Aromat Earl Grey i polecane przepisy?

Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Aromat Earl Grey i polecane przepisy?

Postautor: Halah » ndz lip 25, 2021 2:41 pm

@
Awatar użytkownika
Kiepek
zapomniałam napisać o jeszcze jednym sklepie, który bardzo lubię i z którego często korzystam. Jest to Aroma Szop: https://aromaszop.pl.
Oni mają naprawdę przyzwoite herbaty, choć mi najbardziej smakuje Ice Tea Brzoskwiniowa. Nie ma w niej chłodzika, to po prostu coś na kształt napojów Ice Tea, czy tutaj może bardziej Nestea. Aroma ma też bardzo fajne owocówki, z takich standardowych na przykład biała truskawka, kiwi, czarna porzeczka i miks o nazwie Rodos, jest to truskawka, ananas, malina i mango. To chyba moje ulubione. Natomiast jeśli lubisz owoce z dodatkiem słodzika, to polecam w zasadzie całą serię Sweet, najbardziej Sweet Love i Sweet Psycho. Są to 2 moje ulubione aromaty z Polski, ale to moje zdanie i nie wiem, czy będziesz miał podobne. :)

Poza tą Green Spring Tea od Inawery, żadna inna klasyczna herbata od polskich producentów jakoś specjalnie mi nie smakuje. :( Aromaty herbaciane MA to nie moja bajka, ale od nich mogę polecić owoce: arbuz, pomarańcza i jabłko. Moim ulubionych aromatem tutaj jest Lemon Cheesecake, to jest deser, ale naprawdę świetny, możesz zamówić chociaż próbkę 2 ml, bo MA daje taką możliwość.

Daj znać, co kupisz i czy smakuje.
:beer1:
Kiepek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 23, 2020 9:56 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Aromat Earl Grey i polecane przepisy?

Postautor: Kiepek » ndz lip 25, 2021 2:28 pm

E-Styx pisze:Choć warto wziąć samodzielny earl grey i poczarować, dodając do niego choćby grapeftuit czy pomelo (również od MA). Tak jak nie lubię cytrusów, to te od Artura po prostu są świetne.



A jak ma się Earl Grey z tej firmy w wapowaniu solo?
Awatar użytkownika
E-Styx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: wt paź 15, 2019 3:27 pm
Lokalizacja: W-wa i okolice
Podziękował: 170 razy
Otrzymał podzięk.: 165 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromat Earl Grey i polecane przepisy?

Postautor: E-Styx » ndz lip 25, 2021 12:34 pm

Nie kaleczę płynów żadnymi wynalazkami w stylu słodzików czy chłodzików. Na dobrze oddającym smak parowniku jest to dla mnie zbędne.
Obecnie katowane: El Cabrón + Pegasus 70W, Engine + Defender 200W, Engine Nano + TOO
"Właśnie odkryłem, że w kontaktach z ludźmi przydaje się solidna, dębowa decha"
Wujek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: sob sie 08, 2020 2:49 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 95 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Aromat Earl Grey i polecane przepisy?

Postautor: Wujek » ndz lip 25, 2021 12:28 pm

E-Styx z ciekawości, dosładzasz z czymś czy jedziesz na czystym aromacie plus baza?
Awatar użytkownika
E-Styx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: wt paź 15, 2019 3:27 pm
Lokalizacja: W-wa i okolice
Podziękował: 170 razy
Otrzymał podzięk.: 165 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromat Earl Grey i polecane przepisy?

Postautor: E-Styx » ndz lip 25, 2021 12:15 pm

To może ja podpowiem nieco, jako zwolennik owocówek i herbacianek. Choć jak wiadomo, gusta smakowe są często kompletnie nieporównywalne, ja na przykład omijam z daleka rzeczy z miętą, anyżem czy cytrusami. Ale jak widać poniżej nie zawsze... :)
Dobrą earl grey faktycznie ciężko znaleźć, ale jest światełko w tunelu, właśnie u MA. Gotowy aromat "earl grey z cytryną" to dla mnie kompozycyjnie mistrzostwo i mój ulubiony aromat z tej stajni. Choć warto wziąć samodzielny earl grey i poczarować, dodając do niego choćby grapeftuit czy pomelo (również od MA). Tak jak nie lubię cytrusów, to te od Artura po prostu są świetne. No i chociaż podobno są produkowane na surowcach naturalnych, nie zauważyłem, żeby zdemolowały mi uszczelki w parownikach. Za mistrzostwo uważam tu też aromat różany i wszelkie mieszanki go zawierające. Pączek z różą czy Valeria Rosa (tu już typowa kompozycja owocowa, dosyć specyficzna) jak dla mnie wymiatają. Zwróciłbym również uwagę na kompozycję Morning Breeze.

Z herbatą zieloną jest lepiej, bo ciekawe propozycje (choć każda inna) znaleźć można u różnych producentów. Z Inawery podchodzi mi aromat zielona herbata z pigwą oraz zielona herbata z jaśminem. Co ciekawe w mojej opinii całkiem dobrą zieloną herbatę solo ma dawny JustFake. Można ją z dużym powodzeniem skomponować choćby z pigwą czy marakują od tego samego producenta i wychodzi coś całkiem smacznego. JustFake ma też chyba najlepszy klon Nestea brzoskwiniowej, przynajmniej w mojej opinii.

Z herbaty czarnej mój faworyt to dawny ArtVap, teraz to się nazywa chyba Fairytales Flavours. Można z powodzeniem używać solo (bardzo aromatyczna), ale w mieszankach z ich guavą, liczi czy brzoskwinią jest jeszcze ciekawsza. Swoją drogą firma ta produkuje też najbardziej podchodzące mi mango, na które do tej pory trafiłem.
Obecnie katowane: El Cabrón + Pegasus 70W, Engine + Defender 200W, Engine Nano + TOO
"Właśnie odkryłem, że w kontaktach z ludźmi przydaje się solidna, dębowa decha"
Kiepek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 23, 2020 9:56 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Aromat Earl Grey i polecane przepisy?

Postautor: Kiepek » ndz lip 25, 2021 11:52 am

@
Awatar użytkownika
Halah
dzięki wielkie. :D Sprawdzam już MA, bo widzę że ma spoko opinie. Poleciłabyś od siebie jakieś aromaty z tej firmy? Głównie owocówki lub napoje/herbaty.

SB
Wujek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: sob sie 08, 2020 2:49 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 95 razy
Płeć: Mężczyzna

Aromat Earl Grey i polecane przepisy?

Postautor: Wujek » sob lip 24, 2021 8:31 pm

Dołączę do pytania. Też szukam dobrej herbatki. Na_razie moją ulubioną był premix hot summer fresh tea. Nie znalazłem nic podobnego, a tej linii już też niestety nie ma. Ale jako fan Earl Greya też poczytam, co koledzy polecają.
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Aromat Earl Grey i polecane przepisy?

Postautor: Halah » sob lip 24, 2021 5:24 pm

@
Awatar użytkownika
Kiepek
teraz nie widuję już za bardzo TPA, tak że w tej kwestii nie pomogę niestety. Są jednak 3 sklepy, które sprzedają sprawdzone i fajne aromaty. Każdy z nich ma w swojej ofercie smaki herbaciane, ale nie jestem w stanie określić, które będą smakowały akurat Tobie. Moim faworytem jest Green Spring Tea od Inawery, czyli zielona herbata z jaśminem, bardzo przyjemna i lekka... Może po prostu podam linki do sklepów i sam sprawdzisz, czy coś z ich propozycji Cię zainteresuje. :)

1. MA: https://MA.pl
2. https://www.aromatyczny.pl/pl/
3. Inawera: https://inawera.com

Link konkretnie do tej herbaty, o której pisałam: https://www.inawera.com/green-spring-te ... -2122.html
Kiepek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 23, 2020 9:56 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Aromat Earl Grey i polecane przepisy?

Postautor: Kiepek » sob lip 24, 2021 4:01 pm

Witam forumowiczów. Jestem miłośnikiem herbatki Earl Grey, swego czasu do każdego zamówienia (o ile było dostępne na stronie) dorzucałem sobie aromat TPA Earl Grey, jedna jeden z moich osobistych topek ulubieńców. Zauważyłem teraz, że jest problem z dostępnością tego aromatu na polskich stronach i stąd moje pytanie - jest jakiś inny aromat Earl Grey godny polecenia, lub jakiś inny herbaciany, który oddawałby podobny smak?
Od razu dopytałbym się o wasze topki ulubione przepisy na liquidy, do tej pory leciałem raczej na zasadzie baza+1 aromat, ale chciałbym spróbować coś zmieszać :D. Ze strony przepisy na liquid większość bazuje na TPA, a zauważyłem, że ogólnie jest krucho z dostępnością tych aromatów.
Pozdrawiam.

H.

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], pytel94 i 11 gości