Xtar VC2S spalony aku i epicka saga o ładowarkach

Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Xtar VC2S spalony aku

Postautor: iron64 » sob paź 26, 2019 7:24 pm

Ale jednak QC3.0 to 12v a na Xtarze masz podane parametry jako 5.0v. Tylko i wyłącznie. Jak napisał nasz expert wcześniej, się nie dogadały. Nie sugeruj się tym, że gdzieś indziej było dobrze, to nie ma znaczenia. 5.0v to 5.0 i tyle.
Sam powerbanki przystosowane do 5.0v ładuję na QC3.0 ale przeprowadziłem testy i wszystko gra, za to testy na kilku różnych firm ładowarkach zawsze powodowały kłopoty. Faktem jest, że XTAR MC2 bardzo się nagrzał pod QC3.0 i chyba tylko to że miałem go na oku uratowało całość. Jakieś tam Dolidady czy inne tanie ładowarki zachowywały się nieprzewidywalnie i jeden port zdechł mi całkowicie utwierdza mnie jedynie w przekonaniu, że QC3.0 powinno działać tylko z ładowarkami do tego przewidzianymi jak np. XTAR SC2.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Xtar VC2S spalony aku

Postautor: Nikotynos » sob paź 26, 2019 7:12 pm

iron64 pisze:Jak napisałem w innym wątku Xtar to nadal chińszczyzna, może nie strasznie tandetna, ale jednak chińszczyzna ze wszelkimi tego konsekwencjami. Tutaj bym upatrywał powód, choć prawdę mówiąc na równi z userem w tym wypadku. Bez urazy. Ale jeśli coś nie jest przystosowane do QC3.0 to nie jest i koniec.


Oooookey, fajnie, tylko ja nie ładowałem przez QC 3.0. W pierwszym poście jest zasilacz Lenovo ze zdjęciem BEZ wsparcia QC 3.0 i spełniający warunki nałożone przez producenta Xstara :-).

Poprzez QC 3.0 ze smartem ładowałem wiele razy wcześniej przed opisywanym incydentem (inną ładowarką) i nie było z nią żadnego problemu, nagrzewania i palenia akusów :-). A więc nie tak do końca powód na równi z userem. Wszystko jest teraz chińszczyzną, tylko mamy do wyboru lepszą i gorszą chińszczyznę :-)
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Xtar VC2S spalony aku

Postautor: iron64 » sob paź 26, 2019 6:49 pm

Jak napisałem w innym wątku Xtar to nadal chińszczyzna, może nie strasznie tandetna, ale jednak chińszczyzna ze wszelkimi tego konsekwencjami. Tutaj bym upatrywał powód, choć prawdę mówiąc na równi z userem w tym wypadku. Bez urazy. Ale jeśli coś nie jest przystosowane do QC3.0 to nie jest i koniec.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Xtar VC2S spalony aku

Postautor: Nikotynos » sob paź 26, 2019 6:42 pm

venom_666 pisze:Tylko nie podłaczaj czajniczka bezpośrednio do tych dwu dziurek w ścianie.


Ależ w życiu, Panie drogi ! :D. Z dziurkami w ścianie miałem nieprzyjemne doświadczenie w wieku 5 lat jak podłączyłem do niego radyjko na baterie. Po tym incydencie przeszedłem na przyjemniejsze dziurki i tylko tam ładuje akusa [emoji38]
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Xtar VC2S spalony aku

Postautor: venom_666 » sob paź 26, 2019 6:17 pm

Masz zasilacz, i parownik, to możesz jakiegoś dziadmoda skręcić do stacjonarki ;) Tylko nie podłaczaj czajniczka bezpośrednio do tych dwu dziurek w ścianie.
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Xtar VC2S spalony aku

Postautor: Nikotynos » sob paź 26, 2019 6:15 pm

Maskota pisze:Jak widzisz w tej ładowarce nie zadziałało nic ;) Nie dość że ubiła akusy to jeszcze sama zdechła.
Nie ładnie z jej strony, zostałem z jednym akusem i bez ładowarki; oooo Wielki Waporze miej mnie w opiece i uchroń przed pójściem do Żabki po paczkę analogów :D
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Xtar VC2S spalony aku

Postautor: Maskota » sob paź 26, 2019 5:58 pm

Jak widzisz w tej ładowarce nie zadziałało nic ;) Nie dość że ubiła akusy to jeszcze sama zdechła.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Xtar VC2S spalony aku

Postautor: Nikotynos » sob paź 26, 2019 5:57 pm

Maskota pisze:Bo zapewne się spaliła.
Ale zabezpieczenie termiczne chyba jest od tego żeby się nie spaliła.
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Xtar VC2S spalony aku

Postautor: Maskota » sob paź 26, 2019 5:56 pm

Bo zapewne się spaliła.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Xtar VC2S spalony aku

Postautor: Nikotynos » sob paź 26, 2019 5:55 pm

Ja natomiast się zastanawiam dlatego w tej ładowarce nie zadziałało zabezpieczenie termiczne (które jest), gdyż zarówno ogniwa jak i ładowarka była gorąca; chyba że zadziałało na tej zasadzie że ładowarka się całkiem wyłączyła (bo taką zastałem), ale dlaczego w takim razie nie chce się wybudzić do ponownego działania z wyjętymi ogniwami i już chłodna, hmmm.

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości