Życie na słodko, czyli czym dosładzać liquid

Dark Hulk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: pn wrz 23, 2019 9:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podzięk.: 30 razy
Płeć: Mężczyzna

Życie na słodko, czyli czym dosładzać liquid

Postautor: Dark Hulk » wt wrz 28, 2021 1:18 pm

Cześć.
A ile dajecie tego słodzika od MA? Wiem że to kwestia indywidualna ale nie mam rozeznania jak mocno on jest słodki.
Chciałbym jeszcze zapytać Alchemik o to co podane jest na stronie :
"Roztwór etylomaltolu w glikolu propylenowym (PG) charakteryzuje się wyrazistą, aksamitną słodyczą waty cukrowej subtelnie podkreśloną delikatnymi nutami owocowymi i pozwala na podbicie słodkości tworzonych kompozycji aromatycznych"
Jak mam to rozumieć? To jest sam słodzik czy jakieś owoce również są wyczuwalne?
Awatar użytkownika
Marshall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 18, 2019 7:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Życie na słodko, czyli czym dosładzać liquid

Postautor: Marshall » wt sie 17, 2021 9:21 pm

Powinienem dopisać we wcześniejszym poście zdanie, że Stewię używam wyłącznie jako zamiennika cukru, nigdy nie próbowałem stosować jej do dosładzania liquid'ów. Stewię staram się kupować jak najlepszą, spędziłem trochę czasu na przebadaniu tego tematu. Pomyślałem, że te linki do produktów mogą się przydać lub/i można je omówić, przedyskutować w kontekście liquid'ów, za co dziękuję. Akurat mam te dwa produkty, sprawdziłem jeszcze raz skład i jeśli chodzi o Bulk'a to ja osobiście jestem przekonany, że to 97% czysta wersja Reb A. Jeśli chodzi o Natusweet to tutaj @
Awatar użytkownika
Bogu
dziękuję za zwrócenie uwagi że to 60% stężenie Reb A. Aby jeszcze to bardziej doprecyzować to pozostałe 40% to nie są wypełniacze, tylko raczej stewiozydy, związki organiczne, bardzo dokładnie przebadane przez Ekspertów FAO/WHO pod względem zdrowotnym, co nie zmienia pewnie faktu, że nie nadają się do liquid'ów, ale jako zamiennik cukru jak najbardziej.

eD
KaroloBC
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: wt lut 09, 2021 7:16 am
Lokalizacja: okolice Jaworzna
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: Mężczyzna

Życie na słodko, czyli czym dosładzać liquid

Postautor: KaroloBC » wt sie 17, 2021 7:28 pm

Ja z reguły używam etylomaltolu od Inawery. Dawkowanie różnie ale z reguły ok. 2_ml na 100_ml liquidu, i na większości parowników na których wapowałem liquid jest (przynajmniej jak dla mnie) idealnie słodko, choć do premixów temu daleko (może to i dobrze).

eD
Joyetech Cuboid 150 + Centaurus sub-ohm + 2x Samsung 25R 2500mAh
Awatar użytkownika
Bogu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 11:22 am
Lokalizacja: Hull
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 740 razy
Płeć: Mężczyzna

Życie na słodko, czyli czym dosładzać liquid

Postautor: Bogu » wt sie 17, 2021 6:56 pm

@
Awatar użytkownika
Marshall
I tu właśnie zaczyna się problem. Ten drugi link który podałeś do produktu Natusweet to 97% czystości, ale nie zawiera 100% Reb-A. To jest zmylenie klienta. Reb-A jest faktycznie 97% czyste, ale jest go w produkcie tylko 60%, reszta to wypełniacze pochodzenia stewiowego. Gorzko. Ciężko znaleźć tą informację, ale z odpowiednią ilością "grzebania" idzie tą informację zdobyć.
Ten pierwszy link jest czymś czego jeszcze nie widziałem, szczerze bez większej ilości informacji ciężko stwierdzić czy jest to faktycznie 100% Reb-A o czystości 97%, czy po prostu mieszanka wypełniaczy z jakąś tam zawartością Reb-A. Mimo wszystko, myślę że warto spróbować, lub napisać maila do producenta z zapytaniem o dokładny skład. Stevia ma bardzo wysoką temperaturę spalania, dlatego tzw. nagar się po prostu nie tworzy. Na jednej instalacji bawełny mogę działać nawet 2 tygodnie i jedynie ją wymieniam bo zaczyna się rozpadać. :-)
Przed zamówieniem Stevii warto zrobić porządne rozpoznanie tematu i rynku żeby się nie naciąć.
PS: Zielonego proszku Stevii nie polecam, to zmielony susz zdecydowanie NIE DO UŻYTKU W EIN!
Zapraszam na kanał <<NA WYDECHU>>

Codzienny setup:
Ultroner Gaea 21700 + QP Juggerknot MR
Drag X Plus + Siegfried (Single coil)
Pulse V2 + Requiem


Obrazek
Awatar użytkownika
Marshall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pn lis 18, 2019 7:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Życie na słodko, czyli czym dosładzać liquid

Postautor: Marshall » wt sie 17, 2021 4:23 pm

Najczystszą Stewię jaką znalazłem kupuję, jak jest dostępna, albo tutaj, ewentualnie tutaj.
Awatar użytkownika
Bogu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 11:22 am
Lokalizacja: Hull
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 740 razy
Płeć: Mężczyzna

Życie na słodko, czyli czym dosładzać liquid

Postautor: Bogu » wt sie 17, 2021 1:21 pm

Wybaczcie że odkopuję temat, ale dopiero zobaczyłem @. Stewię można spokojnie używać, ale tylko i wyłącznie jeśli jest to czysty Rebaudiozyd-A. Z tego co się rozglądałem na polskim rynku, takiego produktu nie ma. Najczystszy to 60% Reb-A wypełniany steviolami. To niestety nadaje goryczkę. Mimo wszystko, jeśli ktoś jest w stanie znaleźć 100% czysty ekstrakt Reb-A, robię roztwór 5% w PG i tegoż roztworu dodaję do miksów 1.2%.

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
Zapraszam na kanał <<NA WYDECHU>>

Codzienny setup:
Ultroner Gaea 21700 + QP Juggerknot MR
Drag X Plus + Siegfried (Single coil)
Pulse V2 + Requiem


Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Życie na słodko, czyli czym dosładzać liquid

Postautor: Krasnal45 » sob kwie 17, 2021 5:26 am

MA pisze:powstałe na grzałce osady ulegają dalszym przemianom z utworzeniem produktów głębokiego rozkładu.

...włącznie z powstawaniem substancji smolistych i produktów kancerogennych.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Życie na słodko, czyli czym dosładzać liquid

Postautor: Alchemik » pt kwie 16, 2021 11:26 pm

Sacharoza (podobnie jak i inne węglowodany typu glukoza, fruktoza) nie nadaje się jako komponent służący do dosładzania liquidów, gdyż charakteryzuje się bardzo niską stabilnością termiczną - proces karmelizacji rozpoczyna się już w temperaturze ok 160 st. C - a powstałe na grzałce osady ulegają dalszym przemianom z utworzeniem produktów głębokiego rozkładu.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Życie na słodko, czyli czym dosładzać liquid

Postautor: edarek » pt kwie 16, 2021 10:29 pm

jirajamgo pisze:To ja się pytam czemu nie słodzi się liquidu sacharozą? Jakieś konkretne przeciwskazania? Oprócz nagaru na grzałce?...

Tutaj przydałoby się wyjaśnienie kogoś, kto ma o tym jakieś pojęcie - @MA?
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
jirajamgo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: pt sty 24, 2020 5:17 pm
Lokalizacja: stolica złota Polski
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podzięk.: 131 razy
Płeć: Mężczyzna

Życie na słodko, czyli czym dosładzać liquid

Postautor: jirajamgo » pt kwie 16, 2021 10:13 pm

To ja się pytam czemu nie słodzi się liquidu sacharozą? Jakieś konkretne przeciwskazania? Oprócz nagaru na grzałce? Znalazłem jedynie wpis na internecie że do 4.2% może być cukru w tytoniu. Wpis na blogu Starego Chemika. https://www.google.com/amp/s/starychemi ... rosow/amp/
Lost Vape Thelema Quest 200W + Damn Vape Doom X RTA

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kubaziom73 i 4 gości