Bazy Chemnovatic

Awatar użytkownika
Stary Chemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: pn cze 08, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 347 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bazy Chemnovatic

Postautor: Stary Chemik » śr lis 04, 2015 8:12 am

Chemnovatic pisze:
Stary Chemik pisze:I nie rozumiem też tego "No nicotine oxidise" - obawiam się, że anglojęzyczni też nie zrozumieją.

Stary Chemik pisze:A co do "No nicotine oxidise" to chciałbym, aby producent, który przecież tu bywa, wyjaśnił "co autor miał na myśli". Bo nijak mi to nie pasuje do niczego.

System mieszania i zamykania baz, został tak zaprojektowany, aby zminimalizować (lub całkiem wyeliminować) kontakt nikotyny z tlenem. Dzięki czemu, staramy się minimalizować zjawisko utleniania się nikotyny.

Super, ale to nie o to chodzi. Po prostu sformułowanie "no nicotine oxidise" jest językowo niezbyt zrozumiałe. Przy okazji - czy cała linia technologiczna do rozlewania/pakowania jest w atmosferze gazu obojętnego?
Niezależny konsultant chemiczny przyglądający się liquidom na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Chemnovatic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: śr sie 19, 2015 6:02 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 147 razy
Otrzymał podzięk.: 165 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Bazy Chemnovatic

Postautor: Chemnovatic » wt lis 03, 2015 11:26 pm

Witam :)

Po pierwsze dziękuję za recenzję :) I kolejny raz utwierdza nas to w fakcie, że Vaperom smakują nasze produkty :)

Stary Chemik pisze:Jeśli tak jest na oryginalnych opakowaniach, to niestety producent się pomylił. Gliceryna ma numer CAS 56-81-5.

Tak, nasz błąd, grafik dostał po łapkach :D

Stary Chemik pisze:I nie rozumiem też tego "No nicotine oxidise" - obawiam się, że anglojęzyczni też nie zrozumieją.

Stary Chemik pisze:A co do "No nicotine oxidise" to chciałbym, aby producent, który przecież tu bywa, wyjaśnił "co autor miał na myśli". Bo nijak mi to nie pasuje do niczego.

System mieszania i zamykania baz, został tak zaprojektowany, aby zminimalizować (lub całkiem wyeliminować) kontakt nikotyny z tlenem. Dzięki czemu, staramy się minimalizować zjawisko utleniania się nikotyny.

Raz jeszcze Tommy dziękujemy za recenzję :)
Obrazek
refurbished
Płeć: nieokreślona

Re: Bazy Chemnovatic

Postautor: refurbished » wt lis 03, 2015 7:01 pm

Oj, czepiasz się. A w odpowiedzi możesz dostać to, co kiedyś David Goerlitz - "My tego nie wapujemy, my to tylko sprzedajemy". Czy to pierwszy przypadek, że sprzedający ma mizerne pojęcie o tym, co sprzedaje?
I jeszcze czepiasz się angielskiego. Jakby to miało znaczenie we Francji czy Hiszpanii.

Przecież ta naklejka to wersja beta. Wstępny, nie końcowy projekt graficzny.

Jak dla mnie - zapaliło się czerwone światełko. Red is bad.
Awatar użytkownika
Stary Chemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: pn cze 08, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 347 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bazy Chemnovatic

Postautor: Stary Chemik » wt lis 03, 2015 6:53 pm

Tommy Black pisze:
Stary Chemik pisze:To ja może tylko kilka słów komentarza chemicznego. Czy naprawdę tam w opisie PG i VG mają taki sam numer CAS?

Według producenta te oznaczenia CAS ,są takie jakie podałem.Nie mam możliwości weryfikacji tego.

Jeśli tak jest na oryginalnych opakowaniach, to niestety producent się pomylił. Gliceryna ma numer CAS 56-81-5.
Stary Chemik pisze:I nie rozumiem też tego "No nicotine oxidise" - obawiam się, że anglojęzyczni też nie zrozumieją.

Ja tym tekstem pośrednio się posłużylem przy dedukcji która doprowadziła mnie do prawdopodobnej tezy o osłabianiu nikotyny przez tlen.
Bowiem zrozumiałem to jako " nie utlenia nikotyny",czyli w moim niechemicznym rozumieniu, nie osłabia nikotyny.
Do gęstości i lepkości się nie odniosłem.Gęstość jak na bazę 50/50 wydała mi się standardowa,a lepkości ,palcami, nie zbadalem,nie musiałem.
Preferuję czystość i porządek po prostu,a urządzenia do badania lepkości nie posiadam.Chwilowo oczywiście. ;)

Tak jak napisałem - tlen zawarty w wodzie praktycznie nie jest w stanie nic zrobić nikotynie. Zwyczajnie jest go tam za mało.
Co do gęstości/lepkości - przypominam, że lepkość jest pojęciem fizykochemicznym i na pewno nie można jej badać palcami (to taka uwaga dla czytających, aby nie próbowali). Gęstość to też pojęcie fizykochemiczne. Jedno i drugie bada się przyrządami i metody "na oko" są absolutnie niewskazane, bo nie dadzą żadnych realnych wyników.
A co do "No nicotine oxidise" to chciałbym, aby producent, który przecież tu bywa, wyjaśnił "co autor miał na myśli". Bo nijak mi to nie pasuje do niczego.
Niezależny konsultant chemiczny przyglądający się liquidom na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bazy Chemnovatic

Postautor: Tommy Black » wt lis 03, 2015 5:30 pm

Stary Chemik pisze:To ja może tylko kilka słów komentarza chemicznego. Czy naprawdę tam w opisie PG i VG mają taki sam numer CAS?


Według producenta te oznaczenia CAS ,są takie jakie podałem.Nie mam możliwości weryfikacji tego.

Stary Chemik pisze:Co może sugerować tę zwiększoną moc,bowiem nie ma tam tlenu zawartego w wodzie,który osłabia moc nikotyny."A tu jako chemik muszę zdecydowanie zaprotestować. W wodzie o temp. 20 stopni tlenu jest niewiele - ok. 9 mg/litr.


Jako nie chemik, oparłem się na wiedzy powszechnej,acz też chemicznej,tyle że bez takich wyliczeń.Napisałem też,że może to sugerować,co nie oznacza że musi albo że tak w istocie jest.

Stary Chemik pisze:I nie rozumiem też tego "No nicotine oxidise" - obawiam się, że anglojęzyczni też nie zrozumieją.


Ja tym tekstem pośrednio się posłużylem przy dedukcji która doprowadziła mnie do prawdopodobnej tezy o osłabianiu nikotyny przez tlen.
Bowiem zrozumiałem to jako " nie utlenia nikotyny",czyli w moim niechemicznym rozumieniu, nie osłabia nikotyny.
Do gęstości i lepkości się nie odniosłem.Gęstość jak na bazę 50/50 wydała mi się standardowa,a lepkości ,palcami, nie zbadalem,nie musiałem.
Preferuję czystość i porządek po prostu,a urządzenia do badania lepkości nie posiadam.Chwilowo oczywiście. ;)
Awatar użytkownika
Stary Chemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: pn cze 08, 2015 6:53 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podzięk.: 347 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Bazy Chemnovatic

Postautor: Stary Chemik » wt lis 03, 2015 5:02 pm

To ja może tylko kilka słów komentarza chemicznego. Czy naprawdę tam w opisie PG i VG mają taki sam numer CAS?
"Co może sugerować tę zwiększoną moc,bowiem nie ma tam tlenu zawartego w wodzie,który osłabia moc nikotyny."
A tu jako chemik muszę zdecydowanie zaprotestować. W wodzie o temp. 20 stopni tlenu jest niewiele - ok. 9 mg/litr.
Proste obliczenia pokazują, że nawet gdyby cały ten tlen zareagował z nikotyną (absolutnie niemożliwe), "zeżre" 0,05% tejże nikotyny, czyli zamiast 18 mg/ml, będzie tam 17,991 mg/ml.
Nie bardzo rozumiem też to "high density" - jaką konkretnie gęstość mają te bazy? A może raczej chodzi o lepkość?
I nie rozumiem też tego "No nicotine oxidise" - obawiam się, że anglojęzyczni też nie zrozumieją.
Niezależny konsultant chemiczny przyglądający się liquidom na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Bazy Chemnovatic

Postautor: Tommy Black » wt lis 03, 2015 3:44 pm

Bazy Chemnovatic nie są dostępne w Polsce.Być może niebawem będą,tak mnie zapewnił producent,więc być może opis który pomieszczę niżej komuś się przyda.
Obrazek

Na początek gotowa,firmowa baza 18 mg.na początek,bo to moja od dawna preferowana moc ,no i baza jest gotowa do użytku,bez mieszania.
Nakrętka wybitnie przeciwko dzieciom,zwłaszcza tym dużym...naprawdę trochę się namęczyłem...
Przelałem ok 30 ml do szklanej laboratoryjnej menzurki. Niewiarygodna wręcz czystość,przeźroczystość,klarowność.Płyn o jednolitej konsystencji,przez który można czytać gazetę.Ani z białej plastikowej butelki,ani z menzurki nie można wyczuć żadnego zapachu.Żadnych obcych wątków zapachowych.Obcych,ponieważ zarówno glikol jak i gliceryna jednak jakieś swoje zapachy i smaki mają.Zapachy bardziej subtelne i trudniejsze do zidentyfikowania niż smaki.Ja w każdym razie odróżniam glicerynę od glikolu.Oba te składniki połączone z zawartością nikotyny 18 mg/ml dają bazę która nieco drapie w gardło,ale nie wytwarza żadnych niepożądanych zapachów.Moje,wrażliwe otoczenie nie wykazywało najmniejszych oznak protestów.Ja sam tylko w pierwszej fazie chmurzenia,wykazywałem niewielkie zdziwienie.Używam "18" od dawna,zarówno gotowych jak i własnej twórczości,ale ta baza ,mam wrażenie,jest nieco mocniejsza.Sytuowałbym ją nawet na poziomie 22 mg.W każdym razie pierwsze wrażenia dość mocne.
Na opakowaniu producent napisał:

NicBase VPG 18 mg/ml 100ml. Diluted pure 99,9% USP/EP nicotine with pharmaceutical propylene glycol (PG) and pharmaceutical vegetable glycerin (VG).
Ingredients:
- Pharmaceutical propylene glycol - 49,1% (CAS No.:57-55-6)
- Pharmaceutical vegetable glycerin - 49,1% (CAS No.:57-55-6)
- Nicotine 1,8% ~ 18mg/ml- (CAS No.: 54-11-5)
Zwraca uwagę brak wyszczególnienia wody.I tej wody tam nie ma,ja jej na pewno i mój sprzęt też,nie wyczuwamy.Co może sugerować tę zwiększoną moc,bowiem nie ma tam tlenu zawartego w wodzie,który osłabia moc nikotyny.
Obrazek

Testy robiłem na:

A.Subtank Mini,grzałka Fused Clapton 1,41 oma, moc 17 W,woltaż 4,90 V.W grzałce Fiber Freaks Density 2.Zasilanie Evic VTC Mini.
B.Subtank Mini,grzałka Fused Clapton ,1,19 oma,moc 20 W woltaż 4,87 V.W grzałce bawełna Koh Gen Do.Zasilaniie Evic VT.

W obu wypadkach chmura bardzo wyraźna,gęsta, w zestawie B, jakby bardziej soczysta i gęściejsza.Ale bardzo nie odbiega od tej z zestawu A.
Transport bez zarzutu,no bo w tych zestawach sama grzałka Clapton już jest ciągle przecież mini zbiorniczkiem bazy.Choć zauważalnie ,nieco lepiej,lżej zaciąga się na Fiber Freaks. Na obu Claptonach wychmurzyłem po ok 20 ml bazy.Naprawdę nie widać na nich śladu użytkowania.
Na nośnikach ,tylko w przypadku bawełny leciutkie przybrudzenie,ale nie przypalenie.To nie jest koloru brązu,a raczej szarości.

To już kolejna baza,kolejnego producenta w moim garażu.Nie będę jej porównywał do innych,bo nie mam takiej potrzeby.Dla mnie mogłaby zawsze być w zasięgu ręki i ust.To dopiero moja trzecia baza,do której nie mam żadnych zastrzeżeń.To znaczy mam jedno.Nie mogę jej "normalnie" kupić na razie.A szkoda...bo kombinacji zakupowych i nie tylko... :) nie lubię!

PS
Opinie o pozostałych bazach Chemnovatic wkrótce.Tym razem będą to bazy 36 mg w moich wariacjach rozcieńczalnictwa...i tym razem zrobię je na zwykłych "kanthalowskich" grzałkach.

Wróć do „Bazy nikotynowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości