Asmodus Minikin 2 zablokowany na Download Mode

nester
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:01 pm
Lokalizacja: Holandia
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus Minikin 2 zablokowany na Download Mode

Postautor: nester » śr kwie 22, 2020 10:52 pm

Na wyświetlaczu moda pojawia się tekst Download Mode, u mnie bodajże Update Mode.
Edit: Po namyśle to 100% przycisk. Odkręć śrubki w koszyku na baterie pod nią jest płytka, odkręć płytkę i lekko unieś, na tyle, żeby "wysypać" przycisk (to jest lity kawałek stali). Zdrap gumę z przycisku, wyczyść z kleju, wsadź z powrotem i skręć.

:palicygaro:


Asmodus robi naprawdę świetne zasilania. Ten dezajnerski błąd z gumą (która ma za zadanie tylko trzymanie przycisku, żeby nic w modzie nie latało jak go potrząśniesz), to pięta achillesowa.


M.
sawy3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 3:43 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus Minikin 2 zablokowany na Download Mode

Postautor: sawy3R » śr kwie 22, 2020 10:21 pm

nester pisze:Okazało się, że przycisk fire naciskał się sam. :)


Tzn. u mnie on na pewno nie ma prawa wciskać się sam. Po prostu jak wciskam żeby machnąć bucha, on wraca do domyślnej pozycji, ale box nadal odczytuje to jakbym go trzymał i jedzie tak do oporu.

nester pisze: Ps. W Download Mode da radę wejść tylko po wciśnięciu i trzymaniu fire i wsadzeniu baterii.


Ale że jak, bez kabla USB i komputera?


M.
nester
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:01 pm
Lokalizacja: Holandia
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus Minikin 2 zablokowany na Download Mode

Postautor: nester » śr kwie 22, 2020 10:19 pm

Miałem to samo, ale z Colossusem. Okazało się, że przycisk fire naciskał się sam. :) Trzeba rozebrać moda i od wewnątrz na przycisku jest naklejona taka guma zmniejszająca skok. Po zdrapaniu jej całkowicie, wszak przycisk trochę lata na boki, ale problem zniknął.

PS W Download Mode da radę wejść tylko po wciśnięciu i trzymaniu fire i wsadzeniu baterii.


M.
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Asmodus Minikin 2 zablokowany na Download Mode

Postautor: Ramses » śr kwie 22, 2020 6:22 pm

Chyba lepsza będzie rękojmia (2 lata i masz większe możliwości).
Obrazek
sawy3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 3:43 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus Minikin 2 zablokowany na Download Mode

Postautor: sawy3R » śr kwie 22, 2020 6:19 pm

Ramses pisze:
sawy3R pisze:... produkt nadaje się tylko do reklamacji z przyczyn oprogramowania?
Nie wiem, czy jest to wina oprogramowania (choć z Twojego opisu wynika, że tak), czy elektroniki. W moim przypadku nie dało się w żaden sposób wyprowadzić moda z Download Mode. Jeśli masz możliwość, odeślij urządzenie do sprzedawcy.


W takim razie dziękuję, mam nadzieję że jeszcze będę mógł go zwrócić w ramach gwarancji.
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus Minikin 2 zablokowany na Download Mode

Postautor: Ramses » śr kwie 22, 2020 6:16 pm

sawy3R pisze:... produkt nadaje się tylko do reklamacji z przyczyn oprogramowania?
Nie wiem, czy jest to wina oprogramowania (choć z Twojego opisu wynika, że tak), czy elektroniki. W moim przypadku nie dało się w żaden sposób wyprowadzić moda z Download Mode. Jeśli masz możliwość, odeślij urządzenie do sprzedawcy.
Obrazek
sawy3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 3:43 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus Minikin 2 zablokowany na Download Mode

Postautor: sawy3R » śr kwie 22, 2020 6:03 pm

Ramses pisze:Taki sam problem, tj. ...
sawy3R pisze:po puszczeniu fire button dalej grzeje, próbowałem klikać, przycisk nie był zablokowany ale mod nie reagował na wciskanie.

sawy3R pisze:pojawia się napis DOWNLOAD MODE który też niezależnie co robię, nie znika.

... miałem w Asmodusie Minikin Reborn. Tak więc Twój problem nie jest jednostkowym przypadkiem. Nie udało mi się żadnym ze sposobów proponowanych przez producenta, przywrócić normalnego działania moda.
Urządzenie w ramach rękojmi wróciło do sprzedawcy.


Innymi słowy produkt nadaje się tylko do reklamacji z przyczyn oprogramowania? I czy sytuacja po pojawieniu się drugi raz (głupie pytanie) może pojawiać się dalej bez względu na to że udało mi się przywrócić go do sprawności ?
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Asmodus Minikin 2 zablokowany na Download Mode

Postautor: Ramses » śr kwie 22, 2020 6:00 pm

Taki sam problem, tj. ...
sawy3R pisze:po puszczeniu fire button dalej grzeje, próbowałem klikać, przycisk nie był zablokowany ale mod nie reagował na wciskanie.

sawy3R pisze:pojawia się napis DOWNLOAD MODE który też niezależnie co robię, nie znika.

... miałem w Asmodusie Minikin Reborn. Tak więc Twój problem nie jest jednostkowym przypadkiem. Nie udało mi się żadnym ze sposobów proponowanych przez producenta, przywrócić normalnego działania moda.
Urządzenie w ramach rękojmi wróciło do sprzedawcy.
Obrazek
sawy3R
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 3:43 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus Minikin 2 zablokowany na Download Mode

Postautor: sawy3R » śr kwie 22, 2020 5:48 pm

Tommy Black pisze:Aż tak to ja się nie znam na technice...ale sądzę, że jest tam jakieś zwarcie i wysuszenie go może pomóc. Choć wolałbym aby jednak wypowiedział się tu ktoś bardziej kompetentny niż ja.


No dokładnie, ja też z byle czym nie prosiłbym o pomoc, ale przeszukałem internet ale niestety nigdzie nie znalazłem konkretnych odpowiedzi. Natomiast w sytuacji w której ja czuje się bezradny chciałbym poprosić o pomoc kogoś, kto siedzi w temacie i może wiedzieć o jakieś możliwej rezolucji. Sam też nie znam się za bardzo na e papierosach..
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Asmodus Minikin 2 zablokowany na Download Mode

Postautor: Tommy Black » śr kwie 22, 2020 5:43 pm

Aż tak to ja się nie znam na technice...ale sądzę, że jest tam jakieś zwarcie i wysuszenie go może pomóc. Choć wolałbym aby jednak wypowiedział się tu ktoś bardziej kompetentny niż ja.

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości