Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Salonowa sofa firmy MA
Awatar użytkownika
CCSA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: wt wrz 20, 2022 7:35 pm
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 205 razy
Otrzymał podzięk.: 222 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: CCSA » pt lis 04, 2022 10:22 am

Podziele się swoją opinia na temat aromatów ;)

Conan Berghamotta

Jest to bardzo ciekawa mieszanka. Osobiscie dla mnie jest to herbata earl Grey z domieszką bergamotki.
Robilem liquid w stężeniu 5% i smak jest jak dla mnie wystarczający. Osobiscie nie wyczuwam kokosa może gdzieś w tle bardzo ale to bardzo delikatnie banana.

7/10

Cheesecake lemon

Naprawde mega fajny aromat :) jeśli ktoś lubi delikatnie słodkie aromaty to bardzo polecam. Bardzo dobrze wyczuwalny smak sernika w połączeniu z kremowa cytryną.
Stężenie 5%

9/10


Blue Lemon

Tutaj po tym aromacie oczekiwałem trochę czegoś więcej.
Wcześniej czytając na forum ktoś opisał aromat ze dla niego jest zbyt mało jagody. Ja osobiscie to nic nie wyczuwam cytryny tylko samą jagodę, która w smaku jest bardzo okej.
Stezenie 5%

6/10

Czas leżakowania wszystkich płynów - 19 dni.
Obrazek
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: Goomowiec » śr paź 26, 2022 5:46 pm

I oto ja, cały na biało, wróciłem z kolejną porcją aromatycznych recenzji liquidów na bazie aromatów MA,

Setup to znany i lubiany na forum Barrage RDA, uzbrojony w grzałkę wykonaną z DKMS v2, 5 zwojów, 3.5 mm średnicy. Na 0.38 oma przykładam napięcie w wysokości 40 watów. Bawełna to niebielona Muji.

Conan Berghamotta

Wrzucałem tu jakiś czas jego recenzję, ale że od tamtej pory się sporo nauczyłem, mam lepszy sprzęt, a i kubki smakowe mi się wyrobiły - postanowiłem poprawić ową recenzję. Stężenie 5%, liquid ma barwę wyjątkowo słabej herbaty, lekko zażółconą ledwo. Zapach - jak mocny earl grey z zaiste delikatnym dodatkiem banana.

Smak - o rety, to wciąż najlepsza herbata jaką wapowałem. Charakterystyczny, nieco cierpki earl grey. Na wdechu czuć niby domieszkę wspomnianego banana, ale to dosłownie tylko dodatek, przygrywka przed tym co zostaje na wydechu. Mocny aromat czarnej herbaty i bergamotki, długo pozostający na kubkach smakowych i gardle. Nie jest (za)słodko, jest za to odświeżająco i rozgrzewająco. Polecam na długie zimowe wieczory, najlepiej będąc opartym o piec kaflowy. Wtedy smakuje najlepiej.

Ciasto Rabarbarowe

Dawkowanie 5%, liquid nieco ciemniejszy niż wspomniany wyżej Conan Berghamotta. Pachnie jak domowej roboty ciasto z dodatkiem (ciupinką dosłownie) rabarbaru.

Smakowo na wdechu dominuje biszkopt i słodycz rabarbaru. Na wydechu całość tworzy słodko-kwaśno biszkoptowy mix, gdy już po wydechu na kubkach smakowych pozostaje rabarbar, którego jest nieco zbyt mało w całej mieszance . Przynajmniej dla mnie mogło by go być nieco więcej. Z drugiej strony - całkiem fajny deser do wapowania, czego chcieć więcej? Miłe urozmaicenie między innymi smakami

Strawberry Milkshake

Trzecią - i ostatnią testowaną dziś mieszanką - będzie szejk truskawkowy. Pachnie jak śmietankowo-truskawkowy Chupa-Chups, całość ma barwę podobną do Ciasta Rabarbarowego testowanego wyżej. Dawkowanie 6%.

Smak - Dokładnie taki sam jak zapach. Serio, to śmietankowo-truskawkowy Chupa-Chups w areozolu. Zarówno na wdechu jak na wydechu. Nie mam pojęcia co tu więcej napisać - jeśli lubisz te lizaki, na pewno posmakuje ci ten aromat. Ja lubię, więc zostaje ze mną na dłużej.

Opinia o smaku jest tylko moja, odczucia smakowe mogą zależeć od atomizera, setupu, fazy Księżyca, plam na Słońcu, nastroju wapującego i cen gęsiego smalcu.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: Goomowiec » pn paź 17, 2022 4:40 pm

A ja w międzyczasie odkryłem, że Nutellove jednak nie dla mnie. Aromat orzechów laskowych nie jest kompatybilny z moimi kubkami smakowymi. Trochę szkoda, ale musiałem spróbować.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
MrCloudly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: ndz mar 27, 2022 10:49 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: MrCloudly » sob paź 15, 2022 2:35 pm

Goomowiec pisze:Apfelstrudel to dość dziwny aromat, który odwdzięcza się smakiem.

Psycha mi siadła od za długiego czekania i stwierdziłem, że w sumie jak dla mnie to może mieć nawet kolor tęczy i tak go zaleje.
No i miałeś rację @
Awatar użytkownika
Goomowiec
, płyn jest niesamowity i nie żałuję popełnionego grzechu.
Od wczoraj prawie 30 ml wychmurzone, bo się tak przyssałem. :D

Czuć pyszne jabłuszka (zupełnie inne niż w zwykłym aromacie Jabłko, są dużo intensywniejsze, pełniejsze) ten cynamon, który początkowo był za mocny na początku procesu przegryzania obecnie jest idealny, zrównoważony z nutą takiego kruchego ciasteczka.
Sprawdzony na dwóch różnych tankach, nie nudzi się i ciągle chce się po niego wracać...
@
Awatar użytkownika
Alchemik
zrobiłeś cholerne arcydzieło.

Niezdecydowanym mocno polecam ten aromat. Absolutna 10ka (aczkolwiek następnym razem dodam etylmaltolu ;-) ).

eD
Zestaw outdoorowy: Drag 2 + Zeus RTA / Destiny RTA
Zestaw indoorowy: Pulse 2 Squonk + Profile RDA
Płyny: Tytoń fuj, deserki - OK, owocki mniam :P
Awatar użytkownika
MrCloudly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: ndz mar 27, 2022 10:49 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: MrCloudly » wt paź 11, 2022 4:56 am

Ziomek1721 pisze:Leżakują już tydzień i myślałem że chociaż trochę da się to chmurzyć,ale z każdym zaciągnięciem pozostaje w ustach bardzo mdły posmak.

Tydzień to zbyt krótki czas dla MA. W zależności z jakich aromatów zrobiłeś docelowe płyny, czas przegryzania wynosi od prostych owocówek 2 tygodnie, deserówek miesiąc, tytoniowych - ponad miesiąc.
Zestaw outdoorowy: Drag 2 + Zeus RTA / Destiny RTA
Zestaw indoorowy: Pulse 2 Squonk + Profile RDA
Płyny: Tytoń fuj, deserki - OK, owocki mniam :P
Ziomek1721
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 20, 2022 3:28 pm
Lokalizacja:
Płeć: nieokreślona

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: Ziomek1721 » pn paź 10, 2022 10:38 pm

Cześć, zrobiłem 10 różnych smaków z bazą 70/30 i z zalecanymi procentami i każdy smak wydaje się być mdły. Leżakują już tydzień i myślałem że chociaż trochę da się to chmurzyć, ale z każdym zaciągnięciem pozostaje w ustach bardzo mdły posmak. Co zrobiłem nie tak?

eD
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7308 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: Nikotynos » pn paź 10, 2022 6:33 pm

MA zwykle dorzuca do zamówień gratisowy aromat/aromaty (np. jakąś nowinkę, która nie została oficjalnie wprowadzona) lub proszek do mycia sprzętu, co niejako pokrywa w pewnym sensie Wasz koszt wysyłki.
Awatar użytkownika
CCSA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: wt wrz 20, 2022 7:35 pm
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 205 razy
Otrzymał podzięk.: 222 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: CCSA » pn paź 10, 2022 5:13 pm

Nie ma kodu rabatowego.

K45
Obrazek
Awatar użytkownika
BloodCat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: ndz cze 12, 2022 9:50 am
Lokalizacja:
Podziękował: 161 razy
Otrzymał podzięk.: 399 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: BloodCat » pn paź 10, 2022 4:13 pm

Hej, takie szybkie pytanko, bo się szykuję do pierwszego (tak, tak wiem wstyd, że dopiero teraz, ale lepiej późno.. :P ) zamówienia w MA. Rozchmurzeni mają jakiś kod, rabat specjalny czy coś w internetowym sklepie?
"Jestem odpowiedzialny za to, co napisałem - nie za to, co zrozumiałeś."
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: Goomowiec » pn paź 10, 2022 1:08 pm

Ależ jest darmowa dostawa, trzeba zrobić tylko zakupy za 150 złotych.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.

Wróć do „MaiArt w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość