Sole nikotynowe

Awatar użytkownika
Wojt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 07, 2022 7:13 pm
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 47 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Sole nikotynowe

Postautor: Wojt » pn lut 06, 2023 6:38 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
sprostuję swoją wypowiedź, bo namieszałem. Miałem na myśli bazę PG, z zawartością nikotyny 72mg/ml, opartej na soli nikotynowej z salicylianem. Pisząc 5mg mam na myśli zawartość nikotyny w gotowym liquidzie. Reasumując. Chyba coś z tą bazą nikotynową jest nie tak, albo mam jakąś nietolerancję.

Wysłane z mojego Paramour, za pomocą Kayfun X.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Sole nikotynowe

Postautor: Tommy Black » pn lut 06, 2023 5:16 pm

Co do tej soli czytaj co nabazgrałem poprzednio. Stężenie 5 mg w przypadku soli to żadne stężenie.
Awatar użytkownika
Wojt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 07, 2022 7:13 pm
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 47 razy
Płeć: Mężczyzna

Sole nikotynowe

Postautor: Wojt » pn lut 06, 2023 4:09 pm

Albo coś z tą solą nie tak, albo ja jej nie toleruję w stężeniu większym niż 5 mg. Czy komuś zdarzały się nietolerancje?

Wysłane z mojego Paramour, za pomocą Kayfun X.

k87
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Sole nikotynowe

Postautor: Tommy Black » ndz lut 05, 2023 5:07 pm

@
Awatar użytkownika
Wojt

Przecież sam producent tej soli deklaruje:

Our PG Base Nicotine Salts in Salicylate 7.2% (72mg) is diluted into pharmaceutical grade vegetable glycerin and is the strongest available to buy in the UK.


Z kolei co innego jest napisane na etykiecie butelki.

Jeśli ten salicylan jest rozpuszczony w glicerynie, to zmień proporcje swojej bazy. Bo wyglada też na to że nie wyrabia na końcu grzałka. Kultura pracy grzałki z SS316 L jest taka, że szybko się nagrzewa ale i szybko stygnie. Może nie nadążyć odparować tak bardzo lepkiej bazy.

PS
Tak między nami i poza tematem jakby. Jakoś nie mam za grosz zaufania do tej firmy...
Awatar użytkownika
Wojt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 07, 2022 7:13 pm
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 47 razy
Płeć: Mężczyzna

Sole nikotynowe

Postautor: Wojt » ndz lut 05, 2023 5:00 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
jeśli wszystko dobrze zrozumiałem, to jest to sól 72mg/ml rozpuszczona już w glikolu. Informację wziąłem ze sklepu, w którym ją zakupiłem:
https://everythingliquid.co.uk/shop/liq ... ylate-7-2/

Właśnie też mnie zdziwiło, że w DL jestem w stanie ją wapować, bo w MTL za bardzo mnie gryzie. Chmurzę na Muji niebielonej, a sprawdzałem też na Bacon Prime. Niestety nie mam na chwilę obecną możliwości sprawdzenia tej benzoesanowej. Zrobię jeszcze test na klaptonie, bo zwykle używam SS316L oraz z większą ilością VG, np. 70/30.

eD
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Sole nikotynowe

Postautor: Tommy Black » ndz lut 05, 2023 4:38 pm

Na jakiej podstawie obliczyłeś te dane: Zawartość nikotyny 72mg/ml.
Sole nikotyny salicylanu są bardzo trudno rozpuszczalne ale zakładam, że udało Ci się je bardzo dokładnie rozpuścić. Tu interesuje mnie też data przydatności do spożycia i jednej i drugiej substancji. A najdziwniejsze u Ciebie jest to stwierdzenie:
Wojt pisze:W zasadzie to wychodzi na to, że na chwilę obecną do MTL się nie nadaje. Tylko z owocówkami w DTL...

W zasadzie to sole się bardziej nadają do MTL niż do DTL...
Masz możliwość sprawdzenia na soli benzoesanowej?
Skoro gryzienie pojawia się raczej przy wydechu, to sprawdziłbym jeszcze bawełnę. A sprawdził stosując zamiast tego co masz, zwykłą Muji...
Awatar użytkownika
Wojt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 90
Rejestracja: pt paź 07, 2022 7:13 pm
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 47 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Sole nikotynowe

Postautor: Wojt » ndz lut 05, 2023 4:23 pm

To może ja również zapytam tutaj, zamiast zakładać nowy temat. Posiadam sól nikotynową, w salicylianie, wyłącznie PG. Zawartość nikotyny 72mg/ml. Wykonałem samogony, 50/50, 5mg do DL i 10mg do MTL. Leżakowały ok. 2tyg. W MTL, na Mini Robot, moc ok 14W, strasznie mnie gryzie. W DL czasem, jak zwiększę moc do 45W na Profile Unity i biorę kilka chmur, jedna za drugą. Na Kayfun X, przy mocy 13W jest niby lepiej ale też nie do końca, po dłuższym chmurzeniu również. Gryzienie pojawia się przy wydechu. Jakby trochę dusi. Są to moje standardowe set-upy, które dobrze znam i na nikotynie zasadowej było miodzio. Robiłem już testy z samą bazą, inną wełną. To zdecydowanie wina tej soli. Wie ktoś co może być przyczyną? Zastanawiam się czy dłuższe leżakowanie pomoże. W zasadzie to wychodzi na to, że na chwilę obecną do MTL się nie nadaje. Tylko z owocówkami w DTL, co mnie martwi, bo mam spory zapas.

Wysłane z mojego Paramour, za pomocą Kayfun X.
Awatar użytkownika
BloodCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz cze 12, 2022 9:50 am
Lokalizacja:
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podzięk.: 399 razy
Płeć: Mężczyzna

Sole nikotynowe

Postautor: BloodCat » sob lip 02, 2022 5:25 pm

Dobra, rozluźnię atmosferę.. Pisząc swoje ;) .
Przeprosiłem się z solami... Zmieniłem sprzęt na lepszy i atomizer stricte do MTL i takie tam bajery z krzywymi i regulacją napięcia. Ale o tym w innym wątku.
Co jeszcze zmieniłem, to zacząłem rozrabiać płyny na target 6 mg nikotyny. Skok z 20 na 18, 12 a teraz 6 (zgodnie z tym co zarzekałem @
Awatar użytkownika
iron64
:) . Moje odczucia co do tego...
Nikotyna szczypie w paszczę kurde, bez względu na stężenie. Przy czym na 6 mg jest lepiej, jednak do cudnie brakuje. ALE ZA TO SOLE... cóż.. na 6 mg nie wykazują nieprzyjemnych skutków jakie opisałem wyżej. Praktycznie nie wyczuwam skutków, oprócz o wiele gładszej, mniej gryzącej chmury, co mi bardzo pasuje.
Wnioski (ad ja)
- Przegiąłem z ilością nikotyny, stąd szybkie zawroty głowy przy solach. Jednak ten produkt 'kopie' szybciej i mocniej niż nikotyna (moim zdaniem).
- Sole w mniejszym stężeniu w płynie, nie powodują zamulenia smaku.

Aaa, i przestałem je mieszać z bazą nikotynową, skoro działają OK same to nie ma takiej potrzeby. Więc w tym wypadku proporcje to klucz do soli.
Co do mieszania jeszcze, to żyję oddycham i mam się całkiem dobrze mimo tygodni paru z takim combo. Te mieszanki fajnie bardzo idą w PODach i nadal pozostałości chmurzę z przyjemnością. Więc podtrzymuję to co napisałem wyżej.

K45
"Jestem odpowiedzialny za to, co napisałem - nie za to, co zrozumiałeś."
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Sole nikotynowe

Postautor: Cinmar » pt lip 01, 2022 3:40 pm

Bertimor_ pisze:Proszę, darujcie sobie reprymendy i ostrzeganie

Ja tylko wspomnę (nie pierwszy raz), że osoba która wie jak do zagadnienia podejść, nie zadaje pytań. A tu mamy pytanie o stężenie wynikowe. Ale daruję sobie zarówno reprymendę, jak i komentarz "pół kilo na wiadro".
Obrazek
Bertimor_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz mar 06, 2022 6:04 pm
Lokalizacja: Ck
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podzięk.: 8 razy
Płeć: Mężczyzna

Sole nikotynowe

Postautor: Bertimor_ » pt lip 01, 2022 10:39 am

Witam, zapytam już tutaj, żeby nie zakładać nowego tematu.
Jak z rozpuszczalnością czystej soli w proszku w bazie?
Czy jest różnica w rozpuszczalności np. salicylanu a jabłczanu?
Może ktoś wie, jaka sól jest najpopularniejszą w produkcji shotów?
Załóżmy że zawartość salicylanu wynosi:
- nikotyny 54,01% co odpowiada 540 mg/g
- kwasu salicylowego 45,99% co odpowiada 459 mg/g
-salicylanu nikotyny 99,999% co odpowiada 999,999 mg/g
Jaka wyjdzie moc bazy, jeśli dam 1gram na litr bazy 50/50?
PS. Proszę, darujcie sobie reprymendy i ostrzeganie, robię_(dla siebie) bazy z czystej nikotyny 1010_mg/ml i wiem z czym to się wiąże.

eD

Wróć do „Bazy nikotynowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości