ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: Master_PiT » pt lut 08, 2019 7:30 am

Czytam i już zgłupiałem.
Próbuję pojąć jak to w zasadzie działa, albo inaczej...jak się to odczuwa w e-papierosie?
Pewien sprzedawca w Vape Shopie powiedział, że lubi stosować sole nikotynowe, bo nie odczuwa nikotyny i może delektować się smakiem w pełni. Stwierdził także, że to bardzo niebezpieczne dla nowicjuszy, którzy przykładowo wapują 3mg, a korzystając z soli, nawet przy 6mg nie poczują kopa nikotynowego. Za to poczują skutki przedawkowania nikotyny.


Więc jak to w końcu jest? Jest kop, czy go nie ma?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: Tommy Black » pt lut 08, 2019 7:20 am

rearus pisze:Dlatego właśnie jeżeli mam możliwość dosyć szybko wypróbować opcje z solami, a przy okazji potencjalnie to może pomóc w osiągnięciu wymiernego efektu, to czemu by nie spróbować? Niestety, albo i stety, muszę dla tych osób pełnić rolę ambasadora EIN i zapewniać środki 'przekonywujace' do tego, że taki parownik może zastąpić ćmika, a na moje boxy i czajniki (ostatnio to bardziej parowozy ) patrzą krzywo, więc tonący brzytwy się chwyta


No i ten tekst @
Awatar użytkownika
rearus
a wyczerpuje w zasadzie wszystko co trzeba wiedzieć o solach. Jasne że można wiedzieć coś o tym czym są czyli o chemii, czyli że to w zasadzie pierwotna forma nikotyny, która dopiero jest przetwarzana na tę nikotynę, która znamy i używamy.Czy sól nikotyny to jest nikotyna?Jasne że nie. Mają zupełnie inną masę molową, właściwości fizykochemiczne, inny numer CAS, rejestracji etc...No i ze stechiometrii danej soli można stwierdzić, że ekwiwalent czystej nikotyny (PNE = Pure Nicotine Equivalent) = 50% zawartości soli. Dla przykładu, żeby osiągnąć stężenie naszego liquidu odpowiadające 18 mg/ml, należy go zrobić jako 36 mg/ml. Z tym akurat ja się nie zgadzam.Uzywalem gotowych liquidów, dość markowych zresztą o mocach 36 i 50 mg.Jakie są różnice pomiędzy tymi płynami a tym co robi @
Awatar użytkownika
slaviop
o mocach 3mg i który używa nikotyny, nie soli? W zasadzie dla zwyklego wapera, żadne.
Ale, jeśli waper jest sobie w DTL i zaciągnie się nawet tą edymową " 20" to zwilgotnieją mu oczy... :-P a jeśli się zaciągnie "36" to zostanie bez skarpetek. O "50" nie napiszę bo w celach naukowych oczywiście musiałem to zrobić (DTL) ale uwierzcie, nie chcecie tego czytać...
Jest jeszcze jedna właściwość soli, istotna. Jeśli nikotyna uzależnia w jakimś trybie, to sole uzależniają w trybie kosmicznym.Niesamowity sukces POD Juula wziął się też właśnie z tego że w kartridżach była sól a nie nikotyna.I do dziś w większości systemów POD, wklady to sole. Dla kogoś kto chce rzucić papierosy sole są idealne.Nieco gorzej i to trzeba uczciwie napisać, będzie potem, kiedy zechce rzucić i chmurzenie.
Dla większości z nas, chmurzących od lat nikotynę, a przecież wielu z nas już bez nikotyny, sole nie wniosą nic nowego.No może nie tak do końca...bo będziemy chmurzyć mniej. Rzadziej sięgać po sprzęt. Absorpcja soli nikotyny w organizmie jest o wiele szybsza niz nikotyny. Stąd ta sztuczka PMI w swoich papierosach... :-P

Zanim jednak zaczniecie i rzucicie się na te sole, poczytajcie trochę...choćby temat: CO TO SĄ SOLE NIKOTYNOWE? PORADNIK DLA POCZĄTKUJĄCYCH NA TEMAT SOLI
rearus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: pt cze 15, 2018 11:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: rearus » czw lut 07, 2019 11:52 pm

Ramses pisze:Czy ci Pacjenci na pewno chcą rzucić fajki? Hybrydowo to raczej ciężko im będzie wyzwolić się od papierosów.
Zastosowałbym wyższe stężenie. Najwyżej po pierwszym puffie :wow:... , ale przejdzie im ochota na analoga :mrgreen: .
*czajniczek*


Powiem tak - chcieć rzucić fajki chcą, natomiast zauważam jedną rzecz, która u mnie również sprawiła, że miałem 3 podejścia do odstawiania analogów na rzecz EIN - nie mają przekonania/pewności, że EIN zastąpi im analoga poza domem i robią to samo co ja robiłem paląc hybrydowo - palą na zapas, bo nie czują tego 'nasycenia'. O ile faktycznie różnica między solą, a zwykła baza nikotynowa jest taka jak przekazano to na filmiku podlinkowanym przez Tommy'ego, to mogę sobie wyobrazić, że dla przekonywania osoby palącej hybrydowo czy chcącej rzucić będzie łatwiej podtrzymać nawyk wprowadzania się w stan 'nasycenia' szybciej niż dawkowanie sobie nikotyny w małych ilościach i rozkładanie tego na dłuższy okres czasu.
Wiem, że rozwiązaniem może być wyższe stężenie nikotyny - ale szczerze? Tak jak kolega @
Awatar użytkownika
seth13
wspomniał o 'przepalaniu' się, dla mnie w MTL cokolwiek powyżej 6mg nie jest rozwiązaniem (na dobrym setupie w Berserkerze nawet jadę na 3mg, tak jak w DL), bo lubię palić duzo, a liquidy o stężeniu 6+ powodują tylko szybszy ból gardła i wręcz przesycanie się, bo czasu na ten 'rytuał' palenia przeznaczę tyle samo :). I zauważyłem podobna rzecz z moimi 'pacjentami', tyle że za mocny liquid w ich wypadku oznacza, że następnym razem nie sięgną po poda tylko po analoga - bo to pierwsze nieprzyjemne.

Dlatego właśnie jeżeli mam możliwość dosyć szybko wypróbować opcje z solami, a przy okazji potencjalnie to może pomóc w osiągnięciu wymiernego efektu, to czemu by nie spróbować? Niestety, albo i stety, muszę dla tych osób pełnić rolę ambasadora EIN i zapewniać środki 'przekonywujace' do tego, że taki parownik może zastąpić ćmika, a na moje boxy i czajniki (ostatnio to bardziej parowozy :mrgreen:) patrzą krzywo, więc tonący brzytwy się chwyta :)

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
seth13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: sob sty 26, 2019 8:45 am
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 290 razy
Otrzymał podzięk.: 237 razy
Płeć: Mężczyzna

ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: seth13 » czw lut 07, 2019 11:50 pm

Ramses pisze:
seth13 pisze:... nie było to miłe :D

Nikt nie obiecywał, że rzucanie petów będzie łatwe, przyjemne i nie będzie bolało :smile:.
W końcu jednak, udało Ci się - jak mniemam - pokonać nałóg :brawo: ... i popaść w inny :lol: *czajniczek*
... ale smaczniejszy i mniej szkodliwy.

2500 dni temu :D
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: Ramses » czw lut 07, 2019 11:34 pm

seth13 pisze:... nie było to miłe :D

Nikt nie obiecywał, że rzucanie petów będzie łatwe, przyjemne i nie będzie bolało :smile:.
W końcu jednak, udało Ci się - jak mniemam - pokonać nałóg :brawo: ... i popaść w inny :lol: *czajniczek*
... ale smaczniejszy i mniej szkodliwy.
Obrazek
Awatar użytkownika
seth13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: sob sty 26, 2019 8:45 am
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 290 razy
Otrzymał podzięk.: 237 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: seth13 » czw lut 07, 2019 10:55 pm

A efekt przejarania? Sam zaczynałem od 18/24mg
I z braku doświadczenia/ zapominania się, bo cały czas w ręce, kilka razy przysiadłem, nie było to miłe :D
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: Ramses » czw lut 07, 2019 10:33 pm

Haze pisze:... Być może, tak jak mówią w filmie, dla hard-smokerów analogowych, którzy chcą rzucić. Dostają wtedy kopa w płuco solidniejszego niż ze swoich Extra Mocnych(tfu).

Byłem kiedyś takim właśnie zatwardziałym hard-smokerem. Takie wynalazki nie były wtedy dostępne, ale były za to liquidy mocniejsze niż legalnie dziś dostępne bazy :smile:.

rearus pisze:... Mam akurat dwóch takich pacjentów, których (przynajmniej według relacji wszystkich na temat tego jak działa sól nikotynowa) powinno takie działanie przekonać, obecnie lawirują na liquidach w okolicach 6-12 mg używając podów, ale wciąż palą hybrydowo - i to jednak z dużą przewagą analogów.
Chcąc zrobić liquid opierający się na soli raczej powinienem celować w te same moce co na bazie nikotynowej czy powinienem iść w dół/górę?

Czy ci Pacjenci na pewno chcą rzucić fajki? Hybrydowo to raczej ciężko im będzie wyzwolić się od papierosów.
Zastosowałbym wyższe stężenie. Najwyżej po pierwszym puffie :wow:... , ale przejdzie im ochota na analoga :mrgreen: .
*czajniczek*
Obrazek
rearus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: pt cze 15, 2018 11:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: rearus » czw lut 07, 2019 9:13 pm

No właśnie ja się zastanawiam nad tym jak wygląda przełożenie mocy powszechnie używanej przez nas bazy nikotynowej względem soli jeżeli chodzi o osiągnięcie finalnego produktu - liquidu. Mam akurat dwóch takich pacjentów, których (przynajmniej według relacji wszystkich na temat tego jak działa sól nikotynowa) powinno takie działanie przekonać, obecnie lawirują na liquidach w okolicach 6-12 mg używając podów, ale wciąż palą hybrydowo - i to jednak z dużą przewagą analogów.
Chcąc zrobić liquid opierający się na soli raczej powinienem celować w te same moce co na bazie nikotynowej czy powinienem iść w dół/górę?
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: Haze » czw lut 07, 2019 8:54 pm

Niestety trudno mi znaleźć zastosowanie dla tego specyfiku. Być może, tak jak mówią w filmie, dla hard-smokerów analogowych, którzy chcą rzucić. Dostają wtedy kopa w płuco solidniejszego niż ze swoich Extra Mocnych (tfu). Dla większości waperów z jakąś "historią" wapowania salty będą za mocne. Miałem kiedyś 20-kę w podzie "Blue" i mimo że ten sprzęt chmurzył jak pierwsze e-ćmiki z Chin 10 lat temu (czyli prawie wcale) to i tak moc chmury "przytykała"...
Obrazek
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: ZampleBox czyli Ian i Chris opowiadają o Soli Nikotyny która jest od dziś w E-dymie

Postautor: Ramses » czw lut 07, 2019 8:32 pm

Czy ktoś z Szanownego grona, miał już do czynienia z tym specyfikiem?
Obrazek

Wróć do „Bazy nikotynowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości