Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Awatar użytkownika
Zombisztajn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: śr cze 17, 2020 7:32 am
Lokalizacja: Droga krajowa nr. 15
Podziękował: 36 razy
Otrzymał podzięk.: 158 razy
Płeć: Mężczyzna

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: Zombisztajn » sob lut 03, 2024 5:56 pm

Mleczko u nich musisz mieć konto zweryfikowane, czyli musisz mieć firmę.
Mleczko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 19, 2023 10:25 am
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: Mleczko » sob lut 03, 2024 2:54 pm

justynamlynska pisze:Hej.
Od ponad roku nie palę analogowych papierosów (po ponad 30. latach). Od tego czasu w użyciu pody OXVA i Argus, MTL 0.8-1.2 oma.
Przez ostatni rok sama robiłam liquidy na klasycznej bazie nikotynowej. Zaczynałam od 18 mg. Na tę chwilę zeszłam do 5-6 mg/ml.
Zapragnęłam bazy na solach nikotynowych.
Zamówiłam z Chemnovatic NicSalt-B Base. Czy w przypadku soli robię liquid jak do tej pory 5-6mg? Czy jest potrzeba zwiększenia? Już się pogubiłam.

Podepnę się do tematu, w przypadku zamówienia z Chemnovatic, trzeba mieć firmę, czy kupiłaś jako osoba prywatna?

@
Awatar użytkownika
Mleczko
, nazwy własne piszemy dużą literą.
M.
kooneer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 26, 2023 11:29 am
Lokalizacja:
Płeć: nieokreślona

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: kooneer » pt sty 19, 2024 5:57 pm

Tak jak napisałem - liczy się ilość nikotyny w dawce. Nie musisz zmieniać sposobu liczenia specjalnie dlatego, że robisz na solach. No chyba, że smak ci nie podejdzie. ;)
justynamlynska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 20, 2023 8:26 pm
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 2 razy
Płeć: Kobieta

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: justynamlynska » czw sty 18, 2024 4:22 pm

kooneer pisze:...ciach...


Ze specyfikacji producenta wynika, że 1ml ma 200mg czystej nikotyny (349.65 mg/ml benzoate nicotyne).
Wolałabym zmierzać w kierunku zmniejszania ilości nikotyny.
kooneer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 26, 2023 11:29 am
Lokalizacja:
Płeć: nieokreślona

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: kooneer » czw sty 18, 2024 3:42 pm

Cześć Justyna.
Jeśli chodzi o stężenie to robisz tak samo - w końcu efektem ma być utrzymanie obecnej mocy.
Jeśli do tej pory robiłaś na zwykłych shotach, to podobno nikotyna na solach jest łagodniejsza, przez co spotykane są opinie, żeby lać jej więcej - kwestia indywidualna.
Faktem jest, że stężenie nie jest zależne od postaci chemicznej, a od zawartości nikotyny.
justynamlynska
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt sty 20, 2023 8:26 pm
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 2 razy
Płeć: Kobieta

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: justynamlynska » śr sty 17, 2024 9:35 pm

Hej.
Od ponad roku nie palę analogowych papierosów (po ponad 30. latach). Od tego czasu w użyciu pody OXVA i Argus, MTL 0.8-1.2 oma.
Przez ostatni rok sama robiłam liquidy na klasycznej bazie nikotynowej. Zaczynałam od 18 mg. Na tę chwilę zeszłam do 5-6 mg/ml.
Zapragnęłam bazy na solach nikotynowych.
Zamówiłam z Chemnovatic NicSalt-B Base. Czy w przypadku soli robię liquid jak do tej pory 5-6mg? Czy jest potrzeba zwiększenia? Już się pogubiłam.
Awatar użytkownika
Kanek82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: wt gru 05, 2023 5:08 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 41 razy
Płeć: nieokreślona

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: Kanek82 » sob gru 30, 2023 6:08 pm

Dzięki za info @
Awatar użytkownika
Cinmar
, po przeczytaniu na raz całego tematu informacje mi się pomieszały.
:beer1:
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: Cinmar » sob gru 30, 2023 6:03 pm

Takiej matematyki to jeszcze nie widziałem.
W pierwszym przypadku dostaniesz 6,67 mg/ml, w drugim 6 mg/ml.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kanek82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: wt gru 05, 2023 5:08 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 23 razy
Otrzymał podzięk.: 41 razy
Płeć: nieokreślona

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: Kanek82 » sob gru 30, 2023 6:03 pm

Odkopuję i pytam. Czytając niżej zamieszczone wpisy, mam rozumieć że po wlaniu 20 ml bazy nikotynowej na solach, o mocy 20 mg, dostanę moc około 3 mg, a w przypadku Freebase po wlaniu 20 ml 18 mg dostanę moc około 60 mg, tak? Oczywiście chodzi mi o wlanie 20 ml wyżej wymienionych płynów do 40 ml bazy beznikotynowej.
:beer1:
Awatar użytkownika
Abeel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt paź 20, 2023 8:24 am
Lokalizacja: Bstok
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: Abeel » czw lis 16, 2023 7:58 pm

Dodam od siebie, że zrobienie soli nikotynowej z czystej nikotyny nie jest jakąś czarną magią. Szukając informacji na temat tej syntezy, to zachodzi ona przy odpowiednim pH oraz temperaturze. Niestety nie znalazłem dokładnych wartości, ale postanowiłem podejść do tego na chłopski rozum. ;-)

Znalazłem zapas bazy nikotynowej w odmętach szafki, której po rozrobieniu do 10mg/ml nie dałem rady wapować. Wcześniej przez prawie rok zerówki i ostatnio sporadycznie sole nikotyny 20mg na Podzie na wkłady, ale to za drogi interes na dłuższą metę. Z racji tego, że wapuję owocówki oraz dostępność wybór padł na kwas jabłkowy, który znalazłem dostępny od ręki w lokalnym sklepie z suplementami (producent Biomus).
Co do wyboru, sugerowałem się informacją z https://chemnovatic.com/pl/product/nics ... otyny-1kg/ gdzie można przeczytać odnoście jabłczanu nikotyny:
Najbardziej organiczna spośród soli Chemnovatic.
Delikatny cytrusowo-kwaskowy posmak.
Delikatne uderzenie w gardło.

Teraz trochę matematyki. Jabłczan nikotyny to ~55% nikotyny i 45% kwasu, aby doszło do pełnej syntezy potrzebujemy 45/55=0,81(81) w przybliżeniu 0,82 kwasu względem czystej nikotyny. Przykładowo baza 100ml o mocy 20mg ma 2000mg czystej nikotyny, czyli potrzebujemy 2000mg*0,82=1640mg=1,64g kwasu jabłkowego. Waga jubilerska wskazana do odmierzania. Można też zrobić wcześniej roztwór 10% w glikolu samego kwasu i dodać adekwatnie,
Po dodaniu kwasu średnio chciał się rozpuścić więc zrobiłem gorącą kąpiel, którą wszyscy znamy z procesu przyspieszania "przegryzania się" liquidu. Do głębokiego naczynia wlałem ciepłej wody z kranu i wstawiłem butelkę z liquidem. Jak nabrała temperatury, wstrząśnięcie i z powrotem do kąpieli. Po mniej więcej 12h sprawdziłem i efekt był bardziej niż zadowalający. ;-) Brak drapania w gardło i w końcu mogę ponownie cieszyć się z wapowania. :vape:

Mam nadzieję, że przyda się komuś taka informacja. Może ktoś ma swój ulubiony liquid, który nie jest sprzedawany w postaci soli lub jak ja zapas bazy czystej nikotyny albo chce spróbować czegoś innego jak benzoesan nikotyny, który jest głównie sprzedawany w sklepach.
Cały zabieg był jakiś miesiąc temu, finalnie zszedłem do 5mg i testowałem tylko kwas jabłkowy także nie dam sobie ręki uciąć, że w przypadku innych soli ten proces przebiegnie tak samo bezproblemowo. W przypadku dodania 1:1 cytrusowo-kwaskowy posmak jest na prawdę delikatny, dopiero po nieznacznym zwiększeniu dawki ponad wymaganą do syntezy jest bardziej wyczuwalny. Należy pamiętać, że używamy tutaj czystego kwasu gdzie analogicznie w przypadku bitterów dodaje się 1-5% roztworu 10%. Dawkę można też zmniejszyć i zrobić miksa czystej nikotyny i soli. Następnym razem spróbuję z kwasem winowym, ale to dopiero za kilka miesięcy jak zużyję zapas.

W przypadku innych kwasów należy obliczyć odpowiednie proporcje, sugerowałem się tymi podanymi na a-sense. Nikogo nie namawiam do takich eksperymentów i robicie to na własną odpowiedzialność. :czajniczek:
Smok Mag 18 + Wotofo Profile X

Wróć do „Bazy nikotynowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 5 gości