Cieknący Zeus X - jedna z przyczyn

Mar120
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 12, 2023 8:47 pm
Lokalizacja:
Płeć: Mężczyzna

Cieknący Zeus X - jedna z przyczyn

Postautor: Mar120 » czw paź 12, 2023 10:21 pm

Witam, u mnie niestety zalewa mocno pod grzałką (oczywiście Zeus Sub-Ohm). Co jakiś czas wylewam z łączenia atomizera z baterią ok. 3 ml liqidu. Sprawdzałem uszczelki niby wszystko OK.
Ktoś ma jakieś rady co z tym zrobić?
Szajens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz lut 20, 2022 12:58 pm
Lokalizacja: Warminsko mazurskie
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Cieknący Zeus X - jedna z przyczyn

Postautor: Szajens » pn wrz 19, 2022 10:48 pm

:facepalm: Dokładnie o Sub-Ohm.

K45
Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Cieknący Zeus X - jedna z przyczyn

Postautor: edarek » pn wrz 19, 2022 7:47 am

Domyślam się, że piszesz o Zeusie Sub-Ohm, ponieważ w Zeusie X grzałki nie mogą cieknąć, to atomizer RTA.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Szajens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz lut 20, 2022 12:58 pm
Lokalizacja: Warminsko mazurskie
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Cieknący Zeus X - jedna z przyczyn

Postautor: Szajens » pn wrz 19, 2022 7:45 am

Jako że walczyłem 3 miesiące z wyciekami, mogę się podzielić swoimi wypocinami:
U mnie główną winą były grzałki, co druga dosłownie ciekła. Przyczyną była niedociśniętą dobrze dolna biała guma. Czasami trzeba ją poprawić i mocno docisnąć. To miejsce, w którym króćce grzałki dotykają tulejki.

Jeżeli chodzi o tą nakrętkę z twojego zdjęcia, to da duża uszczelka została oryginalna, ale tą małą zmieniłem na pomarańczowa ze starej grzałki, tę większą. Pasuje idealnie I jest bardziej wytrzymała niż orginalna czy zamienniki, a przerobiłem tych uszczelek bardzo dużo, chyba wszystkie dostępne.

Wycieków nie mam, nie musiałem też używać młotka.

eD
Obrazek
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Cieknący Zeus X - jedna z przyczyn

Postautor: edarek » czw sty 30, 2020 10:53 pm

Szukając w necie rozwiązań na uszczelnienie Zeusa, trafiłem na film, w którym gość zalewa wodą odkręcony od bazy baniak osadzony na górnej części atomizera, pokazując ewidentny wyciek. Metoda z młotkiem u niego rozwiązała problem. Spróbowałem u siebie i też wyciek, ale... No właśnie. U mnie okazuje się komin i góra wyglądają na jeden kawałek metalu, czyli metoda młotkowa nic nie da. Posprawdzałem sobie wymiary na obu Zeusach (jeden cieknie, drugi nie) i w zasadzie wszystko jest tak samo, uszczelnienie wewnętrznego komina również w porządku. Zacząłem oglądać uszczelnienie drip tipa i po dokręceniu go widać wewnętrzną tulejkę, w którą wkręca się cap. Wniosek taki, że wyciek nie był wewnątrz, tylko na zewnątrz, a zmylił mnie zalewany pierścień regulacji powietrza.
Pogrzebałem w uszczelkach i dopasowałem uszczelkę szkła, która jest wyższa od oringa i ma prawie taką samą średnicę. Jest również szersza od oringa i ładnie siedzi w rowku. Próba szczelności i sukces :brawo:, nic nie cieknie.
Może komuś przyda się ta informacja.
Wybaczcie nazewnictwo, ale nie wiem, jak co dokładnie się nazywa ;).

Obrazek
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości