BAZY nikotynowe na ciężkie czasy

Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

BAZY nikotynowe na ciężkie czasy

Postautor: Tenmen » śr mar 13, 2019 8:25 am

Arkovianin pisze:Pozwolę zadać pytanie:otoz mam bazę 18 mg ile kropel aromatu wkroplić do takiej bazy??


Pytanie zbyt ogólne napisz na jaką pojemność tej tej bazy chcesz wlać aromat, moc tu nie ma znaczenia....
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

BAZY nikotynowe na ciężkie czasy

Postautor: krisIs » wt mar 12, 2019 3:29 pm

Arkovianin pisze:Pozwolę zadać pytanie:otoz mam bazę 18 mg ile kropel aromatu wkroplić do takiej bazy??


Obrazek

Tutaj masz kompendium wiedzy: viewforum.php?f=31
Czytaj, to nie boli :)
Arkovianin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn mar 11, 2019 8:46 pm
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Płeć: Mężczyzna

BAZY nikotynowe na ciężkie czasy

Postautor: Arkovianin » wt mar 12, 2019 2:49 pm

Pozwolę zadać pytanie:otóż mam bazę 18 mg ile kropel aromatu wkroplić do takiej bazy??
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: BAZY nikotynowe na ciężkie czasy

Postautor: Haze » ndz lip 24, 2016 6:49 pm

Wapujemy.pl ma od jakiegoś czasu w ofercie bazę, która cieszy się sporą popularnością, głównie ze względu na dobrą cenę, no i pewnie też z powodu personelu sklepu, który dwoi się i troi żeby spełnić wszystkie zachcianki forumowiczów z Trawnika (wręcz ZA bardzo według mnie). Tak że trzeba było się jej przyjrzeć:

Obrazek

Testowałem bazę o mocy ~6mg uzyskaną poprzez zmieszanie 50-tki i zerówki zakupionych w wapujemy.pl (obydwie 50/50).

Najpierw quasi-Lepkość:

Obrazek

Czyli nie za gęsto, nie za rzadko - problemów z transportem nie należy się spodziewać niezależnie od parownika.

No i ocena:

Obrazek

Chmura całkowicie w normie, może nawet trochę powyżej przeciętnej. Moc również bez zaskoczeń, aczkolwiek trzeba pamiętać, że to nie był gotowiec o danej mocy, tylko rozmieszana 50-tka. Tak czy inaczej kop wyszedł zgodny z oczekiwaniami. No i posmaczek, który po prostu jest wyczuwalny, ale bez tragedii. Ten typowy, trudny do określenia, "bazowy" aromacik.
ZDECYDOWANIE in plus jest natomiast "spokój" tej bazy - strzałów praktycznie BRAK:

https://youtu.be/WWruA4H6zkw

Podsumowując od wapujemy.pl dostajemy całkiem przyzwoitego średniaka.
Obrazek
Awatar użytkownika
kubica
Waperka
Waperka
Posty: 160
Rejestracja: sob lip 09, 2016 9:40 pm
Lokalizacja: Internet
Podziękował: 101 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: nieokreślona

Re: BAZY nikotynowe na ciężkie czasy

Postautor: kubica » sob lip 23, 2016 4:28 pm

Chemnovatic pisze:
Haze pisze: Powyższe testy JEDNOZNACZNIE wskazują zwycięzcę, którym jak dla mnie zostaje VPGoptima by Chemnovatic. Jej doskonała neutralność pozwala na rozwinięcie skrzydeł zarówno tytoniówkom, jak i owocom, a sama chmura jest po prostu GE-NIAL-NA. To po prostu jedna z najlepszych baz (najlepsza?) jakich miałem okazję używać

...Cieszę się, że nasza baza podeszła Ci do gustu :)

Mnie też-wierzę ,bo na dniach będzie u mnie,Optima 30PG/70VG
Pierwszy EIN w lutym 2013 *czajniczek*
Interesuje mnie tylko to czy i kiedy znowu wyskoczy mi kontrola temperatury *konik*
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: BAZY nikotynowe na ciężkie czasy

Postautor: Haze » sob lip 23, 2016 4:10 pm

Chemnovatic pisze:Jeżeli chodzi o strzelanie to może chcecie zrobić głębsze, wspólne testy ?

Ale z kim wspólne? Z Tommym? Bardzo chętnie.
Tylko z tego co wiem Tommy pracuje obecnie nad unikalną metodą oznaczania zawartości nikotyny w bazach :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Chemnovatic
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 86
Rejestracja: śr sie 19, 2015 6:02 pm
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 147 razy
Otrzymał podzięk.: 165 razy
Płeć: nieokreślona

Re: BAZY nikotynowe na ciężkie czasy

Postautor: Chemnovatic » pt lip 22, 2016 10:45 pm

Haze pisze: Powyższe testy JEDNOZNACZNIE wskazują zwycięzcę, którym jak dla mnie zostaje VPGoptima by Chemnovatic. Jej doskonała neutralność pozwala na rozwinięcie skrzydeł zarówno tytoniówkom, jak i owocom, a sama chmura jest po prostu GE-NIAL-NA. To po prostu jedna z najlepszych baz (najlepsza?) jakich miałem okazję używać


Haze dzięki wielkie za testy :) Na prawdę dobra robota. Dobra to nawet mało powiedziane. Różne testy / recenzje czytałem / oglądałem itp. ale tutaj pełna profeska, wykresy, fotki itp. :D

Cieszę się, że nasza baza podeszła Ci do gustu :) I nie skromnie powiem, że VPG Optima 3 mg/ml jest najczęściej kupowaną bazą przez naszych zagranicznych klientów :)
Chcieliśmy kiedyś wprowadzić bazę tytoniową, ale jednak był mały odzew od klientów i brak zapotrzebowania. Dlatego zrezygnowaliśmy z pomysłu. Kiedyś chyba pisałem o tym na Salonie :P

Raz jeszcze dziękuję i cieszę się z wygranej :) :brawo:

PS. 1. Jeżeli chodzi o strzelanie to może chcecie zrobić głębsze, wspólne testy ?
PS. 2. Jak nawet baza nie ma dodanej wody, to zawsze jest jej trochę w nikotynie, glikolu, glicerynie :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: BAZY nikotynowe na ciężkie czasy

Postautor: Tommy Black » ndz lip 17, 2016 12:08 pm

Haze pisze:Najłatwiej byłoby obwinić za to wodę w składzie - glikol ma temp. wrzenia 190*C, gliceryna 290*C, no a woda wiadomo, poza tym ma nieco mniejszy ciężar właściwy (gestość) więc szybciej i radośniej sobie odparowuje .


Istotnie najłatwiej i zapewne najczęściej sobie to właśnie tak tłumaczymy, bo przecież ma to sens. Ale czy tak jest naprawdę?
Kiedyś "strzelała" mi baza która na etykiecie przynajmniej miała 0 % wody. Od czegoś to jednak zależy, chyba jednak nie od samej wody jako takiej?
Ta sama baza na grzałce typu Clapton Fused już nie strzelała... :roll:
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: BAZY nikotynowe na ciężkie czasy

Postautor: Haze » ndz lip 17, 2016 11:56 am

Tommy Black pisze:Bardzo mnie ciekawi czy da się jakoś jednoznacznie, niekoniecznie naukowo, ustalić co odpowiada za te "strzały i "fajerwerki" ?

Najłatwiej byłoby obwinić za to wodę w składzie - glikol ma temp. wrzenia 190*C, gliceryna 290*C, no a woda wiadomo, poza tym ma nieco mniejszy ciężar właściwy (gestość) więc szybciej i radośniej sobie odparowuje :smile: .
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: BAZY nikotynowe na ciężkie czasy

Postautor: Tommy Black » sob lip 16, 2016 3:59 pm

Bardzo mnie ciekawi czy da się jakoś jednoznacznie, niekoniecznie naukowo, ustalić co odpowiada za te "strzały i "fajerwerki" ?

Wróć do „Bazy nikotynowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości