Smok TFV 12 Prince - urwany trzpień zawiasu

marjan1967
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 27, 2020 9:31 pm
Lokalizacja: wiry
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: nieokreślona

Smok TFV 12 Prince - urwany trzpień zawiasu

Postautor: marjan1967 » pn wrz 28, 2020 7:32 pm

Dzięki Robson za info. Nie kupiłem go, tylko dostałem jakiś czas temu na szczęście. Nawet przez chwilę polubiłem, ale nie na tyle, by kupić go czy jego następcę. Pozostanę przy MTL i Berserkerze, na którym chmurzę chyba ponad 2 latka.

eD
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1940 razy
Płeć: Mężczyzna

Smok TFV 12 Prince - urwany trzpień zawiasu

Postautor: Robson » ndz wrz 27, 2020 4:57 pm

@
Awatar użytkownika
marjan1967
Zapomnij, prócz zapasowego kompletu uszczelek i szkiełek nie dostaniesz żadnych innych części zapasowych do tego atomizera. Kiedyś na śmietniku VT widziałem ofertę chyba za 20PLN z takim samym Prince ale bez pudełka, sparesów, szkiełka i grzałek ale machnąłem ręką na tego cudaka. ;)
Naprawa w moim przypadku też mija się z celem. ;)
U rzecznika pamiętam kiedyś byłem przy okazji, oczywiście zaoferował pomoc i dał mi do wypełnienia formularz i poprosił o dokładne opisanie problemu - odbiłem z tematu. :D
Jak ktoś kiedyś będzie w Toruniu - omijać z daleka ten punkt. Obsługa w miarę ok, ale ceny wygórowane, serwis koszmarny, "cwaniakowaty" (typowe wyrwikufle - jak już dostaną kasę to robią wszystko żeby jej nie oddać czy wymienić sprzęt) oraz długi czas oczekiwania na samą ekspertyzę. Niestety człowiek chyba całe życie uczy się na błędach... a E-Dym był tylko 400 m dalej. ;)
No, ale to było rok temu, kiedy byłem jeszcze obrzydliwie zielonym :ble2: e-tępakiem. :lol:
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
marjan1967
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob cze 27, 2020 9:31 pm
Lokalizacja: wiry
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: nieokreślona

Smok TFV 12 Prince - urwany trzpień zawiasu

Postautor: marjan1967 » sob wrz 26, 2020 6:36 pm

Witam, ja dla odmiany zgubiłem trzpień, po prostu wypadł, można takie coś dokupić?
pioter994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 15, 2019 7:06 pm
Lokalizacja: szczecin
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podzięk.: 29 razy
Płeć: Mężczyzna

Smok TFV 12 Prince - urwany trzpień zawiasu

Postautor: pioter994 » wt lis 26, 2019 10:39 pm

Mam ten parownik ponad rok . Przez rok używałem jako daily teraz jest "do pracy" a w domu Ammit. Nic się z nim nie dzieje a trzepień już wybijalem 2 albo 3 razy jak musiałem uszczelkę układać i mi nie szło (okazało się że puchły). Jeżeli rzecznik ani sklep Ci nic nie poradzi to zostaje wymiana trzepienia na nowy . Wybić to jakimś wkretakiem precyzyjnym i młotkiem i coś dobrać. Może nawet wkrętak będzie pasował, albo jakiś kawałek druta o odpowiedniej średnicy. Szkoda wyrzucać albo wydawać pieniędzy na drugi .
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Smok TFV 12 Prince - urwany trzpień zawiasu

Postautor: Metall » wt lis 26, 2019 10:05 pm

@
Awatar użytkownika
Robson
, jeżeli nie ukręciłeś go wskutek własnych działań to jest to wada tego parownika (egzemplarza). Skoro masz go od września to nie miał on zbyt długiego żywota. Nie powinien tak szybko zdechnąć.
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1940 razy
Płeć: Mężczyzna

Smok TFV 12 Prince - urwany trzpień zawiasu

Postautor: Robson » wt lis 26, 2019 9:57 pm

pioter994 pisze:Daj bliższe zdjęcie trzęsienia od dołu i od góry capa, bo jak dla mnie to on po prostu wypadł i trzeba to wbić spowrotem.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę Piotrku. Wg mnie raczej chyba ten trzpień jest ukręcony.

Metall pisze:@Robson, no nie da się ukryć, że zostałeś potraktowany z buta.
Możesz walczyć dalej ze sklepem, powołując się np. na rękojmię sprzedawcy, albo odpuścić i spróbować naprawić to we własnym zakresie. Innych opcji nie ma. No chyba, że zakup innego parownika.

Z natury jestem człowiekiem spokojnym, niezłośliwym i chyba raczej małoroszczeniowym, dodatkowo sam jakieś 20 lat pracuję w handlu i nauczono mnie już dawno by wychodzić na przeciw wszelakim problemom i starać się w pierwszej kolejności pomóc klientowi a nie odprawiać go z kwitkiem, nawet w skrajnych sytuacjach gdy np natrafię na jakiegoś typowego chama ;) dzięki Metall, że utwierdziłeś mnie w tym (zresztą tak jak myślałem) jak mnie potraktowali ;) co do zakupu kolejnego parownika to... obecnie mam jeszcze Kylina M i mojego pierwszego e-petka Joyetech D19 więc jakoś dam radę ;) szkoda trochę, bo kurde wlewałem sobie do nich wszystkich np ten sam liquid i "testowałem" który daje jaki smak, jaką chmurkę - a teraz jednego zawodnika mniej. No cóż, dzięki za poradę, nie zaszkodzi przejść się do rzecznika i spytać, mam nadzieję tylko, że nie huknie na mnie, że to jakiś produkt "zakazany" i gwarancja mu nie przysługuje <żartuję oczywiście> ;)
Pozdrawiam.
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Smok TFV 12 Prince - urwany trzpień zawiasu

Postautor: Metall » wt lis 26, 2019 8:58 pm

@
Awatar użytkownika
Robson
, no nie da się ukryć, że zostałeś potraktowany z buta.
Możesz walczyć dalej ze sklepem, powołując się np. na rękojmię sprzedawcy, albo odpuścić i spróbować naprawić to we własnym zakresie. Innych opcji nie ma. No chyba, że zakup innego parownika.
pioter994
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 15, 2019 7:06 pm
Lokalizacja: szczecin
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podzięk.: 29 razy
Płeć: Mężczyzna

Smok TFV 12 Prince - urwany trzpień zawiasu

Postautor: pioter994 » wt lis 26, 2019 8:16 pm

Daj bliższe zdjęcie trzęsienia od dołu i od góry capa, bo jak dla mnie to on po prostu wypadł i trzeba to wbić z powrotem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1940 razy
Płeć: Mężczyzna

Smok TFV 12 Prince - urwany trzpień zawiasu

Postautor: Robson » wt lis 26, 2019 7:32 pm

Witam.
We wrześniu zakupiłem w lokalnym sklepie parownik Smok TFV12 Prince, a po niecałych dwóch miesiącach doszło do takiej oto "targedii" jak na załączonym foto - urwał się trzpień zawiasu w górnej części.
Górny "cap" nie trzyma się przez to idealnie na uszczelce, co powoduje oczywiście wycieki, dodatkowy "przewiew" itp, w skrócie - parownik nie nadaje się do użytku.
Ktoś spotkał się może z takim problemem lub być może wie jak temu zaradzić czy naprawić?
Z drugiej strony chciałbym się jeszcze dopytać, czy gwarancja obejmuje takie uszkodzenie? Parownik oddałem 12 listopada do sklepu i dziś otrzymałem go z powrotem z wpisem w zgłoszeniu, iż reklamacja została odrzucona z uwagi na uszkodzenie mechaniczne - pełna zgoda, jest to uszkodzenie mechaniczne, ale czy aby na pewno tylko z mojej winy? Sprzedawczyni dodatkowo skwitowała mnie krótko: "za często pan otwierał i zamykał cap" czy coś w ten deseń.
Nie jestem jakimś "fizolem" żeby pastwić się nad czymś co już w pierwszym kontakcie sprawia wrażenie rzeczy delikatnej... Cap odpadł w zasadzie sam z siebie, nie był nigdzie uderzony czy odpinany na siłę... Wydaje mi się, że trochę zostałem zrobiony w konia - prosty przykład - kupując nowe auto z jakąś tam gwarancją (dajmy na to dwuletnią na karoserię itd) wracam po dwóch miesiącach z pękniętym zawiasem od drzwi kierowcy i zostaję skwitowany w stylu: "za często pan wsiadał i wysiadał z auta"... serio? To miałem wchodzić przez okno? ;) a w/w parownik zalewać od spodu przez airflow? ;)
Reasumując - próbować go samemu naprawić i olać temat z gwarancją, czy np udać się do rzecznika praw konsumenta? Jest sens?
Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 13 gości