Ilość aromatu, a smak

Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Ilość aromatu, a smak

Postautor: Krasnal45 » sob wrz 05, 2020 5:41 am

Przekraczanie zalecanych przez producenta stężeń aromatu, to najgorszy z pomysłów. Zwykle skutek jest dokładnie odwrotny od zamierzonego. Lubisz słodko? To tak jak Ci @
Awatar użytkownika
iron64
napisał.
Zanabądź jakiś słodzik i dodaj do mieszanki. Przy czym ten dodatek to nie pół butelki, tylko dawki w postaci kilku kropel dosłownie. To już musisz dopracować indywidualnie pod własne kubki smakowe. Pamiętaj, że to działa nieco inaczej niż słodzenie herbaty cukrem. Tu zachodzą procesy chemiczne.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ilość aromatu, a smak

Postautor: iron64 » sob wrz 05, 2020 2:47 am

Inawera nie jest może mistrzem jeśli chodzi o smaki, ale smak mają. Wiadomo niektóre są lepsze inne gorsze, to normalne, ale jeśli stosujesz mocno przekroczone dawki od Inawery i nic nie czujesz to ewidentnie z Twoim smakiem jest źle.
Przekraczanie dawek jest kiepskim pomysłem, dlatego że smak zupełnie inny może być.
Inna sprawa, że może potrzebujesz tylko słodzika? Nie rozumiem czemu, ale ok tak bywa, dokup sobie słodzika i już.
Obrazek
Awatar użytkownika
wiktord15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 03, 2020 12:18 am
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Ilość aromatu, a smak

Postautor: wiktord15 » sob wrz 05, 2020 1:56 am

Witam ponownie. Od dłuższego czasu (ok. 4 miesięcy) walczę z moimi samogonami. Mówię walczę, ponieważ ciągle coś jest z nimi nie tak. Kilka dni temu pozbyłem się wątpliwości co do bazy, z której korzystam. Aktualnie przegryzają mi się dwa liquidy, ale mam dręczące pytanie, na które nie mogłem znaleźć odpowiedzi ani na salonie, ani innych forach. Większość swoich samogonów robiłem z większą ilością aromatu niż zaleca producent. Spowodowane to było tym, że te mniejsze stężenia były pozbawione smaku. Czy to możliwe, że nadmiar aromatu może sprawiać , że liquid jest gorzki i pozbawiony smaku oraz słodkości? Byłem do tej pory przekonany , że większe stężenie aromatu = słodszy liquid, nie koniecznie smaczniejszy, ale przyznaje, że lubię czuć słodycz, zwłaszcza przy owocowych smakach i chciałem osiągnąć najpierw to.
Używając aromy premium i ich serii sweet problemu nie było, bo robotę robił słodzik, ale teraz jak się zastanawiam, to dochodzę do wniosku, że coś musiałem sknocić, jeżeli do tej pory próbowałem kilku aromatów inawery i tyle osób je chwali, poleca, a ja czułem jedynie smak rozczarowania, gdy po 2-3 tygodniach nie było smaku, a nie trzymałem się przy nich zalecanego dawkowania, przekraczając je często w granicach 10% :/

Chciałbym bardzo poznać waszą opinie, bo macie z tym duże doświadczenie, a ja po tych 4 miesiącach powiedziałbym, że wróciłem i tak do punku wyjścia bez większych doświadczeń.
iJoyShogun + Kylin Mini / Kylin V2
Aegis Solo + Profile Unity

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości