Bazy Inawera

Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Bazy Inawera

Postautor: Riccardo » śr paź 07, 2015 11:30 am

inawera pisze:Woda w bazach jest i będzie. Tak jest na całym świecie poza Polską.

Nie jestem przekonany Irku. Są takie i takie. Meshowcy na całym świecie narzekają na strzelanie wody.

Przy niższych mocach i na wacie/sznurku woda nie przeszkadza. Pomaga w zwykłych parownikach. Współczesne RTA spokojnie sobie radzą z mieszankami 50/50 bez wody. A RDA to i prawie czystą glicerynę uciągną :)

inawera pisze:My przebadaliśmy praktycznie wszystkie bazy dostępne na polskim rynku i stwierdziliśmy że w niektórych bazach bez wody, faktycznie wody nie ma. Jest za to etanol.


Zaskoczyłeś mnie, muszę przyznać. Ciekaw jestem jak wypada pod tym względem ta, której ja używam :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bazy Inawera

Postautor: Tommy Black » śr paź 07, 2015 11:23 am

Miałem nic nie czytać prrzed wyjściem z domu...ale cholera,przeczytałem ten temat. No i kupiłem sobie:

VBT Baza Tytoniowa Virginia 18mg

Od roku nie miałem bazy Inawery, jeśli dopadnie mnie dziś komfort domowy,co rzadkie ostatnio,to zabiorę się za nią! :)
Awatar użytkownika
inawera
Sponsor
Sponsor
Posty: 154
Rejestracja: śr cze 17, 2015 9:17 am
Lokalizacja:
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 317 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Bazy Inawera

Postautor: inawera » śr paź 07, 2015 10:33 am

Riccardo pisze:Zawsze lubiłem DNB, można było chmurzyć samą. Celowo użyłem czasu przeszłego, bo od jakiegoś czasu DNB nie jest już aromatyzowana tym absolutem co wcześniej. Teraz jest jakby delikatniejsza w smaku.
Co do wody w bazie to czasem mi przeszkadza, czasem nie, zależnie od humoru. Poza tym jest jej tylko 5% (wcześniej było chyba 10%, o ile dobrze pamiętam).
Lubię też czasem sobie poużywać VG :)


Tamten absolut przepadł w "pokomunistycznych przekształceniach" w jednym z krajów byłego bloku wschodniego. Ktoś po prostu zwietrzył interes,sprywatyzowali firmę,......................... i po absolucie.

Woda w bazach jest i będzie. Tak jest na całym świecie poza Polską. Woda w e-liquidzie czy bazach to najnormalniejsza rzecz. A że Inawera produkuje głównie na rynki zagraniczne to i receptury na pewno zmieniać nie będzie.
Przy okazji coraz większej ilości VG w bazach bez wody to i zabawy mamy przednie. Ostatnio dostaliśmy do badań bazę 80:20 VG:PG. Lepkość ponad 800 mPa·s w temperaturze 21°C, co przy lepkości gliceryny (25 °C): 934 mPa·s daje bazę typowo "letnią". Czas na coraz chłodniejsze dni i bobry podczas wapowania na zewnątrz.
Nasze bazy mają od 97 mPa·s do 117 mPa·s.
My przebadaliśmy praktycznie wszystkie bazy dostępne na polskim rynku i stwierdziliśmy że w niektórych bazach bez wody, faktycznie wody nie ma. Jest za to etanol. Ciekawi nas skąd producent bierze etanol. Takie rzeczy można dodawać wyłącznie w obecności celnika w firmie która jest składem celnym. Chyba że spirytus kupuje w Biedronce, ale w takim przypadku nasuwa się pytanie, ile tej bazy robią. Jak się robi miesięcznie 10 litrów bazy to kupić 0,5 litra spirytusu nie problem, ale jak się robi na tony to etanol trzeba by dodawać hektolitrami. A hektolitry spirytusu można kupić bez akcyzy jedynie w Polmosie. Ale jak taka procedura wygląda, ile papierzysków trzeba wypełnić, ile razy trzeba celnika zaprosić do dozowania etanolu to ja już pisał nie będę.
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Bazy Inawera

Postautor: Riccardo » śr paź 07, 2015 9:09 am

Zawsze lubiłem DNB, można było chmurzyć samą. Celowo użyłem czasu przeszłego, bo od jakiegoś czasu DNB nie jest już aromatyzowana tym absolutem co wcześniej. Teraz jest jakby delikatniejsza w smaku.
Co do wody w bazie to czasem mi przeszkadza, czasem nie, zależnie od humoru. Poza tym jest jej tylko 5% (wcześniej było chyba 10%, o ile dobrze pamiętam).
Lubię też czasem sobie poużywać VG :)
refurbished
Płeć: nieokreślona

Bazy Inawera

Postautor: refurbished » śr paź 07, 2015 8:12 am

Prawie trzy lata temu, kilka dni po odstawieniu analogów i wejściu z głową w chmury znalazłem forum Inawery. Akurat toczyła się dyskusja na temat prawidłowego sposobu tworzenia liquidów z baz i aromatów. Wziąłem udział w teście, dostałem dwa aromaty i potrzebną do nich bazę o odpowiedniej dla mnie mocy. Razem z innymi testerami opisywaliśmy wrażenia ze zmian smaku liquidu dzień po dniu, aż do ustabilizowania się smaku. Trwało to prawie dwa tygodnie.
Od tego czasu biorę regularnie udział w testach nowych aromatów, gotowych liquidów i baz. Jako @ardbeg :D

Paleta baz Inawery jest imponująca.
Moce od 0mg/ml aż do 36mg/ml (2DF i VBT do 24mg/ml)
Rozmaite kompozycje baz, w tym -
bezsmakowe:
Eco Baza (PG 99%, nikotyna 1,2%)
Bio Baza (VG 94%, woda 5%, nikotyna 1,2%
VPG 70/30 (PG 69%, VG 30%, nikotyna 1,2%)
VPG Power Smoke (PG 47%, VG47%, woda 5%, nikotyna 1,2%)
oraz aromatyzowane:
VPG PLUS (PG 43%, VG 48%, woda 5%, etylomaltol 3%, nikotyna 1,2%) słodka, dobra np. do owocówek i deserówek
2D Fresh (PG43%, VG 48%, woda 5%, aromaty 3%, nikotyna 1,2%) miętowa
VBT Baza Tytoniowa Virginia (PG43%, VG 48%, woda 5%, aromaty 3%, nikotyna 1,2%) lekko tytoniowa
DNB Dirty Neutral Baza (PG43%, VG 48%, woda 5%, aromaty 3%, nikotyna 1,2%) tytoniowa, więcej popielniczki
BTU Baza Tytoniowa Universal (PG43%, VG 48%, woda 5%, aromaty 3%, nikotyna 1,2%) mocno tytoniowa, dla smakoszy
procenty dla bazy 12 mg/ml, oprócz nikotyny przybliżone, woda demineralizowana

Jest więc w czym wybierać. Do oceny aromatu używam głównie baz bezsmakowych, ale czasem aromat zmieszany z bazą np. tytoniową czy miętową uzyskuje wyższe oceny.

W codziennym chmurzeniu do różnych aromatów używam różnych baz. Lubię miętę, lubię tytoniówki, deserowe. Za owocówkami nie przepadam, wolę owoce jako takie.
Tak, jak @matatiti nie widzę problemu w zawartości wody w bazie. Może dla hardkorowych cloud chaserów używających mocy porównywalnych ze spawarką stanowi to różnicę. Sam nie przekraczam 12W (oprócz TC, gdzie układ ma moc 40W, ale to przez ułamek sekundy). Zresztą VPG 70/30 nie zawiera wody - jakby co.

Próbowałem innych baz. Nie zauważyłem różnicy w smaku (baz bezsmakowych, oczywiście, były tak samo pozbawione smaku :D).
Natomiast tu mam pewność co do jakości użytych składników, a przecież codziennie to wdycham w niemałej ilości.

Wróć do „Bazy nikotynowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości