Nikotyna 99,9% 20 ml

Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Nikotyna 99,9% 20 ml

Postautor: Alchemik » pn lis 15, 2021 2:59 pm

12groszy pisze:Panowie, najważniejsze, ja mówię o rozcieńczaniu 10_ml nikotyny. Do większej ilości niż 20_ml nawet bym nie podchodził.

Zadziwiająca logika... Faktycznie 10 ml zabije Cię tylko dwieście razy, a 20 ml czterysta... :facepalm:

Po udzielonych odpowiedziach muszę również stwierdzić, iż miałeś cholernie dużo szczęścia, a za wyrzucenie tej strzykawki w takim stanie mógłbyś pójść nawet siedzieć.

Więcej pytań nie mam.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
12groszy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 11, 2021 10:42 am
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Nikotyna 99,9% 20 ml

Postautor: 12groszy » pn lis 15, 2021 2:50 pm

Alchemik pisze:No dobrze... To proszę o trzy szybkie odpowiedzi na następujące pytania:

1) Co przygotowałeś jako substancję służącą do neutralizacji nikotyny po przypadkowym przedostaniu się na skórę?

2) W jaki sposób przygotowałeś strzykawkę oraz bazę przed wymieszaniem?

3) W jaki sposób zneutralizowałeś strzykawkę w której dostarczono nikotynę i gdzie ją wyrzuciłeś?


Panowie, najważniejsze, ja mówię o rozcieńczaniu 10_ml nikotyny. Do większej ilości niż 20_ml nawet bym nie podchodził.
Robiłem to na zewnątrz, dobrze ubrany, okulary, maseczka, rękawice itd.

1) Miałem tylko dużo wody i ręczniki papierowe oraz towarzystwo w pewnej odległości jako asekurację, wszystko spokojnie, pewnie i bez nerwowych ruchów.
2) W żaden, baza chyba była wstępnie rozmieszana, strzykawkę wyciągnąłem prosto z opakowania i ostrożnie otworzyłem.
3) Generalnie miałem plan ją od razu wrzucić do worka, worek pozawijać itp. i do kosza, ale...spodobała mi się i ją zatrzymałem. No, po drodze było parę czynności, żeby się zabezpieczyć, ale wynik jest taki.

Metall pisze:
12groszy pisze:Doskonale sobie zdaję sprawę, że czysta nikotyna może być zabójcza.

Nie może być, a jest zabójcza.

Może być. Sól też może być zabójcza, broń może być zabójcza.
Powiedz mi co zrobisz, jak Ci się taki pojemnik z tą czystą nikotyną przewróci lub spadnie i wszystko się rozleje?

Głupie pytanie. Zakładasz, że robiłem to z piwkiem w drugiej ręce, czy co? Należy tak sobie zorganizować pracę, żeby nie było możliwości takich durnych wypadków, a jak komuś się trzęsą ręce to niech w ogóle nie podchodzi do tematu.
Porównanie do rosyjskiej ruletki, jak kulą w płot.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Nikotyna 99,9% 20 ml

Postautor: Metall » pn lis 15, 2021 2:29 pm

12groszy pisze:Doskonale sobie zdaję sprawę, że czysta nikotyna może być zabójcza.

Nie może być, a jest zabójcza. Ta ignorancja, którą reprezentujesz, staje się powoli legendarna.
Wszyscy Ci tu piszą, że to, że udało Ci się raz, dwa razy czy kilka razy z rzędu tak naprawdę niewiele wnosi do tematu i niewiele zmienia w istocie problemu.
Powiedz mi co zrobisz, jak Ci się taki pojemnik z tą czystą nikotyną przewróci lub spadnie i wszystko się rozleje? Mnie jak się rozleje nawet pół litra bazy osiemnastki to sobie rękawiczkę gumową założę i wytrę to zwykłą szmatą. A Ty co zrobisz? Ile masz w ogóle w takim jednostkowym opakowaniu tej czystej nikotyny? 10 ml, 100 ml?
Zresztą niespecjalnie mnie to obchodzi, baw się dalej. I oby szczęście nadal Ci dopisywało tak, jak do tej pory.

PS
W rosyjską ruletkę też można zagrać. Pewnie niejednokrotnie się zdarzyło, że ktoś zagrał i dalej chodzi po tej Ziemi. Ale czy to zmienia istotę tej gry?
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nikotyna 99,9% 20 ml

Postautor: Alchemik » pn lis 15, 2021 2:21 pm

No dobrze... To proszę o trzy szybkie odpowiedzi na następujące pytania:

1) Co przygotowałeś jako substancję służącą do neutralizacji nikotyny po przypadkowym przedostaniu się na skórę?

2) W jaki sposób przygotowałeś strzykawkę oraz bazę przed wymieszaniem?

3) W jaki sposób zneutralizowałeś strzykawkę w której dostarczono nikotynę i gdzie ją wyrzuciłeś?
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
12groszy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 11, 2021 10:42 am
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Nikotyna 99,9% 20 ml

Postautor: 12groszy » pn lis 15, 2021 2:16 pm

Jeszcze raz powtórzę - nikogo nie zachęcam do samodzielnego rozcieńczania czystej nikotyny. Natomiast uważam też, że temat jest demonizowany, niemal jakby chodziło o samodzielne próby wywołania reakcji łańcuchowej. Żyjemy w czasach coraz większej głupoty, równania w dół i przesadnego bezpieczeństwa. Ot, nie dawno czytałem, że tak przesadnego, że w Niemczech firmy ubezpieczeniowe wystosowały apel, żeby place zabaw były projektowane mniej bezpiecznie, ponieważ w dzieciach nie wykształca się umiejętność oceny ryzyka - zrozumiałe, kiedy nawet nie można się potłuc, czy zadrapać na huśtawce.
Doskonale sobie zdaję sprawę, że czysta nikotyna może być zabójcza. Wg mnie wystarczy zapoznać się z zagrożeniem i odpowiednio się zabezpieczyć i przygotować - nie trzeba do tego laboratorium klasy do prac nad ebolą. No i napiszę wyraźnie, bo ktoś mógłby na to nie wpaść - nie stałem nad garnkiem z tym roztworem mieszając go chochlą i wdychając ten "aromat". Strzykawka w roztwór, wyciśnięcie, zamknięcie butelki i samo się miesza 2 tygodnie, tak z grubsza.

MD
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Nikotyna 99,9% 20 ml

Postautor: Alchemik » pn lis 15, 2021 1:11 pm

12groszy pisze:A co do znajomej mgr - to rzeczywiście, nie będzie dla mnie autorytetem w tej dziedzinie.

No widzisz... Tak to już jest ten świat skonstruowany, że samo posiadanie tytułu magistra chemii nie jest równoznaczne z posiadaniem wiedzy w każdym obszarze szeroko rozumianej chemii. Podczas studiów zdobywa się tylko podstawy podstaw, a cała reszta przychodzi z czasem i zdobywanym doświadczeniem zawodowym. Równie dobrze mógłbyś się jej zapytać o zasady bezpieczeństwa podczas posługiwania się bezwodnikiem kwasu 9,10-etylenoantraceno-11,12-dikarboksylowego i otrzymałbyś podobną odpowiedź. Podobną... czyli żadną.
Są jednak tacy, co na pracy ze związkami nikotyny zjedli zęby i wtedy rzeczywiście aż drą szaty na widok bezmiaru ludzkiej głupoty, gdyż znają doskonale realne zagrożenie. Sama wiedza teoretyczna to niestety również za mało do bezpiecznej pracy z tymi związkami bez odpowiedniego zaplecza i zabezpieczeń.

Cieszę się jednak z tego, że napisałeś ten post, gdyż może w ten sposób ochronisz innych przed podejmowaniem pochopnych decyzji i zabierania się za coś, o czym tak naprawdę nie mają bladego pojęcia. Szczęście bowiem nie każdemu sprzyja i/lub nie zawsze będzie się "tym drugim"...
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Nikotyna 99,9% 20 ml

Postautor: iron64 » pn lis 15, 2021 11:36 am

Zauważ, że czysta nikotyna to bardzo silna trucizna, dodatkowo idealnie wchłania się przez skórę. Mówimy tutaj o czystej nikotynie czyli 1g/ml, a wapujesz 0,01g/ml widzisz różnicę?
Dlatego piszemy, że jest to niebezpieczne dla zdrowia. Przy mieszaniu należy założyć maseczkę, okulary i rękawice i najlepiej robić to w osłonie. Ja akurat stosuje osłonę PG/VG, ale inni stosują inne. Nie bagatelizuj tego, bo przemknąć autem na czerwonym też się kilka razy uda, ale sam wiesz, jak może się skończyć.
Obrazek
12groszy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pn paź 11, 2021 10:42 am
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Nikotyna 99,9% 20 ml

Postautor: 12groszy » pn lis 15, 2021 11:24 am

Tomba pisze:Ja się zastanawiam co ludzie pokroju @
Awatar użytkownika
12groszy
mają na celu publikując takie posty? Nie wiem, czy chcą zabłysnąć swoją głupotą, czy pochwalić się głupotą młodej mgr chemii? Kompletnie nie mam pojęcia. Jeszcze pisze, że nie chciało mu się czytać 3 stronicowego tematu. Dla mnie to kompletny bezsens.


Co to znaczy "ludzie pokroju", panie jaśnie hrabio? A napisałem sobie, bo trafiłem na ten temat i miałem ochotę. Nie wiem, gdzie widzisz problem - jedni są osr...ni na samą myśl, że można samemu rozcieńczyć nikotynę i wręcz rozdzierają szaty, żeby tego nie robić, inni oceniają ryzyko, przygotowują się i to robią. Każdy może o tym napisać. A co do znajomej mgr - to rzeczywiście, nie będzie dla mnie autorytetem w tej dziedzinie.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Nikotyna 99,9% 20 ml

Postautor: Tomba » pn lis 15, 2021 7:52 am

Rozumiem, że te 12 groszy zapożyczone zostało z utworu Kazika. Kazik to inteligentny człek, a takie wpisy nie licują z tą postacią.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Nikotyna 99,9% 20 ml

Postautor: Tommy Black » pn lis 15, 2021 7:35 am

Tomba pisze:Jeszcze pisze, że nie chciało mi się czytać 3 stronicowego tematu. Dla mnie to kompletny bezsens.


Ależ Ty @
Awatar użytkownika
Tomba
jesteś nadwrażliwy ostatnio. Po co człowiek ma tyle czytać skoro jest pewny?

12groszy pisze:Nie chce mi się czytać całego tematu, ale jestem, pewien że padło tu mnóstwo ostrzeżeń.


Padły ostrzeżenia? Padły. I to jest najważniejsze.

Wróć do „Bazy nikotynowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość