Potrzebuję pomocy w wyborze butelek 500 ml/1 l do długotrwałego przechowywania bazy nikotynowej

Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Potrzebuję pomocy w wyborze butelek 500 ml/1 l do długotrwałego przechowywania bazy nikotynowej

Postautor: Vlad » czw lis 19, 2020 11:43 pm

Ja z kolei jestem uprzedzony do butelek plastikowych. Przechowuje tylko w brązowych szklanych. Lata temu pracowałem w Coca Cola. Zbieraliśmy często Fantę cytrynową po terminie. Napój jako taki, ze względu na to, że z naturą raczej nie ma nic wspólnego poza wodą, to przy pomarańczowej było wszystko ok, ale cytrynowa mocno zalatywała plastikiem. Czyli składniki, pewnie jakiś kwas cytrynowy musiał rozpuszczać z czasem częściowo butelkę, stąd smak plastiku. Zmierzam do tego, że nawet tak duży koncern pewnie nie przebadał pod tym kątem butelek, bo smak plastiku był mocno wyczuwalny, wiadomo że płyn był po terminie np miesiąc, ale podejrzewam że nawet w terminie zachodziły już jakieś reakcje.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

eD
Awatar użytkownika
Bogu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 11:22 am
Lokalizacja: Hull
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 740 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Potrzebuję pomocy w wyborze butelek 500 ml/1 l do długotrwałego przechowywania bazy nikotynowej

Postautor: Bogu » czw lis 19, 2020 8:43 pm

@
Awatar użytkownika
iron64
ależ oczywiście że rozumiem. Nikogo nie podważam i super ze jest ktoś taki jak Stary Chemik.

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
Zapraszam na kanał <<NA WYDECHU>>

Codzienny setup:
Ultroner Gaea 21700 + QP Juggerknot MR
Drag X Plus + Siegfried (Single coil)
Pulse V2 + Requiem


Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Potrzebuję pomocy w wyborze butelek 500 ml/1 l do długotrwałego przechowywania bazy nikotynowej

Postautor: iron64 » czw lis 19, 2020 8:38 pm

@
Awatar użytkownika
Bogu
jest tak, że Stary Chemik jest po prostu autorytetem w dziedzinie chemii, naszej chemii. Jest to jeden z nielicznych naukowców, który zajmuje się również naszą dziedziną, stąd możesz odnieść wrażenie (mylne), że mamy jakieś fobie w tym temacie. Nikt ci nie broni oczywiście trzymać swoich płynów gdzie chcesz, my jednak we większości opieramy się na wiedzy Starego Chemika, bo nigdy nie zawodzi. Tyle. Sam osobiście też trzymam w lodówce w ciemnym szkle po 100 ml, ale pewnie gdybym miał zamrażarkę to bym z niej skorzystał. Aczkolwiek nie wiem czy te szklane butelki dałyby radę. Opcja z lodówką jest bezpieczniejsza i dostępna dla wszystkich. No i polecana przez Starego Chemika. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bogu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 11:22 am
Lokalizacja: Hull
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 740 razy
Płeć: Mężczyzna

Potrzebuję pomocy w wyborze butelek 500 ml/1 l do długotrwałego przechowywania bazy nikotynowej

Postautor: Bogu » czw lis 19, 2020 8:23 pm

@
Awatar użytkownika
Selene
ponieważ, i kolejny cytat:

"Tak więc obniżenie temperatury z +20 C do -20 C powinno przedłużyć nam trwałość średnio 16-256-krotnie".

Dotychczas nie spotkałem się z przypadkiem żeby coś się komuś stało od zamrażania nikotyny, mało tego, poza tym blogiem, na polskich czy zagranicznych stronach nigdzie nie widziałem stwierdzenia że to jest szkodliwe. Nie jestem znawcą czy chemikiem, ale nie jestem zielony. I nie twierdzę że to jest 100% bezpieczne, tak naprawdę nikt tego nie wie póki nie zrobią badań. Zdziwiłem się po prostu bo jak już pisałem, pierwszy raz się z tym spotykam.

@
Awatar użytkownika
Krasnal45
Nie podważam autorytetu, pełen szacun. Jestem ciekaw jak to faktycznie jest.

 ! Wiadomość od: Krasnal45
Oddzielaj proszę to co cytujesz od swoich wypowiedzi, bo wprowadzasz zamieszanie. Szczególnie dla osób mniej zorientowanych.
Zapraszam na kanał <<NA WYDECHU>>

Codzienny setup:
Ultroner Gaea 21700 + QP Juggerknot MR
Drag X Plus + Siegfried (Single coil)
Pulse V2 + Requiem


Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Potrzebuję pomocy w wyborze butelek 500 ml/1 l do długotrwałego przechowywania bazy nikotynowej

Postautor: Krasnal45 » czw lis 19, 2020 8:15 pm

@
Awatar użytkownika
Bogu

Mnie wystarczy to, co tam jest napisane. Stary Chemik to jeden z nas, jest dyplomowanym doktorem z dziedziny chemii, a w temacie e-papierosów siedzi już ponad dziesięć lat, zjadł na tym zęby i niejednemu z nas dupę uratował w wielu tematach z dziedziny liquidów, baz czy aromatów.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Potrzebuję pomocy w wyborze butelek 500 ml/1 l do długotrwałego przechowywania bazy nikotynowej

Postautor: Selene » czw lis 19, 2020 8:09 pm

@
Awatar użytkownika
Bogu
, to prawda. Ale skoro nie warto i nie poleca, to po co to robić? Skoro nie ma pewności, lepiej się tego trzymać. ;)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Bogu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 11:22 am
Lokalizacja: Hull
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 740 razy
Płeć: Mężczyzna

Potrzebuję pomocy w wyborze butelek 500 ml/1 l do długotrwałego przechowywania bazy nikotynowej

Postautor: Bogu » czw lis 19, 2020 8:09 pm

@
Awatar użytkownika
Krasnal45
Zajrzałem na bloga i cytuję:
"nie mamy żadnej pewności czy w niskich temperaturach nie będą zachodzić inne, niepożądane efekty fizykochemiczne – wytrącanie się pewnych składników czy też rozwarstwienie cieczy. Dlatego też uważam, że nie warto chować naszych płynów w zamrażarce".

Nie chcę nadepnąć nikomu na odcisk, ale według Starego Chemika nie jest potwierdzonym faktem to, że zamrażanie jest niebezpieczne. Chyba że jest gdzieś jakiś inny fragment, no ale tyle jak na razie znalazłem.
Zapraszam na kanał <<NA WYDECHU>>

Codzienny setup:
Ultroner Gaea 21700 + QP Juggerknot MR
Drag X Plus + Siegfried (Single coil)
Pulse V2 + Requiem


Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Potrzebuję pomocy w wyborze butelek 500 ml/1 l do długotrwałego przechowywania bazy nikotynowej

Postautor: Krasnal45 » czw lis 19, 2020 7:49 pm

Bogu pisze:PG nie zamarza tylko gęstnieje, więc nic się z nikotyną w zamrażarce nie stanie. Mam zamrożoną od wejścia TPD...

Nie wprowadzaj w błąd. Absolutnie nie zaleca się przechowywania w zamrażarce. Wystarczy lodówka i temperatura 5-8 stopni Celsjusza. Zainteresuj się blogiem Starego Chemika, tam się dowiesz wielu mądrych rzeczy z naszej dziedziny.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Bogu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 11:22 am
Lokalizacja: Hull
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 740 razy
Płeć: Mężczyzna

Potrzebuję pomocy w wyborze butelek 500 ml/1 l do długotrwałego przechowywania bazy nikotynowej

Postautor: Bogu » czw lis 19, 2020 7:48 pm

PG nie zamarza tylko gęstnieje, więc nic się z nikotyną w zamrażarce nie stanie. Mam zamrożoną od wejścia TPD i wciąż świeżutka jak po zakupie. Mam rozlane w szklanych brązowych butelkach syropowych, no ale fakt, mam do tego osobną zamrażareczkę na kłódkę więc tylko ja mam dostęp. Nic się nie zbije. Robiłem kupę grzebania na ten temat w czasach przed TPD i to była najlepsza opcja. Zamrażarka lepsza od lodówki pod tym względem, że w niższych temperaturach cząsteczki PG bardziej zwalniają, i wytrącanie nikotyny jest znacznie wolniejsze. Trzyma świeżość ok. 7-10 lat, zależnie od tego jak wszystko zorganizowane pod względem szczelności, dostępu światła i zanieczyszczeń. Nie chcesz plastiku, bo puszcza z czasem chemię, nie pamiętam teraz o co dokładnie chodziło, a tego raczej nie polecam. Brązowe szkło to najlepsze wyjście. Syropowe, bo jest grubsze i nie pęknie podczas kurczenia się płynów, aczkolwiek im mniejsza butelka tym mniejsze ryzyko. Ja mam 250ml, 100ml i 25ml butelki do których rozlewam jak trzeba i dotychczas wszystko trzyma.

EDIT: a co do zmiany koloru to naturalna rzecz, aczkolwiek w zamrażarce wciąż jest przejrzysta, a nie słomkowa. Zauważyłem również że jak wyciągnięta zrobi się ciemna to smakuje pieprznie.
Zapraszam na kanał <<NA WYDECHU>>

Codzienny setup:
Ultroner Gaea 21700 + QP Juggerknot MR
Drag X Plus + Siegfried (Single coil)
Pulse V2 + Requiem


Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Potrzebuję pomocy w wyborze butelek 500 ml/1 l do długotrwałego przechowywania bazy nikotynowej

Postautor: Krasnal45 » czw lis 19, 2020 7:41 pm

@
Awatar użytkownika
Grzecha

Ja mam dokładnie te same bazy 50MG, tyle że 50/50 już od pięciu lat i nic się z nimi, poza lekką zmianą koloru na słomkowy, nie dzieje. Trzymam je owinięte w czarny stretch w....lodówce.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek

Wróć do „Bazy nikotynowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość