Xtar VC2S spalony aku i epicka saga o ładowarkach

Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Xtar VC2S spalony aku i epicka saga o ładowarkach

Postautor: Nikotynos » sob paź 26, 2019 3:40 pm

Witam, prośba o pomoc, bo miałem dziś pierwszy raz w życiu dziwną sytuację z ładowaniem. W zdarzeniu brała udział w/w ładowarka - nówka sztuka (piąty raz użyta) oraz jeden aku (prawie nowy) i drugi z prawie rocznym stażem. Akusy LG HG2 ze sprawdzonego sklepu (od 4 lat). Zasilacz oryginalny Lenovo od tabletu. Zdjęcia z wypadku załączone.
Przebieg zdarzeń:
Około godziny 14.00 podłączyłem ładowarkę do sieci wraz z dwoma akusami, wszystko cacy zaczęło się ładować; po pół godziny patrzę dalej wszystko ok, poziom na naładowania rośnie i nic niepokojącego się nie dzieje; wyszedłem na pół godziny z domu, a kiedy wróciłem: ekran ładowarki wygaszony, akusy bardzo nagrzane, lekki smrodzik, a jeden akus ten starszy lekko podtopiony. Ładowarki nie idzie teraz uruchomić, a akus ten nie podtopiony, prawie nowy nie zapodaje prądu na moda (jakby całkiem padł). Do tej pory nie miałem problemu z tą ładowarką, a jedynie co zmieniłem tym razem przy tym ładowaniu to zasilacz, ale z tego co widzę ze specyfikacji to spełnia normy pod tą ładowarkę (jedynie o 0.2 przekracza V). Hmm chyba że to wina zasilacza, który może pracować w różnym trybach zapodawania mocy, jak widać na fotce. Co Waszym zdaniem jest winą ów przykrej sytuacji? Reklamować ładowarkę?ObrazekObrazekObrazek

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości