BEBECA - moja MIŁOŚĆ ;-)

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

BEBECA - moja MIŁOŚĆ ;-)

Postautor: Haze » sob lut 27, 2021 2:59 pm

Spieszę donieść tym dwóm miłośnikom Bebeki oprócz mnie, że Atmosi w końcu zdjęli ban i wysyłają swój towar za granicę. Bebeka jest dostępna w dwóch wersjach (obydwie oczywiście bez nikotyny):
* premiks 50/60 (czyli 50 ml płynu, który trzeba uzupełnić do 60 ml) w cenie 18 EUR, co wychodzi sporo drożej niż kiedyś u Piotra :szok1: ,
* koncentrat 20/60 (czyli 20 ml płynu, który dopełniamy do 60 ml) - nie dość, że jest sporo tańszy (12 EUR) to jeszcze taką objętość dużo łatwiej rozrabiać - żeby z 50 ml uzyskać 60 ml o mocy 6 mg trzeba było używać mocnej bazy, tutaj wystarczą dwa shoty 18 mg i 20 ml "zerówki". Smakowo jest praktycznie identycznie.

Obrazek

Ukryta zawartość
To forum wymaga zarejestrowania i zalogowania się, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

BEBECA - moja MIŁOŚĆ ;-)

Postautor: Haze » wt sty 01, 2019 1:08 pm

Haze pisze:Jutro sprawdzę jak wyglądają grzałki ...

No to sprawdziłem (NIE OGLĄDAĆ PRZY JEDZENIU :mrgreen:):

Obrazek

Obrazek

W przypadku Bebeki widać chociaż szczątkowo drut, King zawala wszystko totalnie.
Obrazek
bertoVapes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:36 am
Lokalizacja:
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

BEBECA - moja MIŁOŚĆ ;-)

Postautor: bertoVapes » pn gru 31, 2018 8:15 pm

Luks pisze:@bertoVapes Jest możliwość, my z żona wróciliśmy do MTL po długiej przygodzie z DTL.. Zaczęły nas męczyć wielkie chmury.. Nowoczesne parowniki MTL bardzo dobrze oddają smak i moc.. początkowo nie byłem przekonany do tego ale po zalaniu 6mg do Ammita MTL wiem ze więcej tam nie potrzeba *czajniczek*

Z moda dwu akumulatorowego przeszedłem na singlowe zasilanie. Zużycie liquid zmiejszyło się o około 70%.


Też jestem już od dawna bardzo zmęczony wielkimi chmurami. Miałem kilka prób powrotu do MTL ale nic z tego nie wyszło. Ammita MTL też miałem (heh czego ja już nie miałem ;)) ale szybko okazało się że to nie to. W nowym roku trza będzie znów spróbować. Ale tym razem podejdę do tematu na poważnie i dobrze się przygotuję. Coś czuję że czeka mnie długa lektura. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

BEBECA - moja MIŁOŚĆ ;-)

Postautor: Haze » pn gru 31, 2018 5:44 pm

jaaano pisze:Tytoń w Bebece jest wyśmienity to niezbicie trzeba przyznać -tylko gdzie takowego szukać ?

Jeśli szukać singlowego tytoniu to najbliższa Bebece jest chyba Virginia od Novy - TUTAJ masz opis. Warto przeczytać cały ten wątek bo Nova ma też parę innych strzałów. A kilka aromatów bebekopodobnych znajdziesz też w TYM wątku, wszystko do kupienia w vapelab.pl.
Obrazek
jaaano
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: śr lis 07, 2018 5:57 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 62 razy
Płeć: Mężczyzna

BEBECA - moja MIŁOŚĆ ;-)

Postautor: jaaano » pn gru 31, 2018 4:25 pm

I jako że sylwek to zgodnie z założeniami puściłem z chmurą już około 20ml Bebeki.
Do buteleczki dodałem bazy 50/50 18-ki 10ml.
Wrażenia ? no karmel jest wszędzie, od początku do końca a nawet przy oblizywaniu wąchów po he he.
Na B.baby i smokowym mesh'u spectrum doznań jest u mnie na 55W, idąc w dół wzmaga się słodkość a w górę zanika na rzecz tytoniowych wrażeń.
Słodkie to niemożebnie ale nie na tyle by było dokuczliwe, jest jak dla mnie przewaga słodkości nad tytoniem który no co tu pisać więcej jest SUPER !
Takiego właśnie spodziewałbym się chętnie w każdym tytoniowym liqudzie a inne smaki to powinny być tylko odnośniki ewentualnie wersje wzbogacone o jakiś tam dodatek.
Bazy o takim tytoniowym smaku chciałbym mieć całe wiadro i teoretycznie nic do szczęścia nie potrzeba no może od czasu do czasu wpadłby tam jakiś orzeszek ? może coś miodowego ?
Tytoń w Bebece jest wyśmienity to niezbicie trzeba przyznać -tylko gdzie takowego szukać ?
Czasami deklarowana wanilia ujawnia się taką znikomą, krótkotrwałą nutką goryczki, takie małe uszczypnięcie ale to nie za każdym razem i również w niczym nie przeszkadza.
A drogie to ! a jak znika w baniaku !
Jak bym miał do czegoś to porównywać to nie za bardzo jest do czego ale jakieś tam parę wspólnych cech z Carribean Blend Inawery by się znalazło.
Gdyby ująć co nie co tego karmelu śmiało mógłbym uznać Bekeke za najwyższa półkę na równi z Maxboro FlavourArt choć ten drugi jest taki bardziej hmm ? papierosowy po prostu.
Czy podzielam zachwyty Hazeego ? a jakże ! nie jest to dla mnie numero uno ale ścisła czołówka top grupy.
Luks
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 03, 2018 9:40 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podzięk.: 3 razy
Płeć: Mężczyzna

BEBECA - moja MIŁOŚĆ ;-)

Postautor: Luks » pn gru 31, 2018 11:50 am

@
Awatar użytkownika
bertoVapes
Jest możliwość, my z żona wróciliśmy do MTL po długiej przygodzie z DTL.. Zaczęły nas męczyć wielkie chmury.. Nowoczesne parowniki MTL bardzo dobrze oddają smak i moc.. początkowo nie byłem przekonany do tego ale po zalaniu 6mg do Ammita MTL wiem ze więcej tam nie potrzeba *czajniczek*

Z moda dwu akumulatorowego przeszedłem na singlowe zasilanie. Zużycie liquid zmiejszyło się o około 70%.
bertoVapes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:36 am
Lokalizacja:
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

BEBECA - moja MIŁOŚĆ ;-)

Postautor: bertoVapes » ndz gru 30, 2018 10:36 pm

Mnie tam smakują, rzadko ale smakują. Niestety nie potrafię już wapczyć MTL, tzn. może i potrafię ale nie daje mi to żadnej przyjemności i zaspokojenia głodu nikotynowego. Niestety poszedłem w złą stronę z której nie ma powrotu a przynajmniej w moim przypadku.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

BEBECA - moja MIŁOŚĆ ;-)

Postautor: Haze » ndz gru 30, 2018 10:14 pm

bertoVapes pisze:Te różnice w smaku bebeci być może biorą się z tego że w tamtym czasie wapczyłem jeszcze chyba MTL. ;)

Aaaa, no i to jest taki "drobny" szczegół! Ja cały czas mówię o wrażeniach z MTL, generalnie rzadko która tytoniówka smakuje mi w DTLu...
Obrazek
bertoVapes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:36 am
Lokalizacja:
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

BEBECA - moja MIŁOŚĆ ;-)

Postautor: bertoVapes » ndz gru 30, 2018 9:52 pm

A ja mam problem z tą bebecą. Jak już pisałem wcześniej odnoszę wrażenie że to jednak nie to samo co kiedyś. Zapach z butli to na 100% to samo ale już podczas buchania wyczuwam w niej 2 nieprzyjemne posmaki a mianowicie słodycz połączoną z goryczą (czyżby słodzik??). Poza tym grzałka pracuje jakoś dziwnie z tym liquidem tzn. długo się wygasza powodując syczenie tak jakby transport nie wyrabiał (mam nadzieję że to zrozumiałe co teraz napisałem :lol:). Dwa razy ją już przewijałem i cały czas to samo. Z kingiem nie mam tego problemu, puszczam fire i od razu jest cisza. Sprawdzę jeszcze za chwilę na nixonie S ale na pewno więcej nie kupię, zdecydowanie wolę kinga. :mrgreen:

Te różnice w smaku bebeci być może biorą się z tego że w tamtym czasie wapczyłem jeszcze chyba MTL. ;)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

BEBECA - moja MIŁOŚĆ ;-)

Postautor: Haze » ndz gru 30, 2018 8:20 pm

bertoVapes pisze:Tak czy siak King zdecydowanie lepszy! :mrgreen:

Noooo, Panie Kolego, za takie stwierdzenie parę (setek) lat temu zażądałbym SATYSFAKCJI :mrgreen: :mrgreen:
Ale obecnie podszedłem do problemu w bardziej cywilizowany sposób, robiąc:

WIELKIE PORÓWNANIE KINGA i BEBEKI

Obrazek

Przygotowałem dwa identyczne Centaury ze zwykłymi claptonami w okolicach 1,1 oma, które napchałem identycznymi kawałkami Vendetty:

Obrazek

Nawet zasiliłem to wszystko identyczną elektroniką Tesli:

Obrazek

Kinga umieszałem ponad miesiąc temu, w stężeniu 14%, Bebekę rozrobiłem jakiś tydzień temu. Moc w obydwu przypadkach ~5,5 mg. I tak pufam sobie od Świąt, w różnych okolicznościach przyrody: przed przejedzeniem, po przejedzeniu, przed przepiciem i po przepiciu, i w czasie :mrgreen:, rano do kawy, itp. Na chwilę obecną wychmurzyłem prawie po 3 baniaki każdego zawodnika (czyli po około 12-13 ml) i spostrzeżenia mam dwa:

a) podczas dwóch pierwszych baniaków bardzo trudno było mi wskazać zwycięzcę, minimalnie wygrała Bebeca ( :mrgreen: ) za większą delikatność i to swoje muśnięcie słodyczy. King jest trochę bardziej szorstki, ale w sposób który też może się podobać. Tak że mamy tu właściwie remis ze wskazaniem :smile:

b) a przy trzecim baniaku przestało być przyjemnie :( - obstawiam, że obydwa liquidy tak zawaliły grzałki, że King smakuje jak jakaś podła baza z jeszcze podlejszym aromatem pseudotytoniowym, a Bebeka wprawdzie trzyma się nieco lepiej bo w ogóle jeszcze ją czuć ale nader szczątkowo. Tak że generalnie tu i tu połowa trzeciego baniaka do wylania. Jutro sprawdzę jak wyglądają grzałki ...
Obrazek

Wróć do „Liquidy firmowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości