"Odsładzanie" bazy, nadawanie wytrawności; poszukiwania

Awatar użytkownika
WE514
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: czw paź 13, 2016 4:28 pm
Lokalizacja: Niedrzwica Duza
Podziękował: 116 razy
Otrzymał podzięk.: 193 razy
Płeć: Mężczyzna

"Odsładzanie" bazy, nadawanie wytrawności; poszukiwania

Postautor: WE514 » wt mar 16, 2021 6:44 pm

Baza jest bezsmakowa (glikol,_gliceryna, nikotyna) oczywiscie kupowane z dobrych sklepów, a_nie z FB.

eD
Wapuję od20 grudnia 2012roku.
Awatar użytkownika
GibkiJanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: sob mar 13, 2021 11:37 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

"Odsładzanie" bazy, nadawanie wytrawności; poszukiwania

Postautor: GibkiJanek » wt mar 16, 2021 5:26 pm

Pierwsze próby jak tylko zaczynają nabierać koloru, to jest, minimum 3 dni. Nie sugeruję się za bardzo tym co tam wtedy wyczuwam, wiem że potrzebują czasu. W temacie jestem dość świeży, raptem 2 tyg. posiadam PODa, od około tygodnia robię samogony (tak wiem, za wcześnie na to wszystko, niestety narwaniec ze mnie i nie wytrzymałem :D) i też najstarsza z produkcji ma niewiele ponad tydzień.


M.
Mój sprzęt:
Joyetech Ego Pod
Smok Vape Pen V2
VooPoo Argus GT + Wotofo Recurve single coil
+ Augvape MerLin Mini RTA
Voopoo Vinci 2 X
eSCe
Płeć: nieokreślona

Re: "Odsładzanie" bazy, nadawanie wytrawności; poszukiwania

Postautor: eSCe » wt mar 16, 2021 4:16 pm

Jeżeli wyczuwasz słodycz w samej bazie to chyba jesteś przewrażliwiony, mieszanki natomiast muszą swoje odstać a ich smak zmienia się z upływem czasu. Ile leżakują twoje mieszanki niczym zaczynasz je chmurzyć?
Awatar użytkownika
GibkiJanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: sob mar 13, 2021 11:37 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: "Odsładzanie" bazy, nadawanie wytrawności; poszukiwania

Postautor: GibkiJanek » wt mar 16, 2021 4:11 pm

Czyli kwas jabłkowy/cytrynowy, to nie ta droga? Owszem, od czasu do czasu palę analogi, jednak po vapowaniu nie oczekiwałem, że będzie to to samo doznanie. Jestem po prostu wyczulony na słodycz :D Nie wykluczam słodyczy w całości, w owocówkach/deserówkach jest jak najbardziej w porządku, po prostu drażni mnie ona tam, gdzie nie pasuje (w moim odczuciu). Aromaty przede wszystkim tytoniowe. Pierwsze jakie kupiłem to USA Mix i 555 gold z Inawery, czekam też na aromaty z MA. Czy możliwe jest, że z czasem samogon na bazie wcześniej wspomnianych aromatów z Inawery zmieni swój profil? Złagodnieje w kwestii słodyczy i nabierze "mocy"? Na chwilę obecną ma nieco ponad tydzień. A co do kupnych liquidów, to próbowałem tylko Tobacco mix z BM (mam tylko to, kupione od razu w większej ilości :D) i kilka owocówek chmurzonych kilka lat temu u kumpla, czyli zasadniczo mam niewielkie pojęcie jeszcze i szukam czegoś dla siebie.
Mój sprzęt:
Joyetech Ego Pod
Smok Vape Pen V2
VooPoo Argus GT + Wotofo Recurve single coil
+ Augvape MerLin Mini RTA
Voopoo Vinci 2 X
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

"Odsładzanie" bazy, nadawanie wytrawności; poszukiwania

Postautor: lesstro » wt mar 16, 2021 8:11 am

GibkiJanek pisze:Czy kwasy dałyby radę stonować słodycz? Jakie są wasze odczucia?

Kwasy? Jakie kwasy? Chcesz sobie krzywdę zrobić? Pytanie, dawno rzuciłeś analogi, a może nigdy ich nie miałeś w ustach, a może nadal równolegle pociągasz?
Szybka i prosta piłka, do wapowania trzeba się przyzwyczaić, jednym pasuje innym nie. Dobór swojego liquidu(ów) to proces długotrwały i czas wielu eksperymentów oraz prób, a do tego jeszcze dochodzi wiele innych czynników, jak sprzęt, moc, rodzaj grzałki, bawełny, kontrola temperatury itd.
Więc albo masz bardzo wyczulony i przewrażliwiony smak, który być może pamięta zwykłego peta i teraz jest Ci za słodko, albo musisz się po prostu przestawić, albo wapowanie nie jest dla Ciebie. :budda:
Trochę się dziwię, bo osobiście nie pamiętam, abym kiedykolwiek wyczuwał jakąś nadmierną słodycz tzw. bazy, która mogłaby mi przeszkadzać w doznaniach smakowych konkretnego aromatu. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: "Odsładzanie" bazy, nadawanie wytrawności; poszukiwania

Postautor: Insane » wt mar 16, 2021 6:47 am

Nie baw się w żadne kwasy, szkoda zdrowia na eksperymenty. Jakich aromatów używasz?
Awatar użytkownika
GibkiJanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: sob mar 13, 2021 11:37 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

"Odsładzanie" bazy, nadawanie wytrawności; poszukiwania

Postautor: GibkiJanek » pn mar 15, 2021 9:52 pm

Baza 50/50, mieszałem samemu. Słodycz jest zarówno w bazie, jak i mieszaninie bazy z aromatem. Sprzętowo szału nie ma, Joyetech Ego Pod, vapowane MTL, gdyż tylko na to pozwala sprzęt. Czy kwasy dałyby radę stonować słodycz? Jakie są wasze odczucia?

eD
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

"Odsładzanie" bazy, nadawanie wytrawności; poszukiwania

Postautor: Wampir z Pniew » pn mar 15, 2021 11:46 am

Oj będzie to ciężki temat. Niestety SDS nie podaje choćby namiastki tego, co tam może się znajdować, tak więc Bitter Wizard formalnie jest jakimś niegroźnym dodatkiem spożywczym, tylko kurde jakim? :-D Mi osobiście lata temu nie podpasował, bo większej różnicy nie widziałem, ale tak jak kolega wyżej pisze, prosimy o więcej info i jak na spowiedzi, tylko bez dodatku "więcej grzechów nie pamiętam", bo to zawsze jest nieprawda. :lol:
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

"Odsładzanie" bazy, nadawanie wytrawności; poszukiwania

Postautor: lesstro » pn mar 15, 2021 11:45 am

GibkiJanek pisze:sposobu na zbicie słodyczy w swojej bazie

No własnie, że Twojej to wiemy, tylko jakieś konkrety typu producent, proporcje PG do VG i odwrotnie, produkt gotowy czy sam zmieszałeś? Poza tym, wapujesz samą bazę czy słodycz objawia się gdy dodasz jaki(e)ś aromat(y)?
GibkiJanek pisze:preferuję wytrawne smaki

Teoretycznie każdy dobry aromat tytoniowy, bo tak to rozumiem, powinien zniwelować słodycz bazy. Może zbyt małe stężenie aromatu masz.
I pamiętaj, że analogicznie po dodaniu coli do whiskey nie do się tego odzmieszać. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Insane
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 670
Rejestracja: wt maja 15, 2018 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 1061 razy
Otrzymał podzięk.: 626 razy
Płeć: Mężczyzna

"Odsładzanie" bazy, nadawanie wytrawności; poszukiwania

Postautor: Insane » pn mar 15, 2021 2:25 am

Zależy jaką metodą chmurzysz i na jakim parowniku, ale pierwszym i najprostszym krokiem jest zmniejszyć stosunek VG do PG. Nadmiar gliceryny daje specyficzny słodkawy posmak.
Możesz jeszcze zaopatrzyć się w aromat DNB od Inawery, jest to aromat-dodatek w stylu „popielniczki” niemniej jednak dodanie 1-3% do bazy lub już gotowego Liquidu nadaje mu pewną nutę wytrawności, do tego świetnie łączy się z niektórymi aromatami owocowymi, w efekcie czego nawet nie odczujesz żadnego tytoniu. Jak to ze smakiem bywa, jest to kwestia indywidualna i możesz nie uzyskać pożądanego efektu.

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Prezes91 i 7 gości