Wasze top 5 aromatów do samogonów

Awatar użytkownika
eferzet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: pn sie 12, 2019 10:54 am
Lokalizacja: Kutno
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 146 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wasze top 5 aromatów do samogonów

Postautor: eferzet » śr mar 10, 2021 9:51 pm

@eSCe Aloes/ogórek jest świetny moim zdaniem. Delikatny smak aloesu i orzeźwiający ogórek. Warto spróbować.
Awatar użytkownika
adique
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: sob maja 09, 2020 8:41 pm
Lokalizacja: Pl
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 36 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Wasze top 5 aromatów do samogonów

Postautor: adique » śr mar 10, 2021 7:46 pm

@
Awatar użytkownika
Broda
Samo, aczkolwiek słyszałem głosy, że niektórzy doszukują się kokosa.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
eSCe
Płeć: nieokreślona

Wasze top 5 aromatów do samogonów

Postautor: eSCe » śr mar 10, 2021 5:13 pm

MA
    Hazelnut Waffers
    Tobaco Custard
    Donut
    Biszkopt
    Cappuccino

Inawera
    Wunder Waffle
    Kaktus
    AirWaves
    Ice Grape
    Biszkopt

Inne
    Just Fake Kawa Latte (brudzi grzałki na potęgę)
    Just Fake Czarna porzeczka (brudzi grzałki na potęgę)
    Just Fake Cukierek lodowy (brudzi grzałki na potęgę)
    Just Fake Kaktus (brudzi grzałki na potęgę)
    Decadent Vapours Cafe Brasiliano
    Decadent Vapours Harlequin
    Decadent Vapours Sammer Punch
    814 Sigebert
    814 Aregonde
    Potion Magique Astropode

Podpinając się do tematu, mam również pytanie odnośnie poniższych aromatów A-Sense, rozmyślam nad zakupem:
    Cherry
    Arbuz
    Borówka/Maqui
    Aloes
    Aloes/Ogórek
    Aloes/Winogrono
    Ice Candy
    Kaktus
    Cappuccino
Może ktoś miał styczność, testował, jak wrażenia?
Awatar użytkownika
Broda
Patronauta
Patronauta
Posty: 208
Rejestracja: pt sty 29, 2021 10:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podzięk.: 203 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wasze top 5 aromatów do samogonów

Postautor: Broda » śr mar 10, 2021 11:54 am

@
Awatar użytkownika
adique
ten Octane Mango to samo mango czy coś więcej w tym aromacie siedzi?

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
adique
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: sob maja 09, 2020 8:41 pm
Lokalizacja: Pl
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 36 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Wasze top 5 aromatów do samogonów

Postautor: adique » wt mar 09, 2021 9:20 pm

Los Aromatos- Lemonade fantos i A-sense Octane Mango. Mógłbym uzupełnić topke o Heisenberga, ale to chyba z sentymentu.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Broda
Patronauta
Patronauta
Posty: 208
Rejestracja: pt sty 29, 2021 10:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podzięk.: 203 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wasze top 5 aromatów do samogonów

Postautor: Broda » wt mar 09, 2021 8:31 pm

Temat moim zdaniem sensowniejszy od wielu innych pojawiających się na tym forum, innych zresztą też[emoji1]. No może z zastrzeżeniem, że dość ciężko podać topkę aromatów z całego okresu wapowania, łatwiej z ostatniego miesiąca, czy po prostu jakieś ostatnie odkrycie.

Jak dla mnie jeśli chodzi o desery całkiem przyjemnym zaskoczeniem jest Nagato od AL Ultimate.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Domansky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr paź 03, 2018 11:47 am
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Płeć: Mężczyzna

Wasze top 5 aromatów do samogonów

Postautor: Domansky » pn mar 08, 2021 7:32 am

Temat moim zdaniem ma duży sens. Nie chodzi nam tu o odpowiedzi typu "nie moje klimaty" czy "całkiem dobre", ale absolutną topkę aromatów, w których czuć premium, które podchodzą ludziom na zlotach etc.

Sam mam mętlik w głowie, chmurzę od jakichś 4-5 lat i tyle samo robię samogony, przerobiłem TPA, Capelle, Fake, Inawerę (tutaj najwięcej ulubionych) i pojedyncze z innych firm, szczerze mówiąc mam tylko 3 aromaty które mi się nigdy nie znudzą, są must have, nie ma dziwnych posmaków, chemii, drapania, mdłości itp. czyli Inawera Kaktus z limonką, Ice Grape i TPA Dragonfruit (już niedostępny, dla mnie jedyny dragonfruit który nie smakuje jak mdłe słodkie kwiatki). Wszystkie smakują znajomym, wszystkie mogę polecić dla fanów owocówek. Przerobiłem sporo aromatów które kiedyś mi smakowały, a teraz bym kibel zalał a nie tanka, to też jest ciekawe i nie wiem z czego wynika.
bo71rys
Płeć: nieokreślona

Wasze top 5 aromatów do samogonów

Postautor: bo71rys » ndz wrz 27, 2020 1:43 pm

FreeVapingPL pisze:Ale teraz pozostaje temat płynów, które odłożyłeś, bo nie posmakowały. Dolewaj je sobie do atomizera, w którym masz resztkę innego smaku. Wapuj. Aromaty będą się mieszać, ale to będzie płynne przejście z jednego do drugiego (który dolałeś). W ten sposób odkryjesz mieszanki, których nie da się kupić. I okaże się, że część z tych 'niesmacznych' aromatów jest super bazą pod bardzo smaczną mieszankę.


Właśnie dzięki takim "eksperymentom", stworzyłem kilka mieszanek, które mi bardzo smakują. :ok:

@
Awatar użytkownika
maroo83
Jeśli mogę Ci coś zaproponować, podpowiedzieć, to TUTAJ znajdziesz kilka (no, może nie kilka, jest 816 przepisów) fajnych mieszanek, stworzonych przez kolegów waperów, nie żadne premix'y.

Prawie każdy przepis, jest szczegółowo opisany, są komentarze, są opisane doznania smakowe i wiele innych.
Niekiedy dobra mieszanka powstaje (jak to zaznaczył kolega @
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
) kilka miesięcy: różne dozowania, leżakowanie, próbowanie, potem przemyślenia, i znowu - zmiana stężeń, czekanie, próbowanie.....
Długi, pracochłonny proces, ale na koniec - uwierz mi - satysfakcja ze stworzenia czegoś własnymi "rencamy" jest niesamowita.
Powiesz wtedy: Patrzcie, to moje, próbujcie tego wszyscy. :D

Pochmurnie :smoke: pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Wasze top 5 aromatów do samogonów

Postautor: Insane » ndz wrz 27, 2020 12:26 pm

maroo83 pisze:Tak, chodzi o te solo. Setki ich na rynku, pewnie niektóre trzeba omijać szerokim łukiem. Na niektóre warto zwrocić uwagę.
Wielu tu wyjadaczy, pomimo że faktycznie odczucia smaków są różne i mocno indywidualne, chętnie poznam Wasze preferencje. :) Zakładam, że to forum jest miejcem wspólnej wymiany doświadczeń. ;)


Rozumiem dezorientację, biorąc pod uwagę setki produktów. Musisz liczyć się, że na takie pytanie otrzymasz odpowiedź, sprecyzowaną od osoby, która Ci odpowie. To nie jest takie proste jak 2+2. Jest wiele aromatów, których nie poleciłbym nikomu, nie oddałbym ich nawet za darmo, bo w moim odczuciu nadają się jedynie do zlewu. Z tym, że te same aromaty przez niektórych są wychwalane pod niebiosa.
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: pt gru 21, 2018 2:21 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 548 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy
Płeć: Mężczyzna

Wasze top 5 aromatów do samogonów

Postautor: FreeVapingPL » ndz wrz 27, 2020 11:00 am

@
Awatar użytkownika
maroo83
, nic się nie poddawaj. :)
MA ma w ofercie coś czego nie widzę nigdzie indziej - możesz kupić próbki aromatów, 2 ml każda. I wtedy:
- kup wszystkie, które z opisu powodują, że Twoje ślinianki zaczynają produkcję śliny,
- rozrób je wg maksymalnych zalecanych stężeń (dzięki czemu będziesz mógł je rozcieńczyć, gdy stwierdzisz, że są zbyt intensywne),
- odczekaj min. 2 tygodnie (jeżeli nie kupisz tytoniówek),
- po tym czasie zacznij próbować,
- niektóre płyny posmakują Ci od razu, inne nie, ale nie wylewaj tych, które nie podeszły za pierwszym razem.

W ten sposób szybko znajdziesz to co lubisz. Ale teraz pozostaje temat płynów, które odłożyłeś, bo nie posmakowały. Dolewaj je sobie do atomizera, w którym masz resztkę innego smaku. Wapuj. Aromaty będą się mieszać, ale to będzie płynne przejście z jednego do drugiego (który dolałeś). W ten sposób odkryjesz mieszanki, których nie da się kupić. I okaże się, że część z tych 'niesmacznych' aromatów jest super bazą pod bardzo smaczną mieszankę.
Wiem, że to wymaga czasu, ale chyba nikt nie znalazł szybkiej metody szukania ideału.
Zaczynasz zabawę na miesiące. Ciesz się tym. Powodzenia.
But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość