Bazy z dominującym glikolem - czy są lepsze?

Awatar użytkownika
Henioo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: czw cze 01, 2023 4:48 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podzięk.: 62 razy
Płeć: Mężczyzna

Bazy z dominującym glikolem - czy są lepsze?

Postautor: Henioo » ndz sie 27, 2023 10:47 am

Przetestowałem pierwszą partię samogonów na VG/PG 40/60.
West Pipe 555 + MA Kokos, MA Sauron, MA Fajkowe Ziele.
Odpowiednio 7mg, 7mg i 8mg.
Parowniki Dvarw MTL FL, drugi Dvarw MTL FL i Ammit MTL.
Grzałki microcoil 2mm, Kanthal D,6 zwojów,od 1 do 1.13 oma.
Nośnik muji niewybielana, ciasno w grzałce, nogi dobrze rozczesane.
Heat flux utrzymamy w okolicy 180.
Smak wymiata ze względu na suchość w odbiorze, w moim odczuciu podbija smak i daje lepszy odbiór tytoniówek, bardziej przypominają analogi. Chmura mniej słodka ,prawie wcale.
Dla kogoś może być minus, dla mnie akurat na plus większe podrażnienie i wysuszenie gardła. Chmura nie wiem czy mniejsza, wbrew pozorom microcoil potrafi zadymić mimo podanej małej mocy.
Transport lepszy, smak wyczuwalny w kilku chmurach pod rząd, za to żadnego siorbania i wycieków. Dla mnie jako amatora tytoni i szukania podobieństwa do papierosów taka baza jak najbardziej na plus.
Największą różnicę wyczułem na Sauronie, poprzedni mix 50/50 więcej wyciągał z niego słodyczy i deserówki, a na wydechu czułem aromat tytoniu. Poza tym po kilku buchach, kiedy parownik się zagrzał, czuć było bardziej tę słodycz, a tytoń zanikał. Teraz jest to tytoniowe tło, suche i aromatyczne w każdym buchu, nie tylko na wydechu.
Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 666
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 662 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Bazy z dominującym glikolem - czy są lepsze?

Postautor: vitz » śr sie 23, 2023 11:43 am

Ja tam nie wiem, nie znam się, ale od lat mieszam samogony w proporcji 50/50 (wliczając aromat do glikolu). Taki kompromis między chmurą i smakiem, nie leje w lato, nie ma bobra zimą, droga środka. :D Parę razy popełniłem bimber z przewagą glikolu (40 VG/ 60 PG) - był nieco rzadszy, smakowo różnicy nie odczułem. Nie pamiętam, czy zmniejszałem stężenie aromatu... Troszkę bardziej drapało w gardło i tyle w sumie.
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Bazy z dominującym glikolem - czy są lepsze?

Postautor: bulit73 » śr sie 23, 2023 9:14 am

Ja też wszystko mieszam w proporcjach 50/50.
Przy podbiciu PG do 60% zmniejszałem ilość aromatu o 10-15%, więc teoretycznie smak liqidu się nie zmieniał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Henioo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: czw cze 01, 2023 4:48 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podzięk.: 62 razy
Płeć: Mężczyzna

Bazy z dominującym glikolem - czy są lepsze?

Postautor: Henioo » śr sie 23, 2023 8:11 am

Broda, napiszę w niedzielę jak na tej bazie 40/60 wyszły mi samogony, pierwsza partia powinna być przegryziona. Na drugie 2 litry trzeba jeszcze poczekać, :) same tytonie.
Chciałem bazę z przewagą glikolu żeby podbić ten suchy aromat tytoniu na wydechu i trochę wzmocnić smak, zmniejszyć słodkość i dodać trochę drapania w gardło. Jak na razie na próbkach jest na plus, a co do smaku napiszę później. Pozdrawiam. :bry2:
Awatar użytkownika
Broda
Patronauta
Patronauta
Posty: 208
Rejestracja: pt sty 29, 2021 10:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podzięk.: 203 razy
Płeć: Mężczyzna

Bazy z dominującym glikolem - czy są lepsze?

Postautor: Broda » śr sie 23, 2023 7:00 am

Spania wczoraj nie miałem, to zrobiłem na szybko mały pseudo eksperyment. Wygrzebałem jakąś bimbrowniczą porażkę rozrobioną na 50/50 i dodałem glikolu by otrzymać finalnie 70 PG/30 VG. Potem wcieliłem w życie hasełko reklamowe vape shopów - shake&vape :lol2: . Przewinąłem na szybko dwa parowniki i zabrałem się do testowania na gorąco.

Nic nie polało. O smaku nie będę się wypowiadał, bo w tym przypadku nie ma to sensu. O kopie w gardło przy używanym przeze mnie stężeniu nikotyny też nie ma sensu pisać. Odczucia podczas wapowania - jest bardziej szorstko, mniej gładkości w tym wszystkim, w sumie fajne to było w odbiorze. Ale na minus przy moich setupach oba parowniki zaczęły się szybciej grzać przy ciągłym wapowaniu, niż na 50/50, zjechanie z mocy niewiele pomogło. Może zmiana na klasyczny drut by rozwiązało sprawę, nie mam pewności. No nic wrzuciłem parowniki na jakieś stare mody i wieczorem zobaczę czy będą suche. Choć zastanawiam się czy warto kombinować, lenistwo i przyzwyczajenie dochodzi do głosu :haha2: .
Awatar użytkownika
Henioo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: czw cze 01, 2023 4:48 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podzięk.: 62 razy
Płeć: Mężczyzna

Bazy z dominującym glikolem - czy są lepsze?

Postautor: Henioo » śr sie 23, 2023 5:33 am

Rozrobiłem ostatnio sporo bazy i ze standardowymi dostępnymi butelkami, gdzie jest po 1kg PG/VG, a objętościowo jest 1L / +-850ML i jeszcze odlałem gliceryny do smarowania uszczelek, wyszło mi, że wagowo-objętosciowo mam bazę z przewagą glikolu jakieś 55-58% glikolu, do tego dochodzi aromat na samym glikolu i mam bazę prawie 40/60. Wapuję ostatnie dni w największych upałach, zero wycieków na dwóch Dvarwach MTL FL, Ammit MTL nie siorbie (górny nawiew),na Nautilusie 3 z grzałkami bvc, czasem siorbnie, ale bez potopu. Różnice są w większym throat hicie, wysusza bardziej gębę po wapowaniu, drapie w gardło. Jakichś spektakularnych zmian w odczuwaniu smaku nie ma, ale dla mnie baza w tych proporcjach jest OK, lubię jak drapie w gardło i mam poczucie sytości nikotyny.
Awatar użytkownika
Broda
Patronauta
Patronauta
Posty: 208
Rejestracja: pt sty 29, 2021 10:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podzięk.: 203 razy
Płeć: Mężczyzna

Bazy z dominującym glikolem - czy są lepsze?

Postautor: Broda » wt sie 22, 2023 10:40 pm

Pisałem mając na myśli całość mieszaniny, twoje wyliczenia o tej godzinie, to dla mnie jakiś kosmos :co: , ale zostawmy to.
Sugerujesz problem, którego się obawiałem - to domniemanie czy praktyka?
Jestem przed mieszaniem i może 100 ml zrobię na próbę, ale boję się, że się obudzę się z ręką w nocniku z 1,5 litra za rzadkich samogonów, bo miałem kaprys i wizję. ;P

Internety też nie pomagają, ludzie teraz za liquid o wysokim stężeniu glikolu uważają 50/50.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Bazy z dominującym glikolem - czy są lepsze?

Postautor: Krasnal45 » wt sie 22, 2023 9:17 pm

60/40 w stosunku do 50/50 to nie jest 10% więcej. To 50% więcej. A to już jest spora różnica. Szczególnie teraz, w okresie letnim i przy obecnych upałach.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Broda
Patronauta
Patronauta
Posty: 208
Rejestracja: pt sty 29, 2021 10:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podzięk.: 203 razy
Płeć: Mężczyzna

Bazy z dominującym glikolem - czy są lepsze?

Postautor: Broda » wt sie 22, 2023 8:30 pm

Jadę obecnie na 50/50. 60 czy 70% to 10-20% więcej. Były jakieś zmiany smaku samogonów na lepsze czy to nostalgiczna tęsknota za starymi czasami nie warta kombinowania?
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Bazy z dominującym glikolem - czy są lepsze?

Postautor: bulit73 » wt sie 22, 2023 8:17 pm

Przez jakiś czas próbowałem mieszać 60% PG. Używałem w Kayfunie 5 i była tylko kwestia odpowiedniego ustawienia LC.
Obrazek

Wróć do „Bazy nikotynowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości