Inawera czyli bazy w blistrach 5 x 10 ml

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera czyli bazy w blistrach 5 x 10 ml

Postautor: Tommy Black » wt maja 23, 2017 6:02 pm

adamsud pisze:Myślę, że Tomkowi (teraz dobrze?) chodziło o 69 :lol:


Cyferki to nigdy nie były moje ulubione klocki. W drodze do odpowiedzi z matematyki miałem 3 upadki, w tym jeden ciężki, zazwyczaj.
Gdyby nie porządne grzałki, no może ujmę to inaczej; grzałki które nie są zwojem drutu a jakąś kompozycją przestrzenną, vide TooCruel, Haze, znalazłem ten właściwy klocek w końcu.
I tak 18 zastąpiła już chyba na dłużej, 3.
Jednak kiedy ma się dobrą, jakoś pomysłowo zrobioną grzałkę, naprawdę widać, czuć, różnicę. Nie sądzę jednak abym wrocił do liquidów. Te tytułowe bazy Inawery ( ja to piszę pro bono, cholera) są naprawdę na tyle dobre, że nic więcej na razie mi nie potrzeba. Poza grzałkami oczywiście, bo sam ich nie zrobię... :evil:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera czyli bazy w blistrach 5 x 10 ml

Postautor: Tommy Black » pt maja 19, 2017 7:13 pm

adamsud pisze:Myślę, że Tomkowi (teraz dobrze?) chodziło o 69 :lol:


Tak, świetnie. Ale jak wiesz masz dowolność tytułowania mnie.
Natomiast Dolores przerobiła już wszystko łącznie z 69 i zatrzymała się na 72. Mnie do tego daleko, na dodatek nie jestem tak wygimnastykowany jak Dolores.
Może ja jednak spróbuję pozostać na 3 i 6 i od czasu do czasu wyskoczę na 18. :-P
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera czyli bazy w blistrach 5 x 10 ml

Postautor: adamsud » pt maja 19, 2017 6:55 pm

Myślę, że Tomkowi (teraz dobrze?) chodziło o 69 :lol:
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Inawera czyli bazy w blistrach 5 x 10 ml

Postautor: dorota » pt maja 19, 2017 1:45 pm

Tommy Black pisze:Mój organizm po prostu źle reaguje na gwałtowne zmiany. Nie dotyczy sexu.

Na pewno??? 18 , 24 czy 36 to moze i nie ale 72... :twisted:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera czyli bazy w blistrach 5 x 10 ml

Postautor: Tommy Black » pt maja 19, 2017 10:14 am

dorota pisze:Podczas tych 6 lat nie poznłam ani jednego Włocha który by kiedykolwiek chmurzył 36mg.


Dolores, Włosi to mięczaki. Nie to co Włoszki. Sam znam kilka które piją polską śliwowicę 70% i przepalają 48 mg. :-P

Ja, żeby rzucić papierosy a paliłem dość mocne, musiałem zacząć od 36/24 mg. Potem się to wszystko ustabilizowało na poziomie 18 mg i tak zostało.
Do ubiegłego tygodnia w zasadzie.

dorota pisze:Teraz jest taki sprzet, że według mnie nie trzeba aż takich mocy, no chyba że do rozcieńczania.


No właśnie, z powodu tego sprzętu i zmiany sposobu chmurzenia, musiałem zejść do poziomu 6/3 mg.* O ile sposób MTL ( usta -płuca) jest dobry nawet do 24/36 mg, to DTL
(bezpośrednio płuca) w zasadzie takie chmurzenie wyklucza.Choć nie można powiedzieć że to akurat sam sprzęt jest powodem. Ale niewątpliwie konstrukcja atomizera ma znaczenie przy wyborze sposobu chmurzenia.
Natomiast jest wiele badań, w tym dr Goniewicza które poddają w wątpliwość celowość wprowadzenia przez Dyrektywę tej bariery 20 mg.Ale to temat na inne opowiadanie. :)

* Od czasu do czasu jednak teraz sięgam po atomizer gdzie mam 18 mg. Mój organizm po prostu źle reaguje na gwałtowne zmiany. Nie dotyczy sexu... ;) :-P
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Inawera czyli bazy w blistrach 5 x 10 ml

Postautor: dorota » pt maja 19, 2017 9:59 am

Tommy Black pisze:Może to nie jest aż takie złe, poza tą niską zawartością nikotyny. 20 mg na początek rzucania palenia może nie wystarczyć...wielu palaczom.
Ja sam zaczynałem od 36, potem 24 i zostałem dopiero na 18 mg.

W Italii z tego co pamiętam, nigdy nie było płynów 24mg . Najwyższa dawka niko w gotowych płynach to było 18mg. On -line można było kupić tylko płyny z wyższą zawartością. Podczas tych 6 lat nie poznłam ani jednego Włocha który by kiedykolwiek chmurzył 36mg.
Teraz jest taki sprzet, że według mnie nie trzeba aż takich mocy, no chyba że do rozcieńczania.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
helmofon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: wt lis 29, 2016 12:04 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 255 razy
Płeć: nieokreślona

Inawera czyli bazy w blistrach 5 x 10 ml

Postautor: helmofon » czw maja 18, 2017 11:11 am

inawera pisze:
P.S.
Nasi pracownicy pracujący przy linii rozlewczej już dawno prorokowali że za zakręcanie pierwszych partii butelek dostaniemy niezłych "jobów".


:bry: Szacunek, rzadko który producent staje wyprostowany i bije się w pierś.
:brawo:
Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
inawera
Sponsor
Sponsor
Posty: 154
Rejestracja: śr cze 17, 2015 9:17 am
Lokalizacja:
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 317 razy
Płeć: nieokreślona

Inawera czyli bazy w blistrach 5 x 10 ml

Postautor: inawera » czw maja 18, 2017 9:34 am

PS
Tę butelkę z zakrętką child proof należy otwierać przy pomocy dziecka albo kombinerek. Ja użyłem kombinerek, bo nie mialem pod ręką żadnego dziecka. :-P


Za zakręcanie pierwszych partii butelek z bazą klientów przepraszamy. :bry:
Od początku pracy na linii rozlewczej nie mieliśmy problemów z transportem pustych butelek, z nalewakami, z częścią linii która dozuje i instaluje kroplomierze, z etykieciarką. Wszystko działało ok.
Bieda pojawiła się na jednej z dwóch zakręcarek. Nakrętki były zakręcone albo za słabo albo ....... że oho ho.
Ani ściągnięci w trybie nagłym serwismeni, ani nasi pracownicy nie mogli dać jej rady.
Kombinowaliśmy że skokiem gwintu, siłą dokręcenia i brak było jakiejkolwiek powtarzalności. Jak już pojawiła się prawidłowo dokręcona nakrętka to zaraz po niej klika było do kitu.
I tak kombinując nalaliśmy i zakręciliśmy klika tysięcy butelek bazy.
Dopiero sprawdzenie szczelności układu pneumatycznego doprowadziło nas do jednego nieszczelnego złącza.
Obecnie wszystko już jest zrobione poprawnie i ja osobiście już bez problemu mogę nakrętkę odkręcić bez użycia kombinerek.
P.S.
Nasi pracownicy pracujący przy linii rozlewczej już dawno prorokowali że za zakręcanie pierwszych partii butelek dostaniemy niezłych "jobów".
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Inawera czyli bazy w blistrach 5 x 10 ml

Postautor: robert » śr maja 17, 2017 6:49 am

Myślałem że będzie gorzej. Moje 2 mg nie wyjdą tak drogo.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera czyli bazy w blistrach 5 x 10 ml

Postautor: Tommy Black » śr maja 17, 2017 6:42 am

miblah pisze:Wczesniej za setkę 36mg/ml płaciliśmy 40, a teraz tyle kosztować będzie setka 18mg/ml ;) nie jestem zaskoczony.

Z takiej setki 18 da się zrobić 600 ml bazy o zawartości 3mg, w cenie około 50zl, więc tragedii nie ma.
Ale jak akcyzę dodadzą ... ;)


To co opisała wyżej Dolores, a nie jest to włoski wynalazek, też jest ciekawą formą.Oni tam na opakowaniach mają jeszcze stosowny / wielce niestosowny * napis:
Basette 10ml - TPD BOOSTER :)

Może to nie jest aż takie złe, poza tą niską zawartością nikotyny. 20 mg na początek rzucania palenia może nie wystarczyć...wielu palaczom.
Ja sam zaczynałem od 36, potem 24 i zostałem dopiero na 18 mg.
Na pewno płynami będzie się teraz gospodarować oszczędniej... :)

*niepotrzebne skreslić.

A tu akurat przykład z Francji:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wróć do „Bazy nikotynowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 4 gości