Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Salonowa sofa firmy MA
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: Alchemik » sob wrz 03, 2022 9:15 pm

Opisz proszę jak najdokładniej ten aromat.
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
pHarel2403
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: wt kwie 09, 2019 5:56 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 174 razy
Otrzymał podzięk.: 121 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: pHarel2403 » sob wrz 03, 2022 9:12 pm

@
Awatar użytkownika
Alchemik


Ponawiam prośbę o stworzenie fajnej lemoniady.

bo71rys pisze:
pHarel2403 pisze:@MA, dalej czekam na moją propozycję o której pisaliśmy na FB jakiś czas temu, na temat wariacji lemoniady porzeczkowo truskawkowej - Wobbly goblin - Thor Juice.


O tak. :ok:
I ja się podłączam. Szczególnie, że "uwarzenie" tego "Goblina" graniczy z cudem. A wszystko to za sprawą braku dostępności Lemoniady z Atmos Lab.
Liczę po cichu, że Artur coś wymyśli. >:
eVic mini, Primo, Pico, Vesta, Pulse80W, Drag, RSQ, VT Inbox, Warwolf, Paranormal DNA250C, SXmini MX Class, Billet Box
Kayfun V5,V5 mini,V3 mini,lite, Merlin,Skyline, TGT II,III,GTR, Hussar, X, Ammit MTL,Siren2, Dvarw MLT,Soulmate
Hadaly, Venna,C4
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: Alchemik » sob wrz 03, 2022 8:14 pm

Oj ciężki to temat, gdyż ilu waperow, tyle opinii, a każda jest prawidłowa. Tutaj wszystko zależy od gustu (a o tym się wszak nie dyskutuje) i najlepszym sposobem na poznanie odpowiedzi jest test organoleptyczny. Niektórzy z Was pamiętają zapewne żywiołowe dyskusje prowadzone podczas prac nad kompozycją "Cyfry trzy", więc wiecie o czym mówię. Nazwa "Kameleon" nie wzięła się bowiem z niczego... ;-)

:wino:
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:
Awatar użytkownika
Rambo 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: pn paź 19, 2020 1:02 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 699 razy
Otrzymał podzięk.: 844 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: Rambo 2 » sob wrz 03, 2022 3:26 pm

Tytoń Mocny i Tytoń Fajkowy.
Te aromaty smakują już, zaraz po zmieszaniu. :yesyes:
Co ciekawe w moim odczuciu, Tytoń Fajkowy, po paru tygodniach smakuję gorzej, niż wapowany na świeżo.
Tylko MTL. :ok:
Awatar użytkownika
fikus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: pn paź 26, 2020 9:10 pm
Lokalizacja: Chełm
Podziękował: 366 razy
Otrzymał podzięk.: 208 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: fikus » sob wrz 03, 2022 2:58 pm

Mi aromaty tytoniowe i tytoniowo-deserowe od MA najlepiej podchodzą po miesiącu. Co nie znaczy, że nie można wapować wcześniej. Niektórym smakują po tygodniu. Więc zamieszaj i próbuj. :czajniczek:
Mięty nie używam, to nie pomogę.
Obrazek :czajniczek:
Awatar użytkownika
ValQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: wt gru 10, 2019 4:10 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podzięk.: 223 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: ValQ » sob wrz 03, 2022 2:45 pm

fikus pisze:W MOIM skromnym odczuciu Highlander i L7 powinny poleżakować ok. 3 tygodnie. Mięty nie miałem, ale pewnie zaraz po wymieszaniu jest wapowalna. :D

Dzięki, te 3 tygodnie podane przez Ciebie to mam rozumieć minimum? A co do mięty wszelkiego rodzaju to o ile dobrze kojarzę raczej nie należy ciumkać :faja:
od razu , chociażby przez wzgląd na sprzęt no chyba że ja coś poplątałem co też jest możliwe.
Warwolf 80W x2 :good: ,Drag X x2 ,Pico 75 x2,Mechman 80W
Siegfried RTA , JuggerKnot MR RTA :brawo: , Intake RTA x 2
Awatar użytkownika
fikus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: pn paź 26, 2020 9:10 pm
Lokalizacja: Chełm
Podziękował: 366 razy
Otrzymał podzięk.: 208 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: fikus » pt wrz 02, 2022 2:47 pm

W MOIM skromnym odczuciu Highlander i L7 powinny poleżakować ok. 3 tygodnie. Mięty nie miałem, ale pewnie zaraz po wymieszaniu jest wapowalna. :D
Obrazek :czajniczek:
Awatar użytkownika
ValQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: wt gru 10, 2019 4:10 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 293 razy
Otrzymał podzięk.: 223 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: ValQ » pt wrz 02, 2022 2:16 pm

Na początek "prywata" ;-) - dziękuję Ci o nasz nadworny Alchemiku za bardzo szybką przesyłkę połączoną z giftami :brawo: i mam pytanie otóż na próbę zamówiłem między innymi aromaty Highlander , Lucky Seven oraz Mięta Lodowa jaki jest minimalny czas leżakowania tych mikstur?
Same aromaty po otwarciu pachną nieziemsko i mam nadzieję że przy wapowaniu będzie to samo lub chociaż w przybliżeniu to samo. :bry3: Pozdrawiam.
Warwolf 80W x2 :good: ,Drag X x2 ,Pico 75 x2,Mechman 80W
Siegfried RTA , JuggerKnot MR RTA :brawo: , Intake RTA x 2
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: Goomowiec » śr sie 31, 2022 3:47 pm

No i wróciłem z kolejną porcją recenzji aromatów. Dziś spróbujemy jak smakują smocze łzy, eliksir płynnego szczęścia i uchylimy rąbka tajemnicy. Po kolei jednak.

Setup - tak jak poprzednio - czyli Barrage RDA z grzałką wykonaną z DKMS v2, 5 zwojów, średnica wewnętrzna 3.5 mm, 0.44 oma, bawełna Muji. Wapowane na 40 W.

Dragon's Tears

Dawkowanie 8%. Liquid bez problemu się sklarował, nabrał też koloru bladej żółci. Zapach pachnie miksem truskawki i ananasa. Jak smakuje? Na wdechu czuć delikatnie ananasa.Taki lekko słodko-kwaśny, dojrzały ananasa. Na wydechu - połączenie soczystej, słodkiej truskawki z zieloną herbatą i nutą ananasa w tle. Całość jest przyjemnie słodka i rześka, idealna kompozycja smakowa na nadchodzące długie, jesienne wieczory, podczas których będziemy wspominać lato.

Felix Felicis

Stężenie 5%. Liquid klarowny, barwy ciemnego bursztynu. Pachnie tytoniem, karmelem i - w moim przypadku - nutą świeżego siana (pozdrawiam czytających książki). A tak serio - zapach jest całkiem przyjemny w odbiorze. Miałem do tego aromatu duże oczekiwania, jestem wręcz fanatykiem Harrego Pottera. Co dostałem? Fajny, słodki tytoń na wdechu. Na wydechu - najpierw znów słodki tytoń, przechodzący w delikatną gorycz kawy i z posmakiem gorzkiej czekolady na koniec. Kolejna przyjemna tytoniówka do kolekcji.

Mint Candy (nazwa robocza)

No i pora na trzeciego zawodnika. Dozowanie - 7%. Liquid klarowny, bezbarwny. Wrażenia po tygodniu dojrzewania. Dlaczego o tym piszę? Bo dostałem ten aromat niejako "do testów". @
Awatar użytkownika
Alchemik
dorzucił mi go do paczki i poprosił o recenzję, jeśli mi się spodoba. Całość pachnie jak mocne, miętowe landrynki. Smak? Na wdechu - słodka mięta. Wydech - słodka mięta z dodatkiem cytryny i ledwo wyczuwalną nutą anyżu - niespecjalnie przepadam za anyżem, tu na całe szczęście jest on tylko tłem. Przyjemna, lekka kompozycja na upalne dni.

Opinia o smaku jest tylko moja, odczucia smakowe mogą zależeć od atomizera, setupu, fazy księżyca, plam na słońcu, nastroju wapującego i cen gęsiego smalcu.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: Goomowiec » pt sie 19, 2022 12:16 pm

@
Awatar użytkownika
Zombisztajn
viewtopic.php?f=109&t=10441&start=40#p136701 tu masz moją opinię na temat tego aromatu, ale pewnie niedługo ją odświeżę - raz że mam lepszy sprzęt do testów, dwa - pisany był gdy Conan Berghamotta był jeszcze premixem.
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.

Wróć do „MaiArt w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości