Ilość aromatu, a smak

Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1678
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1833 razy
Otrzymał podzięk.: 3018 razy
Płeć: Mężczyzna

Ilość aromatu, a smak

Postautor: Frankosio » pt wrz 18, 2020 10:33 pm

@
Awatar użytkownika
wiktord15
spróbuj aromatów od A-Sense (mają swój "kącik" w Salonie).
Nie wiem czy zawierają słodzik, ale (jak dla mnie) są słodkie, aromatyczne z soczystym pełnym smakiem i jednocześnie nie brudzą grzałki.
Są znacznie słodsze od aromatów Inawery i ja zmniejszam sugerowane dawkowanie by smak nie był taki intensywny.
Weź na próbę np. Octane Mango, Kwiat Pomarańczy lub inny smak owocowy, a nie zawiedziesz się.
https://www.a-sense.pl/fruity-boom.html
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Ilość aromatu, a smak

Postautor: jirajamgo » pt wrz 18, 2020 10:06 pm

@
Awatar użytkownika
wiktord15
Co do aromatu możesz spróbować tego https://MA.pl/deserowe/467-1532-aromat-apple-marshmallows.html#/26-wybierz_pojemnosc-10_ml, mi on smakuje i jest taki dość słodki. MA ma jeszcze słodzik w ofercie gdyby ci było mało słodkości https://MA.pl/komponenty/549-sweetener.html.

Ja na Unity RTA stosuje siatkę ze szpuli Vandy Vape SS316L 300MESH 0.37 w trybie TCR i jak dla mnie to najlepsza opcja.
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA
Awatar użytkownika
wiktord15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 03, 2020 12:18 am
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Ilość aromatu, a smak

Postautor: wiktord15 » pt wrz 18, 2020 9:27 pm

Swoje liquidy testowałem na Profile RTA , siatka od OFRF oraz bawełna od VandyVape - sznurówki 6mm, oraz na Kylinie Mini, w którym zamontowana jest grzałka z drutu , który ma sens , 3mm średnicy, 6 zwojów. I szczerze mówiąc mesh właśnie tak jak napisał @
Awatar użytkownika
iron64
powinien podbijać słodkość, a w moim odczuciu, może nie tyle słodsze, co intensywniejsze w smaku były te liquidy na Kylinie, szczególnie snowman. Nie jest to wina samych premixów, bo tych używałem bardzo krótko, ale przez ostatnie pół roku stosowałem aromaty od Aromy, z serii sweet , właśnie z dodatkiem słodzika i chciałem czegoś innego głównie ze względu na to, że ten słodzik raz, że nie pozostawał obojętny dla mojej grzałki, a dwa, że brakowało mi w smaku konkretnych owoców. Wszystko zbijało się w cukierkowy smak. Najlepiej wspominam Lemonade fantos od Los aromatos. Nie jestem pewien, czy tam dodany jest słodzik, ale czułem w smaku świetną lemoniadę , która była słodka , ale smakowała tak jak opisał producent. Nawet nie wiem kiedy zszedł mi cały ten aromat, tak mi smakował. Korzystałem wtedy z Profile'a z tym samym setupem co teraz, więc wydaje mi się, że to jednak nie wina atomizera. Myślę, że macie rację co do tego słodzika i jego brak powoduje , że nie jestem w pełni zadowolony, niestety. Używam teraz bazy 50/50 , bo z tego co czytałem , to właśnie taka baza oddaje smak lepiej niż 70/30. Czy gdybym zrobił 70/30 VG/PG to faktycznie była by różnica pod względem słodkości ?

A może znacie jakieś serie aromatów, lub pojedyncze przykłady, w których jest już zawarty słodzik , ale nie ma go tam na tyle dużo , żeby zmieniał wszystko w landrynki? Chciałbym mimo wszystko pozostać przy własnych liquidach.
iJoyShogun + Kylin Mini / Kylin V2
Aegis Solo + Profile Unity
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

Ilość aromatu, a smak

Postautor: Krytyk » czw wrz 17, 2020 10:10 pm

Odnosząc się do parowników - te w twoim podpisie to są same dobre smakowce. Może faktycznie setup masz źle zrobiony, ale najczęściej w nich problemem są wycieki, a nie smak. Możesz podrzucić zdjęcie setupu, to coś poradzimy. Dziwna sprawa.
Poruszam się w oparach dymu.
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Ilość aromatu, a smak

Postautor: Wampir z Pniew » czw wrz 17, 2020 9:31 pm

@
Awatar użytkownika
wiktord15
Albo jest jak kolega wyżej pisze, parownik to faktycznie sprawa, która od groma zmienia albo
zastosuj sprawdzony miks ethyl maltolu ze słodzikiem. Dla mnie to była swego czasu kompromisowa opcja.
Na 100 ml liquidu jeśli dobrze pamiętam dodawałem 8 - 13 kropel słodziku oraz 0,5 - 1 ml ethyl maltolu.
A najlepiej jak olejesz słodzik na razie i spróbujesz zwiększyć dawkę gliceryny w liquidach.
Na przykład erytrytol, jeśli dobrze pamiętam, jest słodzikiem, którego produktem wyjściowym jest właśnie
glicerol. Zrób sobie może testowo jeden płyn na bazie 100 VG, jakąś testową dziesiątkę (tylko nie
zapomnij zwiększyć dawkowania aromatu dla czystej gliceryny) i porównaj. >:
Awatar użytkownika
Marro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 05, 2020 11:15 am
Lokalizacja: Silesia
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Ilość aromatu, a smak

Postautor: Marro » czw wrz 17, 2020 8:04 pm

Zadam może głupie pytanie wiktord15. Rozumiem, że te wszystkie próby przeprowadzasz na różnego rodzaju parownikach? Bo może problemem nie są liquidy i kubki smakowe a parownik właśnie... Ja wapuję na parownikach MTL i to co zauważyłem to fakt, że smak liquidu jest w tym przypadku dużo intensywniejszy - mam wrażenie, że przy DTL całość smaku leci w płuco omijając kubki smakowe. ;) Zastanawiałem się nawet czy nie powinno się dla tych dwóch stylów tworzyć osobnych linii aromatów...
Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Ilość aromatu, a smak

Postautor: eferzet » czw wrz 17, 2020 7:26 pm

A może to wina setupu? Niby Kyliny nie są jakieś szczególnie skomplikowane, ale nie wiemy jakiego drutu używasz. Spróbuj na jakimś porządnym subohmie lub MTL swoich produkcji i zobacz jak to smakowo wygląda. Jeśli tak samo, to jak @
Awatar użytkownika
iron64
powiedział, dodaj słodzika, bo mesha już masz.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Ilość aromatu, a smak

Postautor: iron64 » czw wrz 17, 2020 6:59 pm

Ty po prostu potrzebujesz słodkości. Tak więc masz dwie drogi, kupujesz fajny parownik mesh, który z zasady trochę słodkość podbija, lub stosujesz słodziki.
Moim zdaniem jesteś przekabacony przez premixy, ale skoro tak oceniasz smaki jak oceniasz to albo mesh, albo słodziki.
Obrazek
Awatar użytkownika
wiktord15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: pt sty 03, 2020 12:18 am
Lokalizacja: Łowicz
Podziękował: 49 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Ilość aromatu, a smak

Postautor: wiktord15 » czw wrz 17, 2020 6:51 pm

Witam po pewnym czasie. Tak jak napisałem postanowiłem opisać swoje odczucia po zastosowaniu się do waszych porad. Do testów użyłem 3 aromatów t.j. Inawera - Mango & Tango, Ice Grape oraz Los Aromatos Snowman. W przypadku Mango stężenie 20kr/10ml, Ice Grape 15kr/10ml , a Snowman 10%. Minęło 11 dni i podszedłem do testów. Po pierwsze dzięki zastosowaniu się do stężeń proponowanych przez inne osoby z forum Inawery, oraz producenta w przypadku LA zniknęło uczucie tej gorzkości, goryczy, nie wiem nadal jak to najlepiej określić , ale liquid już nie powoduje, że czuję jakbym wapował suchą bawełnę, tylko jest soczysty. Co do smaku, tu jednak jest gorzej. Pomimo 10 dniowej kuracji - najpierw 5 dni czystej bazy, potem dodałem sobie mięty - nie czuję w tych liquidach tego czego oczekiwałem. Wydaje mi się, że to już kwestia mojego smaku, bo czułem faktycznie owoce w Mango & Tango, czułem Ice Grape, chociaż ja bym powiedział, że to bliżej porzeczki niż winogrona było :D , ale jest smak. Problem w tym, że brakuje mi w tym czegoś, słodyczy, może więcej aromatu, sam nie wiem. Aromaty Inawery były dla mnie zwyczajnie ok, nie prędko znów coś zakupię, chociaż planuję zrobić raz jeszcze w nieco większym stężeniu. LA dużo lepiej wypadł w moim odczuciu, fajny smak, na zmianę czuć lemoniadę i porzeczkę. Tu byłem zadowolony. 7 dzień przegryzania kończy dziś Rafaello oraz Black Hole od MA. Jestem bardzo ciekawy tych aromatów, bo zapach z buteleczki jest świetny.

Nie wiem, czy komukolwiek to w czymś pomoże co tutaj napisałem, ale mimo to chciałem się podzielić wrażeniami i raz jeszcze podziękować za rady.
iJoyShogun + Kylin Mini / Kylin V2
Aegis Solo + Profile Unity
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6685
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Ilość aromatu, a smak

Postautor: Krasnal45 » sob wrz 05, 2020 5:34 pm

timi pisze:Świetna również jest nowa linia oparta o "tytki". Proszę, niech ktoś napisze nazwę handlową, bo zapomniałem.

Smokey?
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości