Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Salonowa sofa firmy MA
wertyu1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 06, 2022 11:32 am
Lokalizacja:
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: nieokreślona

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: wertyu1 » wt cze 13, 2023 8:05 pm

Ja może się wypowiem na temat aromatu Lemon Cheesecake (tak wiem, dużo osób już o tym pisało).
VG/PG 65/35
3 mg/ml
6% aromatu
Kylin V3 na drutach od producenta (Ni80 Triple Fused Clapton Coil 28ga*3+38ga) + bawełna Firebolt Cotton od Vapefly.

Zmieszałem 120 ml liquidu i po 5 dniach zalałem (wiem, że 5 dni to za krótko dla deserówek ale nie miałem już żadnego liquidu).
I tutaj się zdziwiłem, gdyż czuć przyjemną, delikatną cytrynę.
Bardzo mi smakuje, polecam 10/10.
Dodam jeszcze, że ostatni rok przesiedziałem na przesłodzonych premixach, nawet wczoraj miałem coś bardzo słodkiego od kolegi.
Normalnie bym nie pisał tej "recenzji", ale właśnie zdziwiło mnie to, że po 5 dniach to jest takie dobre.
sebaxini
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: czw cze 01, 2023 8:56 am
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: nieokreślona

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: sebaxini » pn cze 12, 2023 12:44 pm

Pytanie do szanownego @
Awatar użytkownika
Alchemik
.

Czy pojawią się jakieś smaki z winogronem? Coś typu Słodkie czerwone winogrono i trochę chłodu w postaci mentolu lub winogrono + porzeczka.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
pablovsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: pt kwie 14, 2023 10:42 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 223 razy
Otrzymał podzięk.: 412 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: pablovsky » czw maja 25, 2023 10:23 pm

CCSA pisze:Postawiłem sobie za cel przetestowania prawie wszystkich serników z MA, bo je uwielbiam. Na chwilę obecną się gryzą, ale wrócę do was z recenzją :) .


Wtrącę swoje trzy grosze w kwestii serniczka. Zamówiłem kilkanaście aromatów z MA, wszystkie są bardzo obiecujące, a właśnie czysty sernik okazał się dla mnie jedynym aromatem, którego kompletnie nie polubiłem. Moje kubki smakowe przekazują do zwojów mózgowych sygnał, iż w kartridżu znajduje się proszek do prania, zamiast sernika. Trudno mi ocenić, dlaczego, ale tak jest. I smak nie zmienił się nawet po trzech tygodniach leżakowania, szkoda.... :facepalm:
Awatar użytkownika
CCSA
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: wt wrz 20, 2022 7:35 pm
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 205 razy
Otrzymał podzięk.: 222 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: CCSA » wt maja 23, 2023 6:55 pm

Meisenberg Cherry

Stężenie 10%
Czas leżakowania 5 dni
Baza 60/40 6,5mg

Dostałem ten aromat jako nowość w zamówieniu od Pana Artura @
Awatar użytkownika
Alchemik
, bardzo dziękuję :) .
Bardzo fajny, świeży aromat na upalne dni, jeśli ktoś jest miłośnikiem anyżu i owoców to jest to fajne połączenie. Na pierwszym planie mocno wyczuwalna wiśnia, nie jest ona przerysowana, jest taka trochę jak za starych czasów płynów. Jeśli ktoś miał styczność ze starą P1 wiśnią to dla mnie jest bardzo podobna. Na wydechu wyczuwalny menthol, anyż oraz eukaliptus.

PS. Postawiłem sobie za cel przetestowania prawie wszystkich serników z MA, bo je uwielbiam. Na chwilę obecną się gryzą, ale wrócę do was z recenzją :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
pablovsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: pt kwie 14, 2023 10:42 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 223 razy
Otrzymał podzięk.: 412 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: pablovsky » śr maja 10, 2023 7:33 pm

RavSle pisze:Witam Salonowiczów.
Czy ktoś z Was miał może problem z aromatem grapefruit?
U mnie nie chce się połączyć z bazą od dwóch tygodni.


A sprawdzałeś czy jest zasięg?! :D
A na serio, mam grapefruita od MA, nic takiego się nie zdarzyło, aromat okazał się całkowicie kompatybilny z bazą 50/50, po kilku dniach zaczął doskonale "smakować". Osobiście trudno mi cokolwiek zaradzić, być może warto, aby głos zajął ktoś bardziej ogarnięty w niuansach chemicznych.
Awatar użytkownika
RavSle
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: pt maja 01, 2020 10:32 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podzięk.: 112 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: RavSle » śr maja 10, 2023 4:03 pm

Witam Salonowiczów.
Czy ktoś z Was miał może problem z aromatem grapefruit?
U mnie nie chce się połączyć z bazą od dwóch tygodni.
Z pozostałymi armatami nie mam problemu.
Jest jakiś sposób na uratowanie takiej sytuacji?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pablovsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: pt kwie 14, 2023 10:42 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 223 razy
Otrzymał podzięk.: 412 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: pablovsky » śr maja 10, 2023 3:41 pm

Mam wrażenie, że w dziale związanym z MA, cała ekipa już się wypowiedziała, chcąc, nie chcąc, piszę post pod postem.
Wczoraj odebrałem kolejną partię aromatów. Są już wymieszane i zaczęły leżakowanie. Ale ja nie o tym.
Jakież było moje zdziwienie, gdy po rozpakowaniu kartonika, znalazłem (oprócz zamówionych smaków) butelkę 30ml Kapitana Sparrowa! Mam nadzieję, że nie doszło do żadnej pomyłki i jest to prezent od firmy? :co:

Jeśli tak, to muszę przyznać, iż niespodzianka pierwsza klasa. Taki gratis sprawia, że człowiek jest pod wrażeniem i raduje się serducho wapera ;-)
Panie Arturze, jeśli to upominek od MA, serdecznie dziękuję i... Polecam się na przyszłość :bry:

IMG_20230510_173034_1683732693501.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
pablovsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: pt kwie 14, 2023 10:42 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 223 razy
Otrzymał podzięk.: 412 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: pablovsky » pt kwie 28, 2023 7:21 pm

Wczoraj przyszły wyczekiwane aromaty z MA. :jupi: Oczywiście nie zabrakło w zestawie moich ulubionych "zozoli", skąd wiedzą?! :smile:

IMG_20230428_200938_1682705856157.jpg


Oczywiście od ręki wymieszałem z bazą 50/50 oraz 18mg, w sumie moc 12mg, postanowiłem zejść dwa piętra niżej, od kilku lat wapuję same osiemnastki, ale trzeba zacząć oszczędzać, więc postanowiłem zaniżyć moc wapowania.
Oczywiście nie wytrzymałem i przed chwilą zalałem świeżą grzałkę liquidem truskawkowym. Podejrzewam, że po 24h jeszcze się porządnie nie przegryzł, aczkolwiek musiałem. Dopadł mnie znany większości "pierdolec wapera" (objawia się ślinieniem na widok aromatu, czasami szczękościskiem, rzadziej omdleniem).
No i pierwsze wrażenie? Kto próbował samą truskawę, zapewne nie będzie zaskoczony.

IMG_20230428_201122_1682706387317.jpg


Truskawka smakuje jak... truskawka! Normalnie odlot, aż ciekawe jak będzie smakować po tygodniu. Więc pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Ba! Nawet moja żona, (kochana kobita, ale wiecznie wszystko jej śmierdzi, znaczy się każdy liquid) wciągając mój wydech uznała, ku mojemu osłupieniu, że "przyjemny zapach truskawki"!
Czyli co, złoty medal dla naszego alchemika, Artura?
Wkrótce przetestuję grapefruita i moje ulubione tytoniówki. Obym poczuł ten specyficzny zapach i smak niepranych kilka tygodni skarpetek. :D

K45
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
pablovsky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: pt kwie 14, 2023 10:42 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 223 razy
Otrzymał podzięk.: 412 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: pablovsky » śr kwie 26, 2023 10:53 am

bulit73 pisze:@pablovsky tak jak kolega napisał. Była możliwość kupienia sampli 2ml.


No, właśnie, "była". Szkoda, spóźniłem się, będzie trzeba brać niektóre tytoniówki na podstawie opisów na forum. Ale opisy, a doświadczenie własnych kubków smakowych, to jednak nie to samo...
Zamówiłem pierwszy raz od pana Artura, nawet miałem okazję porozmawiać, aromaty już czekają w paczkomacie, w nocy, po pracy odbiorę, wręcz umieram z ciekawości. Znając życie, żona będzie chrapać w sypialni, a ja w kuchni będę niczym pies "niuchał" wszystkie zapaszki :D
Zastanawiam się dlaczego wcześniej nie trafiłem do Salonu, przecież przeszło dekadę eksperymentuję z liquidami, aromatami, a o MA nie słyszałem... :co:
Jak powiadają "każdy waper mądry po szkodzie". Tak to było?
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Dyskusja ogólna na temat aromatów spożywczych MA

Postautor: bulit73 » wt kwie 25, 2023 6:47 pm

@
Awatar użytkownika
pablovsky
tak jak kolega napisał. Była możliwość kupienia sampli 2ml.
Obrazek

Wróć do „MaiArt w Salonie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość