Pytanie o testy jakościowe liquidów

Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Pytanie o testy jakościowe liquidów

Postautor: salto » śr lis 20, 2019 5:37 pm

@eSCe zapytalismy nie tak dawno o to samo Jacka z Inawery i udzielił nam bardzo precyzyjnej odpowiedzi, jak sprawa w praktyce wygląda. Podałem Ci link, przeczytaj sobie tam krótka aczkolwiek obrazodajną dyskusję.


:whisky:
Obrazek
eSCe
Płeć: nieokreślona

Re: Pytanie o testy jakościowe liquidów

Postautor: eSCe » śr lis 20, 2019 5:27 pm

@
Awatar użytkownika
PucH2
Dzięki za odpowiedź, czyli taka firma, jakbym poprosił i jakieś testy na obecność substancji niebezpiecznych to nie ma żadnego prawnego obowiązku mi ich pokazać?

@
Awatar użytkownika
salto
Jak zawsze pocisnął z grubej rury, dzięki za garść informacji ale jak na zwykłe sprawdzenie bezpieczeństwa od strony typowego użytkownika to trochę przerost formy nad treścią :P
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Pytanie o testy jakościowe liquidów

Postautor: PucH2 » śr lis 20, 2019 5:08 pm

Według ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1446) producenci mają obowiązek rejestracji produkowanych przez siebie płynów w Biurze do Spraw Substancji Chemicznych, a wypuszczane na rynek płyny do e-papierosów jeszcze przed ich rejestracją przechodzą przez szereg badań laboratoryjnych.
W praktyce tylko to drugie czyli rejestracja, i hulaj dusza. Biuro do Spraw Substancji Chemicznych może jednak w dowolnej chwili wycofać produkt nie podając przyczyn.

Badany obiekt jest na żywym organizmie, czyli twoim :lol2:
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

Pytanie o testy jakościowe liquidów

Postautor: salto » śr lis 20, 2019 5:02 pm

Aby być pewnym należy zakupić chromatograf ze spektrometrem MS, np.

Obrazek

oraz program do analizy mieszanin organicznych. Jesli masz więcej kaski, to warto zaiwestować w spektrometr NMR

Obrazek

Ciekły hel do niego kupisz np. >>tu<<, tam też Ci termos wypożyczą. Urządzenie do produkcji ciekłego azotu, którym musisz osłaniać hel od otoczenia, warto kupić od razu z NMR, będziesz miał nie dośc, że zniżke na zestaw, to potem mniej babrania się z zamówieniami i taniej. Aha, tego się nie wyłącza! Utrzymanie go w stanie operacyjnym kosztuje ok. 40 tyś. rocznie. Samo urządzenie, pominę :). Gdybys czuł, że masz braki z chemii, to dobrym pomysłem jest zakup tzw. systemu, >>tutaj<< dla przykładu film, jak prosto dziewczynka sobie go obsługuje, to akurat system do screeningu liquidów.

Zawsze też jest Salon i można podpytać ludzi, co na tym zjedli zęby,>>tu<< masz odpowiedź.

Ewentualnie wysłac próbkę do >>Instytutu Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk<<, do analizy.




:whisky:

Obrazek
Obrazek
eSCe
Płeć: nieokreślona

Pytanie o testy jakościowe liquidów

Postautor: eSCe » śr lis 20, 2019 4:22 pm

Witam ;)
Mam takie pytanie, jako że zawsze mieszam własne liquidy to nie dotyczy mnie ono bezpośrednio natomiast mam znajomych co kupują różne gotowe wynalazki i teraz...

Jakie obowiązki ma firma je produkująca, załóżmy, jeżeli chciałbym się dowiedzieć czy są prowadzone jakieś badania dotyczące ich szkodliwości (mieszanych substancji), czy firma musi je udostępnić?
Jak być pewnym jakości?

Dzięki za odpowiedzi.

Wróć do „Liquidy firmowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 2 gości