IJOY Saber 100W problem z napięciem

Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

IJOY Saber 100W problem z napięciem

Postautor: DooshPastesh » sob paź 05, 2019 10:28 am

Rozbierz urządzenie tak byś miał łatwy dostęp do wszystkich elementów kontaktowych. Wyczyść wszystkie styki (najlepiej izopropanolem) gniazdo 510, oraz parownik. Jeżeli parownik ma odkręcany pin to też go wykręć i wyczyść izo. Obejrzyj czy gniazdo oraz styki baterii mają czarne ślady, kropki. Możliwe, że styki lekko zoksydowały i słabo przekazują napięcie. Dokładnie przyjrzyj się ogniwom i przejściówce 18650 czy też nie widać śladów oksydacji. Złóż wszystko do kupy i sprawdź jeszcze raz. Jeżeli to nie pomoże, może elektronika już umiera.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
VeilD
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt kwie 26, 2019 3:41 pm
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

IJOY Saber 100W problem z napięciem

Postautor: VeilD » pt paź 04, 2019 6:24 am

Witam, mam problem polegającym na ... ciężko to opisać ale spróbuję (mam nadzieję, że zrozumiecie :lol: ) Ogólnie problem pojawił się ok. półtora miesiąca temu, zauważyłem, że epapieros nie "rozgrzewa" się tak jak zawsze. Po czasie zobaczyłem, że napięcie w zależności od przykręcenia zatyczki (nie wiem jak to nazwać) pokazuję różne wartości. Zawsze miałem na maksa przykręcone żeby nic nie latało teraz gdy lekko odkręcę tą zakrętkę napięcie jest w miarę ok bo dalej nie jest tak dobre jak sprzed 2 miesiącami ale lepiej niż przykręcę na maksa bo zazwyczaj gdy przytrzymam przycisk pokazuje 2.50 i po ułamku sekundy spada do 1.70 i czuję jakbym nic nie palił. Na początku myślałem że może coś jest z baterią bo używałem etui i akumulatorów 18650 więc kupiłem 20700 i było stosunkowo ok bo na maksymalnym przykręceniu tej zakrętki wszystko było w porządku ale po jakimś czasie również z tym większym akumulatorem działo się to samo i muszę lekko odkręcić zatyczkę. Niedawno zauważyłem że gdy przykręcę akumulator na maksa to wyskakuje komunikat "Shorted" albo "No Atomizer". Na internecie przeczytałem że takie komunikaty wyskakują gdy jest wciśnięty pin plus i od tego czasu mam lekko odkręcony atomizer aby jako tako korzystać z epapierosa. Mam nadzieję, że zrozumieliście co chciałem wam przekazać bo ciężko to opisać dokładnie. Ogólnie mówiąc napięcie wraz z przytrzymaniem przycisku gwałtownie spada przez co czuję jakbym nic nie palił chmurzył.

Liczę na waszą pomoc z góry dziękuję.

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości