Xtar VC2S spalony aku i epicka saga o ładowarkach

Azuel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 12, 2018 6:58 pm
Lokalizacja: Zadupie
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: Azuel » pt sty 17, 2020 10:32 am

Ja na swoją lii500 złego słowa powiedzieć nie mogę . Co dzień katowana ,nie tylko akumulatorami li-ion, tak już od ponad 3 lat. Odnośnie akusów LG HG2 utknęły mi w Suwałkach [emoji853]

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7309 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Xtar VC2S spalony aku i epicka saga o ładowarkach

Postautor: Nikotynos » czw lis 21, 2019 5:39 pm

Reklamacja uznana :jupi: , ale nie wiem czy uda się mi wydębić od nich info z sekcji.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: iron64 » ndz lis 17, 2019 8:22 pm

Mnie tam Lii500 rozleciała się po kilku dniach. Mechanicznie się rozleciała. Kupiłem tańszą dochodząc do wniosku, że dam jej szanse, ale bez ekstrawagancji. Kupiłem Lii402. Po kilku ładowaniach wysiadł port3, Po kilkunastu port 1 czasami ładuje, a czasami nie. Włożenie tego samego ogniwa do portu 2 już rozwiązuje problem. Ale port 1 nadal twierdzi, że ogniwo jest naładowane. Więcej szans Lii u mnie nie dostanie. A czy to odrzuty innych producentów to nie wiem, dlatego "chyba".
Obrazek
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7875 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Jakie baterie 18650?

Postautor: bulit73 » ndz lis 17, 2019 8:14 pm

iron64 pisze:Chyba podobnie jest z ładowarkami, w sensie nie przeszły testu u innych to Lii weźmie.

Chyba czy na pewno, bo to zmienia postać rzeczy ;) Mam Lii 500 od 2 lat i nic nie mogę jej zarzucić a trochę akumulatorów już naładowała.
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jakie baterie 18650?

Postautor: iron64 » ndz lis 17, 2019 7:55 pm

Chyba podobnie jest z ładowarkami, w sensie nie przeszły testu u innych to Lii weźmie. Tylko, że strasznie tandetne są w moim odczuciu, a akumulatory raczej ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Xtar VC2S spalony aku i epicka saga o ładowarkach

Postautor: salto » czw lis 07, 2019 8:54 pm

@
Awatar użytkownika
speakers_xp
podaj nazwę dokumentu IEC, jak pamiętasz. Dzięki. Uzupełnię o to, co wytyczałem u Cadexa na Battery University. Otóż Cadex podaje indyjską historyjkę o ślepcu, co badał słonia.
Obrazek

I podaje jakiś z czapy przykład stołka z trzema nogami, aby te trzy obszary testować, wtedy można mówić o stanie ogniwa.

Obrazek

Podają bardzo użyteczną tabelkę nawigacyjna dla poczatkujących, jak my.

Obrazek

W sprawie oporu DC i pojemności, to faktycznie

Obrazek

zużycie musiało być konkretne.




:whisky:
Obrazek
Awatar użytkownika
speakers_xp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: czw paź 31, 2019 2:13 pm
Lokalizacja: Freudenstadt
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 57 razy
Płeć: Mężczyzna

Xtar VC2S spalony aku i epicka saga o ładowarkach

Postautor: speakers_xp » czw lis 07, 2019 5:25 pm

salto pisze:
speakers_xp pisze:Są też pewne standardy przemysłowe, które opisują jak taki test wykonać, o których nikt jeszcze tutaj nie pisał - jak są chetni to się podziele wiedzą.

Ja byłbym żywo zainteresowany. Idę teraz (teraz to trochę zbyt na wyrost powiedziane, że idę, mam plan raczej) w stronę pomiarów częśtotliwościowych i analizy spektralnej. Gdy się o nich - wczoraj - dowiedziałem, to pomiar prądem stałym przestał mnie zupełnie interesować. Napiszę w czym rzecz.


Kiedyś doszedłem do wniosku, że w przypadku chęci doszkolenia się w tematach ogniw Li-ion jest dużo niespójnych publikacji i wcale nie tak łatwo o rzetelne sprawdzone informacje. Część z tych publikacji dot. m.in. użyteczności pomiarów rezystancji wewnętrznej DC vs pomiar impedancji wewnętrznej AC.
Jeden z wniosków był taki, że rezystancja DC lepiej oddawała stopień degradacji akumulatora, ale realnie było to widoczne dopiero na mocno zużytym akumulatorze, który miał już znaczny ubytek pojemności.
Z drugiej strony producenci zauważcie, że dużo chętniej podają wartości impedancji wewnętrznej, nie rezystancji.

Obiecałem, że napiszę coś o standardach przemysłowych do pomiaru rezystancji wewnętrznej.

Tutaj wg wytycznych ładujemy akumulator Li-ion do pełna. Czekamy min. 1h, maks. 4h - w tym czasie obciążamy akumulator prądem (I1) 0.2C przez 10s i odczytujemy napięcie (U1). Następnie w trybie ciągłym (natychmiast) zwiększamy obciążenie do 1C (I2) i po upływie 1s odczytujemy napięcie (U2). Rezystancja wyliczana z podstawowego wzoru U/I - w liczniku różnica napięcia U1-U2, w mianowniku różnica prądu I2-I1.

Napięcia odczytujemy na koniec okresów, pod obciążeniem.

Tak to wygląda, a przynajmniej na pewno wyglądało wg oficjalnych wytycznych Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej IEC.
Słyszałem też, że były nowsze propozycje, które już zalecały te pomiary w połowie stopnia naładowania akumulatora.
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Xtar VC2S spalony aku i epicka saga o ładowarkach

Postautor: salto » ndz lis 03, 2019 2:05 am

Superlux pisze:@Krasnal45

Nie chcę robić przydługiego offtopu ale teraz to tam ciężko cokolwiek znaleźć. Jeszcze dział atomizery, spieprzony ale trochę tematów zostało. Wystarczy jednak spojrzeć na zasilania...Wycinają wszystko w pień, ostatnio czegoś tam szukałem...jakakolwiek wiedza sprzed października 2014 ( chociaż bardziej sprzed 2016 roku ) jest prawie niedostępna a w archiwum głównie literatura piękna. Mam nadzieję że i Loger robiąc pierwszą wycinkę i Skinner teraz gdzieś to wszystko jednak zabezpieczyli bo zniknęło tyle zayebistych wątków ( które mogłyby się jeszcze dzisiaj przydać, chociażby dla tych którzy chcieliby spróbować gienków ) że gdyby ktoś chciał skorzystać ze źródeł do historii EIN to jest pustka, jedna wielka pustka...wieje aż piździ, niestety...kurrrła mać. Mordowali, mordowali i zamordowali.


:beer:


Proszę, oto >>Trawnik<<, 260 kopii. Z Intersieci nic nie znika.



:whisky:
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Xtar VC2S spalony aku i epicka saga o ładowarkach

Postautor: Superlux » ndz lis 03, 2019 12:01 am

@
Awatar użytkownika
Tomba


Jeżeli masz u siebie to nie będę Ci mieszał w ustawieniach ale ja też mam blisko, akurat tuż pod Łodzią i też ładnie to wygląda - https://www.batlit.pl/
Wiem też skąd mają te pakiety i jest ok.

@
Awatar użytkownika
Krasnal45


Wiem, wiem ale najlepiej dociera to do człowieka kiedy ten próbuje coś konkretnego znaleźć...i nagle bum bum...nie ma nic, pustka.



:beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Xtar VC2S spalony aku i epicka saga o ładowarkach

Postautor: Krasnal45 » sob lis 02, 2019 11:56 pm

@
Awatar użytkownika
Superlux

Już @
Awatar użytkownika
Tomba
pisał, że mu tam ileś tysi postów wcięło. Poldkowi i mnie też po połowie a dziś mam tam prawie 17tyś, to co się dziwisz? W dziesiątki, jak nie setki tysięcy w sumie tego poszło.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości