Żółtawy kolor świeżej (?) bazy

Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Żółtawy kolor świeżej (?) bazy

Postautor: Vlad » ndz maja 10, 2020 10:53 am

EricSon pisze:Witam,

Przez wzgląd na to jakie mamy aktualnie trudne czasy dla e-palaczy, i to że przyjdą jeszcze gorsze, postanowiłem zrobić większy zapas bazy nikotynowej.

Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.


Pozdrawiam. :czajniczek:

M.

Kupuje w oryginalnych opakowaniach Dark Star 36mg 1L. Zwykle jest w takim kolorze jak na zdjęciu, czyli lekko żółta. Ale poprzednim razem była prawie bezbarwna, na co sprzedawca poinformował mnie że jest akurat wyjątkowo świeża. Kupiłem 3 butelki po 1L, rozlewamy je na trzech i zużywamy w około pół roku. Po rozlaniu trzymam w ciemnych szklanych butelkach i zawsze jest ok. Kolega kupił 72mg i ta z kolei była mocno żółta, ale wszystko było ok.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Żółtawy kolor świeżej (?) bazy

Postautor: Alchemik » ndz maja 10, 2020 10:53 am

SuwMar pisze:@MA, czytałem i wiem dokładnie co miałeś na myśli. Zadam Ci pytanie. Czy Ty byś kupił taką bazę jak to zrobił kolega?

Rozdzielmy więc te dwa zagadnienia i powiedzmy to wprost, bez pozostawiania niedomówień:

1) Kupowanie czegokolwiek z nieznanego źródła jest zawsze obarczone ryzykiem i należy tego unikać.
2) Ciemnienie bazy nikotynowej jest zjawiskiem naturalnym i można je spowolnić stosując opisane wcześniej procedury.

:beer1:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Żółtawy kolor świeżej (?) bazy

Postautor: SuwMar » ndz maja 10, 2020 10:45 am

@MA, czytałem i wiem dokładnie co miałeś na myśli. Zadam Ci pytanie. Czy Ty byś kupił taką bazę jak to zrobił kolega?

Edit.
Pomińmy tu stężenie, skupmy się na źródle.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Żółtawy kolor świeżej (?) bazy

Postautor: Alchemik » ndz maja 10, 2020 10:38 am

SuwMar pisze:@MA
Z całym szacunkiem do Ciebie, ale jeżeli rozlewanie bazy w garażu przy kole od samochodu (nie mówię, że w tym przypadku tak jest), to jest dla Ciebie "urban legend" i demonizowaniem problemu, to nie mam więcej nic do powiedzenia. Zapewnienie ustne "sprzedawcy" o terminie przydatności, brak jakiejkolwiek naklejki, dla mnie mówi samo za siebie. Oczywiście wszyscy jesteśmy, albo powinniśmy być dorośli i odpowiadamy za to, co robimy.

Przeczytaj proszę uważnie ostatnie zdanie w moim poście.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Żółtawy kolor świeżej (?) bazy

Postautor: SuwMar » ndz maja 10, 2020 10:28 am

@MA
Z całym szacunkiem do Ciebie, ale jeżeli rozlewanie bazy w garażu przy kole od samochodu (nie mówię, że w tym przypadku tak jest), to jest dla Ciebie "urban legend" i demonizowaniem problemu, to nie mam więcej nic do powiedzenia. Zapewnienie ustne "sprzedawcy" o terminie przydatności, brak jakiejkolwiek naklejki, dla mnie mówi samo za siebie. Oczywiście wszyscy jesteśmy, albo powinniśmy być dorośli i odpowiadamy za to, co robimy.

Edit.
Tak jeszcze dla jasności w temacie, nie mówię że bym nie kupił takiej bazy od kogoś z forum, od kogoś, kogo realnie nie znam, ale po jakimś czasie w tym wirtualnym świecie, mam o takim osobniku wyrobione zdanie.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Żółtawy kolor świeżej (?) bazy

Postautor: Alchemik » ndz maja 10, 2020 10:18 am

SuwMar pisze:@MA
Wszystko to co napisałeś się zgadza, o ile masz bazę nawet stężoną, ale oryginalnie zamkniętą, nie przelewaną być może kilkukrotnie, w nieznanych warunkach.
Jeżeli jest inaczej, to robisz to tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Nie demonizujmy powtarzając historie z obszaru "urban legend". Opisywane zjawisko należy rozpatrywać na płaszczyźnie nauki, a kinetyka chemiczna jest bezduszna i nie pozostawia marginesu swobody na gusła i zabobony. :blush:

Nie czarujmy się. Nikotyna zawsze będzie ciemnieć i jeżeli rzucicie okiem na karty MSDS dowolnego dostawcy, to zauważycie, iż w opisie koloru pojawia się informacja "bezbarwna do żółtej". Jako chemik mam raczej o wiele większe obawy w stosunku do długo leżakujacych baz bez zabarwienia, gdyż zaczynam sobie zadawać pytanie o zastosowany stabilizator... który potem wprowadzamy do swoich płuc. :ble:

Reasumując...

Pojawiające się żółte zabarwienie bazy nikotynowej jest zjawiskiem całkowicie normalnym, a zastosowane w opisie powyżej środki zabezpieczające pozwolą nam na długie przechowywanie bez znaczącej utraty właściwości.

PS
Do rzetelności dostawcy się odnieść nie mogę, gdyż nie znam człowieka i jego wyrobów.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
SuwMar
Płeć: nieokreślona

Żółtawy kolor świeżej (?) bazy

Postautor: SuwMar » ndz maja 10, 2020 10:05 am

@MA
Wszystko to co napisałeś się zgadza, o ile masz bazę nawet stężoną, ale oryginalnie zamkniętą, nie przelewaną być może kilkukrotnie, w nieznanych warunkach.
Jeżeli jest inaczej, to robisz to tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Żółtawy kolor świeżej(?) bazy.

Postautor: Alchemik » ndz maja 10, 2020 9:59 am

Żółknięcie bazy nikotynowej jest zjawiskiem całkowicie naturalnym i wynika z właściwości samej nikotyny. W tym przypadku nie jest to jeszcze proces zbyt daleko posunięty i jeżeli chcesz uratować ten produkt, to:

1) Natychmiast rozcieńcz go do pożądanego zakresu stężeń (im niższe, tym lepiej). Szybkość reakcji chemicznych zależy od stężenia i im będzie ono niższe, tym wolniej będą zachodzić.
2) Przelej rozcieńczoną bazę do mniejszych buteleczek (np. 100ml). Proces ten będzie biegł dalej i możliwe, iż część produktu ulegnie tak daleko posuniętym przemianom, że baza będzie całkowicie niewapowalna. W takim przypadku lepiej jednak stracić kilka setek bazy aniżeli całość.
3) Buteleczki z rozcieńczoną bazą koniecznie należy przechowywać w niskiej temperaturze, bez dostępu światła i tlenu. Schowaj więc szczelnie zakręcone buteleczki (i oczywiście odpowiednio opisane) w chłodnym miejscu (np. piwnica) i nie otwieraj co chwila w celu "sprawdzenia czy wszystko gra".

Jeżeli zastosujesz się do tych wskazówek, to spokojnie będziesz mógł stosować tą bazę jeszcze przez wieeeeele miesiecy. :palicygaro:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Żółtawy kolor świeżej(?) bazy

Postautor: Krasnal45 » ndz maja 10, 2020 9:58 am

Też jestem ciekaw tego źródła. Kto to jest taki odważny i na odległość handluje bazą 72(??)mg/ml. Na dodatek w takich wielkich pojemnikach...
Trochę to takie balansowanie na cienkiej linie na wysokości 100m bez zabezpieczenia.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
EricSon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: ndz sty 14, 2018 9:06 am
Lokalizacja:
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Żółtawy kolor świeżej(?) bazy.

Postautor: EricSon » ndz maja 10, 2020 9:57 am

SuwMar pisze:Ja to tylko chcę Ci pogratulować zakupu z całkowicie nieznanego źródła. W zasadzie to też mogłeś dostać zapewnienie o terminie przydatności do 2132 r.

O kolorze bazy poczytaj, np. tutaj:

https://starychemik.wordpress.com/2011/ ... z-jeszcze/

Całkowicie nieznane było ono dla mnie, ogłoszenie wisiało od 2017 roku, nie było negatywnych komentarzy, a wręcz przeciwnie było kilka pozytywnych. Oczywiście przed zakupem trochę powymieniałem się wiadomościami ze sprzedającym i było widać ze się na tym zna. Bazy są podobnież od dosyć znanej firmy Dark Star. Też chciałbym zaznaczyć ze teraz znane I pewne źródła to jedynie te z zagranicznych sklepów, które mimo tego ze są pewnym źródłem, to tak jak wspomniałem wymagają kombinacji. No i jest jeden Polski sklep, który wymaga działalności gospodarczej, ja takowej nie posiadam, a nikogo z osób bliskich nie chce wciągać w takie kombinacje.
Starego chemika już czytałem, mimo wszystko dziękuje za linka.
Obrazek :ok2:

Wróć do „Bazy nikotynowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 2 gości