoby, która projektowała ten produkt.

Edit: W True MTL możesz też grzałkę zamontować pod blaszkami i ten sposób jest często wygodniejszy.
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25 x2, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, EHpro 101
Atomizery: VXV Soulmate, Hellvape MD MTL, Siren 2 GTA, Ares 2 MTL, Aromamizer Lite v1.5 DL&MTL(Sell), Sine MTL(Sell) Tajfun GT3, SQuape A[rise] RTA/MTL 4ml

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 6 gości