Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: kaper » pt mar 06, 2020 4:39 pm

Tommy Black pisze:Kup oddzielnie sól nikotyny, są takie w sprzedaży, na przykład Liquider Salt i zrób sobie sam mieszankę. Porównasz efekty. Ręczę, że nie zobaczysz takiego koszmarnego widoku jak ten z Twoich zdjęć.

Kupiłem Liquider Salt wczoraj jak byłem w Katowicach i mam pytanie.
Czy taki kolor powinien mieć? Naklejkę odkleiłem by bardziej było widać, ale ręczę że do Liquider Salt 200 MG :

Obrazek
Co ciekawe, na opakowaniu pisze data ważności 08.2019, a na samej buteleczce 11.2021 więc dość dziwna sprawa, a sam przed zakupem tego nie sprawdziłem.
Pierwszy raz mam do czynienia z solami ( nie licząc tego gotowca ) i z takim kolorem, więc wolę dopytać czy się nadaje, czy zlew? :).
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: Maciejko » wt mar 03, 2020 3:18 pm

Warto czytać to, co mówi opakowanie. Czy na liquidzie opartym na solach jest podane stężenie soli czy stężenie nikotyny. Jeśli to pierwsze - spokojnie można założyć tak, jak pisze @
Awatar użytkownika
Tommy Black
. Czyli 20mg/ml soli, odpowiada mocy 10mg/ml zwykłej bazy nikotynowej.
Natomiast jeżeli podane jest na opakowaniu wypadkowe stężenie samej nikotyny - to wtedy należy to traktować tak samo, jak liquid na zwykłej bazie nikotynowej.

Kiedyś był o tym artykuł na stronie A-Sense, ale już nie ma do niego dostępu.
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: SzamanDM » wt mar 03, 2020 2:21 pm

Tommy Black pisze:Nic dziwnego, bowiem na ciumkaczu te 20 mg soli nikotyny odpowiada 10 mg tzw. pure nikotyny, czyli tej "zwyklej".

Czy ten przelicznik ma jakieś uzasadnienie czy konkretne źródło? Chciałbym spróbować jakiegoś gotowca z solą ale te dostępne stężenia w lokalnym sklepiku mnie przerażają. Nie po to schodziłem z nikotyny by teraz przywalić np. 20mg by we łbie się zakręciło.
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: Azgar » pn mar 02, 2020 10:49 pm

Większość mówi że sole nie nadają się do DTL czy niskich stężeń.
Nie zgadzam się z tym, sam używam w atomizerach DTL płynów z solami nikotynowymi o stężeniu 2mg-4mg zależnie od sprzętu i własnego "widzi mi się".
Na początek spróbuj takiego samego stężenia jak dotychczas, przeważnie sól jest sprzedawana w stężeniu 20mg/ml więc dolewając jej 20ml do 40ml premiksu już otrzymasz nieco większe stężenie nikotyny.
Dokładnie 6,67mg/ml, różnica nie duża ale do nikotyny bardzo łatwo się przyzwyczaić dlatego radziłbym zacząć od takiej samej lub podobnej "mocy" liquidu.

W razie potrzeby możesz zwiększyć dawkę. :-D

Mi osobiście, sole pomogły skutecznie ograniczyć ilość zużywanego liquidu, nawet przy tak niskich stężeniach.
Awatar użytkownika
DziedzicPruski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: śr sty 22, 2020 12:39 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Podziękował: 117 razy
Otrzymał podzięk.: 137 razy
Płeć: Mężczyzna

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: DziedzicPruski » pn mar 02, 2020 10:12 pm

Tommy Black pisze:
kaper pisze: Obawiałem się że 20 mg mnie zabije na ciumkaczu, ale ku mojemu zdziwieniu po pierwszych buszkach tylko lekko zakręciło mi się w bani, a później już poszło z górki.


Nic dziwnego, bowiem na ciumkaczu te 20 mg soli nikotyny odpowiada 10 mg tzw. pure nikotyny, czyli tej "zwyklej".

A jak sprawa wygląda z premixami? Do tej pory chcąc uzyskać moc 6 mg do 40 ml premixu dolewałem 20 ml bazy 18 mg. Czy przy użyciu soli należy zwiększyć ilość/moc bazy dwukrotnie? I jak rozumiem używać raczej innych proporcji niż 70/30?
VooPoo: Vinci Air, Argus Air, Drag S, Doric 60
Vismec: R40
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: kaper » pn mar 02, 2020 7:34 pm

Tommy Black pisze:Dziwne to...
Kup oddzielnie sól nikotyny, są takie w sprzedaży, na przykład Liquider Salt i zrób sobie sam mieszankę. Porównasz efekty. Ręczę, że nie zobaczysz takiego koszmarnego widoku jak ten z Twoich zdjęć.

Wiem, muszę tylko zajechać do Katowic i oczywiście podzielę się spostrzeżeniami. :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: Tommy Black » pn mar 02, 2020 7:14 pm

Dziwne to...
Kup oddzielnie sól nikotyny, są takie w sprzedaży, na przykład Liquider Salt i zrób sobie sam mieszankę. Porównasz efekty. Ręczę, że nie zobaczysz takiego koszmarnego widoku jak ten z Twoich zdjęć.
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: kaper » pn mar 02, 2020 7:08 pm

Tommy Black pisze:Wspomniałeś wcześniej, że
kaper pisze:ta 10 ml flaszeczka używana na Ehpro True MTL starczyła mi na tydzień, co uważam za rewelacyjny wynik (wiadomo nie tylko w tym czasie chmurzyłem te sole, ale i tak).
czyli, że coś mogło być zmieszane, nawet śladowo, z liquidem na soli?
Z jakiego drutu jest ta grzałka i jaka była moc?

Na początku miałem taki drut:
Obrazek
A ten ze zdjęcia to był kantal co w gratisie z Chin dostałem. Chmurzone na mocy 10-12 W.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: Tommy Black » pn mar 02, 2020 6:52 pm

Wspomniałeś wcześniej, że
kaper pisze:ta 10 ml flaszeczka używana na Ehpro True MTL starczyła mi na tydzień, co uważam za rewelacyjny wynik (wiadomo nie tylko w tym czasie chmurzyłem te sole, ale i tak).
czyli, że coś mogło być zmieszane, nawet śladowo, z liquidem na soli?
Z jakiego drutu jest ta grzałka i jaka była moc?
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Co to są sole nikotyny? Poradnik dla początkujących

Postautor: kaper » pn mar 02, 2020 6:38 pm

Tommy Black pisze:
kaper pisze:

Natomiast wygląd Twojej grzałki jest straszny ale to raczej sprawka użytych aromatów oraz innych składników tego liquidu. Sama sól nikotyny takiego efektu nie zrobi.

Szkoda że nie zrobiłem foty jak wyglądała grzałka po ok 5 ml, to był dopiero straszny widok, nawet liquid z przeźroczystego zamienił się na brązowy, masakra po prostu :boi: .
Ogólnie to by trza po każdym jednym baniaku przepalać grzałkę i zmieniać bawełnę. Mam dosyć mocnego bzika na tym punkcie i dlatego też moje chmurzenie to 95% samogony :).

Wróć do „Bazy nikotynowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości