Liqueen Cuban Tobacco - nie ten smak co kiedyś, problem

mao2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 08, 2020 9:33 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Liqueen Cuban Tobacco - nie ten smak co kiedyś, problem

Postautor: mao2 » pn mar 09, 2020 6:47 am

MA pisze:Przeprowadzone kilka lat temu zastąpienie wyrobów wytwarzanych przez podmioty zewnętrzne (przy zachowaniu nazwy i marki) przez produkty wytwarzane we własnej nowo otwartej wytwórni w Ostrzeszowie.

I wszystko jasne .
Dzięki @MA
Temat można zamknąć .
Dziękuje.
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 843 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Liqueen Cuban Tobacco - nie ten smak co kiedyś, problem

Postautor: Alchemik » ndz mar 08, 2020 8:37 pm

Przeprowadzone kilka lat temu zastąpienie wyrobów wytwarzanych przez podmioty zewnętrzne (przy zachowaniu nazwy i marki) przez produkty wytwarzane we własnej nowo otwartej wytwórni w Ostrzeszowie.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
mao2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 08, 2020 9:33 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Liqueen Cuban Tobacco - nie ten smak co kiedyś, problem

Postautor: mao2 » ndz mar 08, 2020 7:41 pm

MA pisze:@mao2 słowem kluczem do rozwiązania zagadki jest przeprowadzona parę lat temu "migracja" smaków.

@MA co masz na myśli?
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 843 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Liqueen Cuban Tobacco - nie ten smak co kiedyś, problem

Postautor: Alchemik » ndz mar 08, 2020 1:07 pm

@
Awatar użytkownika
mao2
słowem kluczem do rozwiązania zagadki jest przeprowadzona parę lat temu "migracja" smaków.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
timi
Płeć: nieokreślona

Liqueen Cuban Tobacco - nie ten smak co kiedyś, problem

Postautor: timi » ndz mar 08, 2020 1:01 pm

mao2 pisze:(...)ale niestety to nie to co stary dobry Cuban.
Jeśli koledzy znają ten smak i poleciliby podobny to byłbym wdzięczny.

Niestety nie znam, ale uważam, że MA jest "Królem wszelakich tytoniówek". Od doskonałych szisz, poprzez wytrawne skarpety, klimaty fajkowe, na cygarach kończąc.
Pozostaje jedynie próbować. ;)
mao2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 08, 2020 9:33 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Liqueen Cuban Tobacco - nie ten smak co kiedyś, problem

Postautor: mao2 » ndz mar 08, 2020 12:47 pm

To nie umysł, nie nostalgia, wiem co piszę. Zostało mi jeszcze ok. 5 ml Cuban Tobacco ze starych zapasów. Porównałem z tym co kupiłem teraz, zapach smak i kolor - wszystko się różni.
Napiszę do firmy Liquuen z tym pytaniem, może faktycznie zmienili przepis, który w niczym teraz nie przypomina tego, co wapowałem wcześniej.
Odnośnie mieszania to robię to od 7 lat. Przerabiałem już różne przepisy. :palicygaro: Próbowałem róże firmy łącznie z tak wychwalaną MA. Nawet próbowałem zrobić coś w stylu Cuban Tobacco, ale niestety to nie to co stary dobry Cuban.
Jeśli koledzy znają ten smak i poleciliby podobny to byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

Liqueen Cuban Tobacco -nie ten smak co kiedyś, problem

Postautor: kaper » ndz mar 08, 2020 11:24 am

Raz2trzy pisze: Wtedy wapowało się liquidy P1, Milda i właśnie Liqueen. 20zl za butelke 10ml to w tych czasach rozbój w biały dzień, ale wtedy nie wydawała się to wcale wysoka cena, chyba głównie przez nikłe spalane tych knotowych clearomizerów.

Wtedy tyle to nie kosztowało. Jak pamiętam P1 coś koło 6 zł, a Liqueen ok. 10 zł, ale wtedy to faktycznie były czasy ciumkania i taka buteleczka stykała mi na prawie tydzień :).
timi pisze:Za 20 zł można mieć 20 ml świetnego aromatu, który wystarczy na sporządzenie ponad 400 ml liqudu lub premix 30/50.
Wystarczy zaglądnąć np. na stronę MA.

Oczywiście że tak, ale osobiście znam kilku co nawet im się nie chce shota do premixu wlać nie mówiąc już o mieszaniu i mówię całkowicie poważnie. :)
timi
Płeć: nieokreślona

Liqueen Cuban Tobacco -nie ten smak co kiedyś, problem

Postautor: timi » ndz mar 08, 2020 10:40 am

Szanujący się waper niczego nie kupuje w żadnych "esmokingach", a wszelkie wysepki omija szerokim łukiem.
To kwestia honoru i dobrej pamięci, bo wszystkim w pamięć zapadła haniebna postawa pana Jureckiego (rzecznik prasowy ESW) w czasie wprowadzania wiadomej ustawy.
Podobnie postępują ludzie o giętkim kręgosłupie moralnym, jednak skrupulatnie przyglądający się własnym finansom i dbający o integralność mięśnia zwanego zwieraczem. Ci po prostu nie chcą płacić paskarskich cen za towary nie tylko o wątpliwej, ale coraz niższej jakości.

Za 20 zł można mieć 20 ml świetnego aromatu, który wystarczy na sporządzenie ponad 400 ml liqudu lub premix 30/50.
Wystarczy zaglądnąć np. na stronę MA.
Awatar użytkownika
Raz2trzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 517
Rejestracja: wt kwie 02, 2019 6:27 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 439 razy
Płeć: Mężczyzna

Liqueen Cuban Tobacco -nie ten smak co kiedyś, problem

Postautor: Raz2trzy » ndz mar 08, 2020 10:17 am

Aż mi się przypomniały początki mojej przygody z EIN... Volishowy długopisiak kupiony na wysepce. Wtedy wapowało się liquidy P1, Milda i właśnie Liqueen. 20zl za butelke 10ml to w tych czasach rozbój w biały dzień, ale wtedy nie wydawała się to wcale wysoka cena, chyba głównie przez nikłe spalane tych knotowych clearomizerów. Powiem Ci że jak wracam pamięcią w tamte dni to Liqueeny były naj w prawdę wybitne. Ja bardziej leciałem na owocówkach, i taka brzoskwinia, arbuz czy jak pamiętam Tutti-Frutti to była poezja smakowa, naprawdę wyrafinowane smaki, soczyście i naturalnie odzwierciedlone.
Teraz mimo dostępu do tak wielu aromatów nic mi tak nie smakuję, jak wtedy zawartość tamtych małych buteleczek. Wydaję mi się, że przyczyn może być kilka, i nie koniecznie dotyczą faktu, że firma się zepsuła i ich wyroby to już nie to.

- Umysł płata figle? :P W końcu był to mój pierwszy kontakt z wapowaniem, wtedy sam fakt tego, że coś miało inny smak niż kapeć w gębie było czymś niesamowitym... Może umysł sobie po latach dopowiada? ;)

- Nostalgia? :P To też mi w pewnym sensie tutaj pasuję. W prawdzie to z łezką w oku wspominam te pierwsze przygody z wapowaniem. :P

- No i trzecie, czyli że firma zmieniła recepture. I to jest raczej najpewniejsze, w końcu to długi okres czasu. Ale to wciąż wcale nie wyklucza tych dwóch pierwszych rozkminek... Umysł lubi sobie dużo dopowiedzieć w pewnych kwestiach, no i sam fakt że to wszystko było nowe, świeże - zupełnie inaczej człowiek do tego podchodził i inaczej odczuwał niż teraz, po paru/ parunastu latach konsekwentnego wapczenia. :P
Pozdrawiam!
mao2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz mar 08, 2020 9:33 am
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Liqueen Cuban Tobacco - nie ten smak co kiedyś, problem

Postautor: mao2 » ndz mar 08, 2020 9:51 am

Witam, chmurzę w sumie już od 7 lat. Ogólnie to mieszam sam różne smaki, głównie tytoniówki, ale czasem wracam do mojego numeru jeden: Cuban Tobacco od Liqueen.
Niestety jestem mocno rozczarowany.
Po zakupie ww. smaku w sklepie "esmoking", okazało się, że smak jest ledwo wyczuwalny a kolor liquidu prawie przeźroczysty. To nawet nie leżało koło prawdziwego Cuban Tobacco, które kupowałem wcześniej i który miał mocny intensywny smak a kolor mocno żółtawy. Proszę znawców tego smaku czy Liqueen coś przekombinował, że teraz takie g... sprzedają? Jeśli ktoś ostatnio kupił ten smak, proszę o info czy też tak miał jak ja.
Podsyłam zdjęcie.
Obrazek
Obrazek

 ! Wiadomość od: ErNOL
Witaj @
Awatar użytkownika
mao2


Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Wróć do „Liquidy firmowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość