Gdzie kupię TPA albo coś w zamian?

Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gdzie kupię TPA albo coś w zamian?

Postautor: Vlad » wt sty 18, 2022 7:39 pm

Capellę stosowałem bez problemu w każdym przepisie zamiast TPA, ale zanim się pojawiła, przeszedłem na Inawerę. Capella według mnie jest trochę bardziej "subtelna" w smakach, mniej wyrazista, ale dla mnie akurat na plus.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
stig
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 17, 2022 4:43 pm
Lokalizacja: Świecie
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: nieokreślona

Gdzie kupię TPA albo coś w zamian?

Postautor: stig » wt sty 18, 2022 6:27 pm

Dzięki za informację. Panowie… Właśnie o to mi chodziło – jeśli nie zdobędę TPA, to zacznę pichcić na innej marce, ale generalnie zbliżonych aromatach. Tyle, że nie miałem za bardzo pojęcia, które mogłyby być zbieżne jakościowo. TPA używam w zasadzie od 8 lat, a to, co zdarzyło mi się kupić przed erą TPA, to jakieś nieporozumienie. Waliło chemią, smaki kompletnie niepodobne do nazw i częściej chciało się wymiotować niż wapować. :) A szczerze, eksperymentowanie w jakości aromatów trwa bardzo długo – szkoda więc zarówno czasu jak i pieniędzy na ewentualnie zmarnowaną bazę, czy same aromaty. Niby to nie są jakieś kolosalne wydatki, ale kupienie kilku smaków, przesyłka, potem rozlanie pewnie ze 100 ml na mniejsze porcje do zakropienia aromatem, czekanie 2-3 tygodnie na przegryzienie, potem zalewanie, zmienianie/płukanie grzałki, żeby się nie mieszały… No w cholerę problematyczny proces. A tak przynajmniej wiem, od czego wystartować.
Czyli rozumiem, że jeśli chciałbym kupować gdzieś poza Polską, to mam szukać TFA, a z dostępnych w Polsce, najbardziej zbliżonym w kwestii jakości i spektrum smaku jest Capella?

eD
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gdzie kupię TPA albo coś w zamian?

Postautor: Vlad » wt sty 18, 2022 4:20 pm

Ja z Mother's Milk już dawno zrezygnowałem, bo po chmurzeniu poł roku tylko tego, uszami mi wyszło. Ale tak samo miałem problem z TPA, najbardziej z Bavarian Cream, ale pomału przerzucam się na Inawerę. Creme Vanilla z Inawery jest bardzo zbliżony do Bavarian Cream. Custard trzeba tylko np. ze zwykłą wanilią zmieszać, a truskawka np z 1000 Smaków Świata jest bardzo dobra. Śmietankę możemy zastąpić Wafelkiem Śmietankowym z Inawery i Mother's Milk gotowy.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Gdzie kupię TPA albo coś w zamian?

Postautor: Insane » wt sty 18, 2022 12:21 pm

Aby tak człowiek musiał kombinować, żeby zwykłe aromaty kupić... Istna parodia.
Wampir dobrze gada. Warto rozważyć aromaty, które są łatwo dostępne u nas. Rezultat może Cię pozytywnie zaskoczyć. Widziałem kilka przepisów wykorzystujących jedynie aromaty Inawery. Może warto pójść w tę stronę?
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Gdzie kupię TPA albo coś w zamian?

Postautor: Wampir z Pniew » wt sty 18, 2022 10:52 am

Obywatelu @
Awatar użytkownika
stig
, obecnie na naszym rynku ciężko cokolwiek dorwać z TPA, tak więc jeśli masz możliwość to pozostają Ci zagraniczne sklepy, ale w Strefie Schengen. Z drugiej strony masz niesamowitą możliwość zbudować sobie swojego Mother Milka zupełnie od podstaw. :P Możesz go klepać na Capelli, jak już wyżej zostało wspomniane, możesz improwizować i szukać czegoś dalej. Ja sam obleciałem tyle wersji Mother Milka, że głowa mała i naprawdę można imponujące rzeczy zdziałać, nie trzymając się sztywno schematu. Wystarczy trochę wyobraźni. :czajniczek:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gdzie kupię TPA albo coś w zamian?

Postautor: Tomba » pn sty 17, 2022 6:12 pm

Jak ktoś może prywatnie ściągnąć to tu są: https://www.chefsflavours.co.uk/
TFA to to samo co TPA.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Vapestar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw lut 13, 2020 7:07 pm
Lokalizacja: Nouvion
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 4 razy
Płeć: Mężczyzna

Gdzie kupię TPA albo coś w zamian?

Postautor: Vapestar » pn sty 17, 2022 6:08 pm

Pamiętam Dragon Fruit od TPA, to było mistrzostwo świata. :-)
Awatar użytkownika
erbis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:29 pm
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 33 razy
Płeć: Mężczyzna

Gdzie kupię TPA albo coś w zamian?

Postautor: erbis » pn sty 17, 2022 5:52 pm

Widziałem przepisy na Mother's Milk z aromatami Capella - a te kupisz tutaj - https://www.guiltfree.pl/pl/257_capella.
Awatar użytkownika
Donayo
Patronauta
Patronauta
Posty: 183
Rejestracja: pt sie 14, 2020 11:30 am
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 153 razy
Otrzymał podzięk.: 111 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Gdzie kupię TPA albo coś w zamian?

Postautor: Donayo » pn sty 17, 2022 5:32 pm

No niestety, też bardzo lubiłem TPA, szczególnie ich szarlotkę, ale już dawno pogodziłem się z jej stratą.
Obrazek

- Asmodus Colossal + Wotofo Flow Sub-Ohm Tank (12.01.2022)
- Oxva Origin 2 (20.08.2022)
- Oxva Origin SE (27.09.2022)
- Oxva Xlim SE (30.12.2023)
- Oxva Xlim Pro (31.01.2023)
- GeekVape Digi-Q (29.03.2024)
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Gdzie kupię TPA albo coś w zamian?

Postautor: Tomba » pn sty 17, 2022 5:20 pm

TPA nie jest dostępne w Polsce. Przynajmniej mi i @Wampir z Pniew nic o tym nie wiadomo. Składniki do Mother's Milk ściągałem jeszcze rok temu z Wielkiej Brytanii, ale teraz zatrzymują i konfiskują paczki z tamtego kierunku. Kończę właśnie ostatnie 200 ml tego liquidu i pogodziłem się z rozstaniem z nim. No chyba, że masz jakiś znajomych na wyspach i doślą Ci prywatnie. Tam kosztują śmieszne pieniądze.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], przemi666 i 8 gości