Do czego wykorzystujecie jeszcze aromaty?

Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7875 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Do czego wykorzystujecie jeszcze aromaty?

Postautor: bulit73 » śr lip 28, 2021 3:12 pm

lesstro pisze:Można jeszcze inaczej i to w dodatku cały liquid.

Gościa chyba suszyło. :lol: :wino:
Obrazek
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Do czego wykorzystujecie jeszcze aromaty?

Postautor: lesstro » śr lip 28, 2021 3:09 pm

Po co piec, gotować czy eksponować. Można jeszcze inaczej i to w dodatku cały liquid. :haha2:
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 2udW_j7m9L
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Do czego wykorzystujecie jeszcze aromaty?

Postautor: Tommy Black » śr lip 28, 2021 3:08 pm

Miodu pisze:Nie widzę potrzeby rozcieńczania aromatu, do tego zastosowania, czymkolwiek.


I w rzeczy samej, niczym tego aromatu nie rozcieńczam. Nawet o tym nie myślałem. Po jakimś czasie, on się po prostu ulatnia poprzez bambusowe patyczki. Wtedy dolewam nowy i cały czas w łazience mam jak w SPA. ;-)
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Do czego wykorzystujecie jeszcze aromaty?

Postautor: Krasnal45 » śr lip 28, 2021 2:27 pm

Pramus89 pisze:Ciekawa sprawa, rozcieńczasz je w tym celu wodą, czy glikolem...?

Nie widzę potrzeby rozcieńczania aromatu, do tego zastosowania, czymkolwiek.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Pramus89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 19, 2020 9:21 am
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy
Płeć: Mężczyzna

Do czego wykorzystujecie jeszcze aromaty?

Postautor: Pramus89 » śr lip 28, 2021 12:37 pm

fistaszek pisze:Tak dla uzupełnienia, z początku też kombinowałem, raz popełniłem dolewkę do liquidu jakimś kwaskowatym aromatem. Chciałem wyostrzyć smak. Skończyło się to tym, że aromat musiał po prostu się zepsuć i liquid zalatywał dziwnym smakiem. 50 ml liquidu poszło w zlew. I to był jednocześnie koniec eksperymentów ze spożywką.


Wszystko pięknie, tylko zasadniczo nie sprecyzowałem- nie chodzi mi o to, czy warto "dosikiwać" nasze liquidy aromatami spożywczymi ze sklepu, tylko czy nasze aromaty do wapowania można wszamać... jeśli tak, to chętnie poznam jakieś przepisy.

Tommy Black pisze: Wpadłem więc na pomysł, aby wykorzystać je do buteleczek z zapachowymi patyczkami w łazienkach. Zamiast kupować uzupełnienia w postaci dedykowanych zapachów, wlewam tam nietrafione aromaty. Efekt często lepszy niż te oryginalne. A nawet zacząłem tworzyć własne kompozycje zapachowe.


Ciekawa sprawa, rozcieńczasz je w tym celu wodą, czy glikolem...?
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Do czego wykorzystujecie jeszcze aromaty?

Postautor: fistaszek » śr lip 28, 2021 10:07 am

Tak dla uzupełnienia, z początku też kombinowałem, raz popełniłem dolewkę do liquidu jakimś kwaskowatym aromatem. Chciałem wyostrzyć smak. Skończyło się to tym, że aromat musiał po prostu się zepsuć i liquid zalatywał dziwnym smakiem. 50 ml liquidu poszło w zlew. I to był jednocześnie koniec eksperymentów ze spożywką.
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Do czego wykorzystujecie jeszcze aromaty?

Postautor: Azgar » śr lip 28, 2021 8:03 am

Sposobów jest wiele, osobiście aromatów tytoniowych i miętowych, używam do ciastek owsianych z czekoladą. :-D

Takie ciastka owsiane z czekoladą i aromatem miętowym, są świetne na upalne dni.

Edit:

Zanim użyjesz aromatu, weź pod uwagę temperaturę w jakiej odparowuje.
Przy zbyt wysokiej temperaturze, nic z tego nie będzie.

Większość aromatów których używałem "do pieczenia", sprawdza się w temperaturach poniżej 160 °C.
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Do czego wykorzystujecie jeszcze aromaty?

Postautor: fistaszek » śr lip 28, 2021 7:23 am

Tu nie ma co debatować. Aromaty spożywcze są do spożywki, a aromaty spożywcze, te spożywcze (nie mylić ze spożywczymi) do wapowania. :P
Aromaty to mały wydatek, czy są warte eksperymentowania? Nie, można użyć tych niechcianych do zapaszków, wylewania w kuwetę kota, ale nie ma wogóle o czym dyskutować gdy chodzi o ewentualne perturbacje zdrowotne, o których dowiesz sie za naście lat, tylko po to by zaoszczędzić parę złotych.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Do czego wykorzystujecie jeszcze aromaty?

Postautor: Tommy Black » śr lip 28, 2021 6:54 am

Pramus89 pisze:Na pewno większość tutaj obecnych posiada aromaty, które pachną nieziemsko, ale ostatecznie przy ich wapowaniu... no pozostawiają trochę do życzenia. Dlaczego nie dodać więc aromatu mango-ananas np. do ciasta?
Proszę, oddaję głos ekspertom.


Nie jestem ekspertem, więc spokojnie zabiorę głos a nawet go oddam...
Jasne, że zdarzyło mi się kupić kilkaset aromatów, które w liquidach nie dawały tego czego oczekiwałem. Były też takie, których nikt ode mnie nie chciał. Wpadłem więc na pomysł, aby wykorzystać je do buteleczek z zapachowymi patyczkami w łazienkach. Zamiast kupować uzupełnienia w postaci dedykowanych zapachów, wlewam tam nietrafione aromaty. Efekt często lepszy, niż te oryginalne. A nawet zacząłem tworzyć własne kompozycje zapachowe.

Obrazek
Awatar użytkownika
Pramus89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 19, 2020 9:21 am
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy
Płeć: Mężczyzna

Do czego wykorzystujecie jeszcze aromaty?

Postautor: Pramus89 » śr lip 28, 2021 6:46 am

Pozwolę sobie zapytać szanowne grono Salonowiczów jak w temacie. Pokrótce powiem, czym spowodowane jest pytanie.

W rozmowie ze znajomym dowiedziałem się, że aromaty spożywcze można kupić w każdym sklepie spożywczym (wiem, trywialne, ale nie korzystałem, to i nie wiedziałem). Zasięgnąłem trochę informacji w różnych zakątkach internetu, i okazuje się, że mnóstwo aromatów spożywczych tworzona jest na bazie glikolu- tak jak nasze waperskie aromaty.
Jednakże NIE POWINNO SIĘ ich używać do inhalacji, gdyż nie są sprawdzane pod względem wydzielania substancji na etapie podgrzewania. Tak więc są weryfikowane chemicznie tylko do zastosowań, do których zostały pierwotnie stworzone.

Więc z drugiej strony... pytanie- czy nasze aromaty, MA, Inawery itp. są sprawdzane pod kątem spożywczym? Wszakże nie są tworzone do tego celu, przeznaczone są do inhalacji po rozcieńczeniu w bazie.
Jak wygląda sprawa z dodawaniem ich do ciasta, herbaty, kawy...? Czy w ogóle będą wyczuwalne? Czy traktować je raczej jako "raczej nieszkodliwe, ale nie nadużywaj"?

Na pewno większość tutaj obecnych posiada aromaty, które pachną nieziemsko, ale ostatecznie przy ich wapowaniu... no pozostawiają trochę do życzenia. Dlaczego nie dodać więc aromatu mango-ananas np. do ciasta?
Proszę, oddaję głos ekspertom.

eD

Wróć do „Aromaty i dodatki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Prezes91 i 7 gości