N'power spray

Dark Hulk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 9:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podzięk.: 30 razy
Płeć: Mężczyzna

N'power spray

Postautor: Dark Hulk » sob cze 12, 2021 8:38 pm

@
Awatar użytkownika
Alchemik
o schładzaniu nic nie wiedziałem. Dzięki za informację.
lisek rudy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn maja 31, 2021 7:20 pm
Lokalizacja: PL
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podzięk.: 76 razy
Płeć: Mężczyzna

N'power spray

Postautor: lisek rudy » sob cze 12, 2021 7:17 pm

Mareckimt pisze:Czytam i oczy przecieram. Masz fart. Tylko po jasną cholerę piszesz o tym na forum, gdzie inni mogą to przeczytać?
Moja prośba do administracji forum - usunąć wpisy dotyczące wolnej twórczości z nikotyną kolegi lisek rudy, bo wejdzie ktoś całkiem nieświadomy zagrożenia i wyciągnie niepoprawne wnioski. Sam Kozak jesteś, to rób tak dalej, ale nie pisz o tym. Choć uważam, że czas na Twoją refleksję.

Może masz rację?
Świat jest pełny ludzi "myślących smartfonem" i moje info może się faktycznie przyczynić do czyjegoś nieszczęścia.
O swoje bezpieczeństwo się nie boję, bo dokładnie wiem co i jak robię, ale ludzie bywają nieprzewidywalni.
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

N'power spray

Postautor: DamianGR » sob cze 12, 2021 6:23 pm

To mi przypomina jeden cytat: " Ja tutaj pływałem i ja po prostu nigdy w życiu się nie utopiłem." :lol1:
Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

N'power spray

Postautor: Mareckimt » sob cze 12, 2021 6:15 pm

lisek rudy pisze:Myślę, że niektórzy nieco demonizują temat nikotyny.

Czytam i oczy przecieram. Masz fart. Tylko po jasną cholerę piszesz o tym na forum, gdzie inni mogą to przeczytać?
Moja prośba do administracji forum - usunąć wpisy dotyczące wolnej twórczości z nikotyną kolegi lisek rudy, bo wejdzie ktoś całkiem nieświadomy zagrożenia i wyciągnie niepoprawne wnioski. Sam Kozak jesteś, to rób tak dalej, ale nie pisz o tym. Choć uważam, że czas na Twoją refleksję.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)
lisek rudy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn maja 31, 2021 7:20 pm
Lokalizacja: PL
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podzięk.: 76 razy
Płeć: Mężczyzna

N'power spray

Postautor: lisek rudy » sob cze 12, 2021 2:14 pm

Nie noszę okularów ochronnych bo mam pełną maskę. Dlatego nic mi nie może wpaść do oka.
Nie mieszam w, jak to określiłeś "domowych pieleszach", tylko w przewiewnej altanie ogrodowej.
W ogóle trudno mi sobie wyobrazić jakim to cudem mogłaby powstać jakaś latająca kropla nikotyny.


Nie wiedziałem, że dobrze jest schłodzić nikotynę. Nie wiem jaka "kuchenna" substancja ją neutralizuje.
Jednak bardzo chętnie się dowiem.
Kto wie? Może uratujesz mi życie? ;)
:beer1:
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

N'power spray

Postautor: Alchemik » sob cze 12, 2021 1:34 pm

A po co Ci woda (która bardzo słabiutko zmywa nikotynę) przy mieszaniu? Dlaczego nie masz pod ręką (a na 100% znajduje się w Twojej kuchni) substancji szybko neutralizujących nikotynę? Dlaczego nie nosisz okularów ochronnych (wystarczy że jedna kropla nikiotyny wpadnie Ci do oka i zobaczysz bramy raju)? Dlaczego nie schładzasz nikotyny przed przelewaniem?

To tylko kilka podstawowych błędów popełnianych przez Ciebie w trakcie Twojej radosnej twórczości. Ale co ja się tam znam - wszak to Ty od lat mieszasz bazy w domowych pieleszach, a ja tylko marnuję czas na pracę w laboratorium.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
mattoid1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 14, 2019 2:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 117 razy
Płeć: Mężczyzna

N'power spray

Postautor: mattoid1973 » sob cze 12, 2021 1:31 pm

Ten też nie może zrozumieć, że miał dużego farta:
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

N'power spray

Postautor: Alchemik » sob cze 12, 2021 12:31 pm

Skoro masz odwagę dalej zachęcać do domowych produkcji z wykorzystaniem czystej nikotyny, to podaj proszę swoje imię i nazwisko.

Ja jestem przeciwny i z pełną odpowiedzialnością podpisuje się pod swoimi słowami

Dr inż. Artur Tórz
Specjalność technologia chemiczna organiczna.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
lisek rudy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn maja 31, 2021 7:20 pm
Lokalizacja: PL
Podziękował: 70 razy
Otrzymał podzięk.: 76 razy
Płeć: Mężczyzna

N'power spray

Postautor: lisek rudy » sob cze 12, 2021 12:09 pm

Alchemik pisze:
lisek rudy pisze:Myślę, że niektórzy nieco demonizują temat nikotyny.

Nie demonizują, a uprzedzają w oparciu o rzetelną wiedzę i doświadczenie praktyczne.

Pomiędzy uprzedzaniem, a "nie dotykaj, bo to strasznie niebezpieczne" widzę sporą różnicę.

Usypianie ostrożności w oparciu o doświadczenia "domorosłych chemików którym się nic nie stało" jest proszeniem się o kłopoty.

Nikt tu nikogo i niczego nie usypia. Po prostu od lat mieszam czystą nikotynę z bazami i nigdy nie wydarzyło się nic, co mogło prowadzić do nieszczęścia.
To naprawdę nie jest jakaś wiedza tajemna w wyspecjalizowanych laboratoriach zamkniona. A chemicy nie mają na nią wyłączności.
W mojej ocenie wcale nie jest to wyjątkowo niebezpieczne.
Myślę, że podstawowe, wyżej opisane zabezpieczenia plus myślenie wystarczą.

Czy przyjmiesz na swoje barki odpowiedzialność za krzywdy wyrządzone ludziom, którzy w oparciu o Twój wpis podejmą się mieszania baz nikotynowych w warunkach domowych???

Jeśli zrobią to mądrze i ostrożnie nic złego im się stać nie może. Kretyn może stracić życie nawet podczas obierania ziemniaków, a co dopiero przy zabawie z nikotyną.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

N'power spray

Postautor: Alchemik » sob cze 12, 2021 12:01 pm

lisek rudy pisze:Myślę, że niektórzy nieco demonizują temat nikotyny.

Nie demonizują, a uprzedzają w oparciu o rzetelną wiedzę i doświadczenie praktyczne. Usypianie ostrożności w oparciu o doświadczenia "domorosłych chemików którym się udało" jest proszeniem się o kłopoty. Czy przyjmiesz na swoje barki odpowiedzialność za krzywdy wyrządzone ludziom, którzy w oparciu o Twój wpis podejmą się mieszania baz nikotynowych w warunkach domowych???
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:

Wróć do „Bazy nikotynowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości