TV8 Baby V2 na Aegis Legend

majkelns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 08, 2019 8:50 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Re: TV8 Baby V2 na Aegis Legend

Postautor: majkelns » śr paź 09, 2019 2:19 pm

Panowie bardzo dziękuję za odpowiedzi. Na początek spróbuje premix bez słodzika. RTA odpada mam dwie lewe ręce. Myślałem również o zrobieniu płynu z przewagą PG ale Jeszce tego nie próbowałem. Pozdrawiam Was serdecznie.
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

TV8 Baby V2 na Aegis Legend

Postautor: 8A5HUD4 » śr paź 09, 2019 5:20 am

majkelns pisze:Ile watów optymalnie względem żywotności grzałki.

W zależności od tego, jakiego rodzaju grzałki używasz, producent zawsze na niej pisze jaki jest zakres mocy, dodatkowo zawsze też masz napisane, w jakim przedziale najlepiej się poruszać (np: zakres pracy 40 - 70W, Best 50 - 60W).


Oprócz odpowiedniego przygotowania grzałki (o czym pisaliśmy już niejednokrotnie w Salonie - o sposobach etc.), na żywotność grzałki ma wpływ przede wszystkim liquid, tudzież premix jaki chmurzysz, ale to już Ci bardzo ładnie Towarzysz @
Awatar użytkownika
Pelikan2
wyjaśnił.
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: TV8 Baby V2 na Aegis Legend

Postautor: iron64 » śr paź 09, 2019 1:44 am

Sam widzisz jaki wpływ mają premixy. Zgoda ten premix co używasz może nie jest straszny, jest po prostu premixem i inny nie będzie. Myślę, że już wiesz co zmienić?
Obrazek
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: TV8 Baby V2 na Aegis Legend

Postautor: Pelikan2 » śr paź 09, 2019 12:32 am

Hej.
Osobiście uważam, że 60 ml na stockowej grzałce słodkiego Liquidu to normalny wynik, ba nawet bardzo dobry.
Ja na słodkich premixach często miałem po 10ml tak zasyfioną grzałkę, że bajka.
Niestety nic nie zrobisz z grzałką, żadne przygotowanie, otwory itp.. nie pomogą na nagar od słodzików.
Cudów niestety nie ma i wyjścia są tylko dwa:
- na stockowych grzałkach korzystać z premixów bez dodatku słodzika
-zaopatrzyć się w RTA i wymieniać setup, gdzie koszt do gotowej grzałki jest znikomy.

Mnóstwo premixów jest dosładzane słodzikami, które syfią grzałkę i tu niestety choćbyś cudował nie wiadomo jak, to kijem Wisły nie zawrócisz,
Obrazek
majkelns
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wt paź 08, 2019 8:50 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

TV8 Baby V2 na Aegis Legend

Postautor: majkelns » wt paź 08, 2019 9:16 pm

Dzień dobry. Mam problem z szybkim zużyciem grzałek stokowych. Ostatnio single mesh zalewany Dinner Lady arbuz. Wiem, że słodki ale grzałka wytrzymała 4 dni, przez które odparowałem 60ml płynu na 40 wat. Proszę o poradę co oprócz odpowiedniego przygotowania grzałki może mieć wpływ. Ile watów optymalnie względem żywotności grzałki. Jak z otworami powietrznymi? Dziękuję za ewentualne rady. Dodam, że po 4 dniach było tyle nagaru, że się w pale głowie nie mieści.

ObrazekWitaj @
Awatar użytkownika
majkelns

Dobrym zwyczajem Salonu, jest przywitanie z innymi użytkownikami. Możesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości