Własne aromaty? Dlaczego nie?

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4519
Podziękował: 2689 razy
Otrzymał podzięk.: 8675 razy

Postautor: Tommy Black » 09 lip 2018, 11:59

sikor pisze:
Tommy Black pisze:Jutro odbiorę, podhoduję nieco i przygotuję specjalnie dla Ciebie aromat miętowy. Tyle że to trochę potrwa.... *czajniczek*

Ale wiesz, że jak mi to przysmakuje to będę Cię atakował o jeszcze tak jak o TQRB? *czajniczek*

Nie ma obawy i nie ma tak lekko Ptica. Tym razem dostaniesz sam aromat i trzeba będzie troche popracować... :-P
Ja raczej nie potrafię zrobić dobrego miętowego liquidu.

Awatar użytkownika
sikor
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 680
Podziękował: 720 razy
Otrzymał podzięk.: 370 razy

Re: Własne aromaty? Dlaczego nie?

Postautor: sikor » 09 lip 2018, 12:03

Mi to się nie chce zmieszać glikol, glicerynę i aromat... a gdzie tam dopiero tworzyć coś bardziej złożonego :)
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 805
Podziękował: 218 razy
Otrzymał podzięk.: 723 razy

Postautor: slaviop » 10 lip 2018, 17:20

Ja może nie mam aż tak dużego doświadczenia w tworzeniu aromatów , ale wiem z autopsji że glikol powinien być raczej dosyć mocno podgrzany. Robiłem tylko herbatę earl grey. Radzę kupić naprawdę markową a nie jakaś minutkę w biedrze bo nic z tego nie wyjdzie. W moim przypadku było użyte prawie całe opakowanie. czas leżakowania około 45 dni. Potem do filtrowania użyłem filtrów z expresu do kawy. Sugerowane stężenie od 10 do 15 %...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
MaiArt
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 123
Otrzymał podzięk.: 86 razy

Postautor: MaiArt » 11 lip 2018, 11:53

W naszych laboratoriach stosujemy ekstrakcję, lecz wykorzystujemy do tego etanol (spirytus spożywczy). Zastosowanie etanolu pozwala na szybszą oraz (co najważniejsze) bardziej efektywną ekstrakcję składników aromatycznych.
Awatar użytkownika
MaiArt
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 123
Otrzymał podzięk.: 86 razy

Postautor: MaiArt » 11 lip 2018, 19:11

Nie wiem dlaczego nie widzę możliwości edycji swojego poprzedniego postu, więc pozwolę sobie na kolejną wypowiedź w tymże temacie...
Otrzymywanie aromatów naturalnych jest bardzo atrakcyjną metodą pozyskiwania nowych komponentów w swoim domowym laboratorium wapera, lecz należy pamiętać, iż metoda ta jest obarczona pewnym drobnym mankamentem w postaci braku selektywności procesu. Mówiąc inaczej - ekstrakcja pozwala na wymycie z ciała stałego wszystkiego, co tylko w danym rozpuszczalniku się roztwarza/rozpuszcza. Czasami są to składniki powodujące pogłębienie smaku i aromatu... a czasami pięknie karmelizujące na grzałkach...
Co tu dużo mówić - osoby znające nasze aromaty tytoniowe doskonale wiedzą o czym mowa ;)
Awatar użytkownika
Buła
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 10
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy

Postautor: Buła » 30 lip 2018, 12:02

Zrobiłem własny aromat kawy,filtrowany dwukrotnie przez jednorazowe torebki z herbaty.4-5 łyżeczek dowolnej ulubionej kawy,około 30-40 ml PG.Kilka razy mikrofala w większej szklanej butelce,coby nie wykipiało.Potem 2-3 godziny,butelka z koncentratem wstawiona do lekko gotującej się wody ,następnie odstawiona na jeden dzień .przefiltrowana X2 przez torebki z herbaty expresowej.Polecam 4 de 5%,koncentratu kawy 3%, Graham Cracker Clear,2% prażonych migdałów,można dosłodzić Brown Sugar Extra. :kawa2:
Awatar użytkownika
Azgar
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 1256
Podziękował: 360 razy
Otrzymał podzięk.: 345 razy

Postautor: Azgar » 09 sie 2018, 21:41

Właśnie rozmieszałem kawę własnej produkcji.
Nie mogłem się powstrzymać oczywiście i spróbowałem na zasadzie shake and vape.
Wiem że to nie tak i wbrew wszystkiemu ale trudno
Wrażenia? Tak dobrej kawy jeszcze nie próbowałem :D
Ciekawe jaki efekt będzie za parę dni.

Wróć do „Aromaty i dodatki”