Inawera na zwykłej bazie, czy z dodatkiem słodzika?

Awatar użytkownika
Neidar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: śr lut 19, 2020 8:39 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera na zwykłej bazie, czy z dodatkiem słodzika?

Postautor: Neidar » czw wrz 03, 2020 5:33 am

Wiele czasu korzystam z aromatów Inawery, i o ile trzymałem się zaleconego stężenia nie miałem problemu ze słodkością wywaru przy pojedynczych smakach. Gorzej jednak kiedy robiłem mix kilku smaków. Nigdy nie mogłem się wstrzelić ze stężeniem poszczególnych elementów, dlatego z lenistwa używałem etylomaltol.
Awatar użytkownika
wiktord15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 03, 2020 12:18 am
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera na zwykłej bazie, czy z dodatkiem słodzika?

Postautor: wiktord15 » śr wrz 02, 2020 10:00 pm

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, zamówiłem właśnie wymienione przeze mnie aromaty i teraz tylko czekać. :)
iJoyShogun + Kylin Mini / Kylin V2
Aegis Solo + Profile Unity
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Inawera na zwykłej bazie, czy z dodatkiem słodzika?

Postautor: Selene » śr wrz 02, 2020 9:37 pm

wiktord15 pisze:Chciałbym się was podpytać, czy te koncentraty i również inne od Inawery, które są chwalone na forach, wyjdą również tak dobre na zwykłej bazie bez dodatków?

Od wielu lat używam aromatów Inawery na zwykłej bazie VG/PG i nigdy nie odczułam potrzeby dosładzania ich. Może dlatego, że nie lubię bardzo słodkich, aromatycznych liquidów (po prostu dozuję je w mniejszej ilości niż zalecane), ale na pewno nie pozostawiają gorzkiego posmaku, jak to określiłeś. Teraz te koncentraty są jeszcze bardziej słodkie niż aromaty...
Jeśli do bazy dasz więcej VG niż PG, to wtedy też bardziej podkręcisz słodkość liquidów. :)
W razie czego to zawsze możesz sobie dokupić słodzik, gdyby okazały się nieodpowiednie dla Ciebie. ;)
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
timi
Płeć: nieokreślona

Re: Inawera na zwykłej bazie, czy z dodatkiem słodzika?

Postautor: timi » śr wrz 02, 2020 9:26 pm

Osobiście nie lubię etylomaltolu.
Jest strasznie mdły.
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7875 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera na zwykłej bazie, czy z dodatkiem słodzika?

Postautor: bulit73 » śr wrz 02, 2020 9:12 pm

Etylomaltol ma smak waty cukrowej, więc bazowy smak aromatu nieco się zmieni. Śmiało możesz rozrabiać na tej bazie, którą używałeś dotychczas.
Obrazek
Awatar użytkownika
wiktord15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 03, 2020 12:18 am
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Inawera na zwykłej bazie, czy z dodatkiem słodzika?

Postautor: wiktord15 » śr wrz 02, 2020 8:44 pm

Witam. Przymierzam się do zakupu koncentratów od Inawery, a dokładnie Mango i Tango oraz Ice Grappe. Sporo czytałem na ich temat na różnych forach i opinie są pozytywne, jednak natknąłem się na pewien wątek, w którym poruszony był temat Etylomaltolu. W dużym skrócie chodziło o to, że liquidy smakują lepiej na bazie VPG Plus od Inawery, która w składzie posiada właśnie ten słodzik, a który można również dokupić osobno. Osobiście używałem do tej pory bazy przygotowanej samemu z glikolu i gliceryny zmieszanej w stosunku 50/50. Chciałbym się was podpytać, czy te koncentraty i również inne od Inawery, które są chwalone na forach, wyjdą również tak dobre na zwykłej bazie bez dodatków? Zależy mi, żeby gotowy liquid był słodkawy i pozostawiał przyjemny posmak tak jak opisują to inni, a miałem do tej pory kilka aromatów, które niestety nie tylko nie były słodkie, ale pozostawiały posmak gorzki, wręcz można powiedzieć suchy (przykładem może być tu Aroma w podstawowej wersji, nie premium), a nie jest to winą sprzętu, ani mieszania, bo wystarczyło zalać samogon wykonany z aromatu od Los Aromatos i od razu było dużo smaczniej. Czy używa ktoś z was również tego słodzika, czy różnica jest nieznaczna i można osiągnąć smaczny, słodki liquid bez tego dodatku?
iJoyShogun + Kylin Mini / Kylin V2
Aegis Solo + Profile Unity

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości